Muszkatołowiec korzenny (Myristica fragrans) – metody podania, opisy działania, przepisy kulinarne
Więcej informacji: Gałka muszkatołowa w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 47 • Strona 1 z 5
  • 223 / 23 / 0
Przeglądając przestworza internetu natrafiłem na takie coś http://www.bazarek.pl/produkt/5396/3238 ... lowej.html. Gdzieś na łamach tego forum ktoś pisał że z jednego opakowania uzyskał jakąś część ml. Czy warto zaopatrzyć się w takie coś?? bo zastanawiam się czy nie nasączyć kilkoma kropelkami jednej wbitki do lufy najlepiej jakiejś mieszanki ziołowej. Próbował ktoś tego, opłaca się??
  • 858 / 49 / 0
Nieprzeczytany post autor: rrd »
Takie coś znalazłem w którymś z tematów o gałce:
3. Olejek eteryczny.
Drugą grupą substancji o znacznie większym dla nas znaczeniu jest olejek eteryczny. W handlu funkcjonuje on pod wieloma nazwami, między innymi: myristica oil, oleum myristicae albo po prostu olejek muszkatowy. Pozyskuje się go zazwyczaj poprzez destylację gałki z parą wodną, lub rzadziej poprzez ekstrakcję rozpuszczalnikami organicznymi. Jego zawartość w gałce waha się w granicach 5-16%, a w kwiecie muszkatołowym 4-14%. Jest ona zależna głównie od odmiany surowca, jak i od sposobu jego przechowywania. W jego skład wchodzi szereg związków, które z kolei również można podzielić na dwie grópy.
[abbr=90]robię profesjonalne recepty. BTC===[/abbr]
  • 2129 / 27 / 0
Coś tam chyba działa. Pisał o tym kiedyś kurwik. Więcej o tym można przeczytać tutaj => http://talk.hyperreal.info/viewtopic.ph ... 13;nocount
Nie wiem tylko czy takie ilości jak przy nasączeniu np. papierosa wystarczą by coś poczuć przy paleniu. Wypicie niewielkich ilości tego olejku wydaje się być bardziej efektywnym sposobem.
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 3490 / 55 / 0
Nieprzeczytany post autor: Kurwik »
Tak pisałem. I ostatecznie to raczej nie działało.
Zrobić coś bez czegoś ale żeby było jak z tym czymś. To by dopiero było coś.

I mean no harm.
Ani To Ani Tamto
  • 1033 / 5 / 0
Zainteresował mnie ten olejek, bo chciałbym spróbować gałki, ale nie uśmiecha mi się spanie przez 3 dni.
Jak ktoś stestuje - dajcie znać.
  • 839 / 7 / 0
Masterfilter pisze:
Zainteresował mnie ten olejek, bo chciałbym spróbować gałki, ale nie uśmiecha mi się spanie przez 3 dni.Jak ktoś stestuje - dajcie znać.
Skąd takie obawy? A ile ty chcesz zarzucić na pierwszy raz? Jaki to ma związek z olejkiem stawianym ponad miałem lub orzechem? Mirystycyna w olejku działą inaczej?
Uwaga! Użytkownik llabx jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1033 / 5 / 0
Łatwiej toto spalić.
  • 608 / 9 / 0
waporyzowana gałka jest nieciekawa, samo zamotanie bez serotoniny. jeśli już olejek to rozpuścić go w niewielkiej ilości oleju jadalnego i wpakować do kapsułek. jakieś pół godziny po dobrze robi odżywka białkowa. w celu oczyszczenia można też olejek wstawić na kilka minut do piekarnika nagrzanego do ok 120-140'C, wyparują powodujące strucie terpeny a zostanie więcej dobrego.
  • 1033 / 5 / 0
Jesteś bogiem! Gdzie takie cuś kupić? Tylko internet czy w jakichs aptekach/zielarskich będzie.
Mam takie coś, co reklamowali w mango. Ten cały Halogen Oven. Nada się?
  • 608 / 9 / 0
i Ty też jesteś bogiem! :-D nigdzie stacjonarnie nie widziałem ale kto wie. nie wiem też jak z jakością kupnego olejku, na pewnym australijskim forum koleś bardzo obyty w temacie pisał, że dobrej jakości olejek widział ostatnio długie lata temu. można się też samodzielnie pobawić robiąc w najprostszej wersji destylację garnkową(nie wiem jak z wydajnością) albo w wersji pro destylacje z parą wodną, w niektórych zielarskich można dostać spore paczki gałki 'dary natury' w cenie ok 6zł, powinna taka starczyć na przynajmniej jedną podróż. wszystko co grzeje będzie dobre, uważaj tylko na chmurę po otwarciu - swoją drogą niezapomniany widok ;-)
ODPOWIEDZ
Posty: 47 • Strona 1 z 5
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.