Olejek z gałki

Muszkatołowiec korzenny (Myristica fragrans) – metody podania, opisy działania, przepisy kulinarne
Więcej informacji: Gałka muszkatołowa w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Posty: 46 Strona 1 z 5
Rejestracja: 2009
  • 55 / / 0

Przeglądając przestworza internetu natrafiłem na takie coś http://www.bazarek.pl/produkt/5396/3238 ... lowej.html. Gdzieś na łamach tego forum ktoś pisał że z jednego opakowania uzyskał jakąś część ml. Czy warto zaopatrzyć się w takie coś?? bo zastanawiam się czy nie nasączyć kilkoma kropelkami jednej wbitki do lufy najlepiej jakiejś mieszanki ziołowej. Próbował ktoś tego, opłaca się??

 

rrd

Rejestracja: 2009
  • 859 / 43 / 0

Takie coś znalazłem w którymś z tematów o gałce:
3. Olejek eteryczny.
Drugą grupą substancji o znacznie większym dla nas znaczeniu jest olejek eteryczny. W handlu funkcjonuje on pod wieloma nazwami, między innymi: myristica oil, oleum myristicae albo po prostu olejek muszkatowy. Pozyskuje się go zazwyczaj poprzez destylację gałki z parą wodną, lub rzadziej poprzez ekstrakcję rozpuszczalnikami organicznymi. Jego zawartość w gałce waha się w granicach 5-16%, a w kwiecie muszkatołowym 4-14%. Jest ona zależna głównie od odmiany surowca, jak i od sposobu jego przechowywania. W jego skład wchodzi szereg związków, które z kolei również można podzielić na dwie grópy.

Od samego brania psychodelików świat się nie zmieni. Ale mogą w tym pomóc

Psychodeliki same w sobie nie rozwiążą żadnych naszych problemów. Jeśli więc chcemy włączyć je do naszej kultury w sposób odpowiedzialny społecznie, musimy stworzyć wokół nich odpowiednie wartości i style życia – mówi Henrik Jungaberle w rozmowie z Maciejem Lorencem.

Medyczna marihuana wraca do aptek

Surowiec niezbędny do przygotowania tzw. medycznej marihuany, już powinien być dostępny w aptekach - wynika z informacji Ministerstwa Zdrowia.

 

Rejestracja: 2008
  • 2129 / 13 / 0

Coś tam chyba działa. Pisał o tym kiedyś kurwik. Więcej o tym można przeczytać tutaj => http://talk.hyperreal.info/viewtopic.ph ... 13;nocount
Nie wiem tylko czy takie ilości jak przy nasączeniu np. papierosa wystarczą by coś poczuć przy paleniu. Wypicie niewielkich ilości tego olejku wydaje się być bardziej efektywnym sposobem.

 

Rejestracja: 2006
  • 3490 / 34 / 0

Tak pisałem. I ostatecznie to raczej nie działało.
Rejestracja: 2010
  • 1033 / 2 / 0

Zainteresował mnie ten olejek, bo chciałbym spróbować gałki, ale nie uśmiecha mi się spanie przez 3 dni.
Jak ktoś stestuje - dajcie znać.
Rejestracja: 2010
Użytkownik zbanowany
  • 839 / 6 / 0

Masterfilter pisze:
Zainteresował mnie ten olejek, bo chciałbym spróbować gałki, ale nie uśmiecha mi się spanie przez 3 dni.Jak ktoś stestuje - dajcie znać.
Skąd takie obawy? A ile ty chcesz zarzucić na pierwszy raz? Jaki to ma związek z olejkiem stawianym ponad miałem lub orzechem? Mirystycyna w olejku działą inaczej?
Rejestracja: 2010
  • 1033 / 2 / 0

Łatwiej toto spalić.
Rejestracja: 2006
  • 608 / 7 / 0

waporyzowana gałka jest nieciekawa, samo zamotanie bez serotoniny. jeśli już olejek to rozpuścić go w niewielkiej ilości oleju jadalnego i wpakować do kapsułek. jakieś pół godziny po dobrze robi odżywka białkowa. w celu oczyszczenia można też olejek wstawić na kilka minut do piekarnika nagrzanego do ok 120-140'C, wyparują powodujące strucie terpeny a zostanie więcej dobrego.
Rejestracja: 2010
  • 1033 / 2 / 0

Jesteś bogiem! Gdzie takie cuś kupić? Tylko internet czy w jakichs aptekach/zielarskich będzie.
Mam takie coś, co reklamowali w mango. Ten cały Halogen Oven. Nada się?
Rejestracja: 2006
  • 608 / 7 / 0

i Ty też jesteś bogiem! :-D nigdzie stacjonarnie nie widziałem ale kto wie. nie wiem też jak z jakością kupnego olejku, na pewnym australijskim forum koleś bardzo obyty w temacie pisał, że dobrej jakości olejek widział ostatnio długie lata temu. można się też samodzielnie pobawić robiąc w najprostszej wersji destylację garnkową(nie wiem jak z wydajnością) albo w wersji pro destylacje z parą wodną, w niektórych zielarskich można dostać spore paczki gałki 'dary natury' w cenie ok 6zł, powinna taka starczyć na przynajmniej jedną podróż. wszystko co grzeje będzie dobre, uważaj tylko na chmurę po otwarciu - swoją drogą niezapomniany widok ;-)
Posty: 46 Strona 1 z 5
Wróć do „Gałka muszkatołowa”
Na czacie siedzi 1206 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości