Odstawienie olanzapiny

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

• 1 / / 0

Witam, od 3 lat leczę się olanzapiną(w formie injekcji - zypadhera 300mg co 2 tygodnie - wyczytałem że to odpowiada 20mg olzy dziennie w tabletkach). Mam za sobą 3 pobyty w szpitalu psychiatrycznym. Pobytem kończyły się sytuacje mocno stresowe(rozpad związku, problemy na studiach). W przypadku pierwszych dwóch pobytów diagnoza: ostre wielopostaciowe zaburzenia psychotyczne, 3 raz- schizofrenia. Po ostatniej hospitalizacji dochodziłem do siebie około pół roku. Po tym czasie objawy pozytywne przeminęły(miałem urojenia na tle religijnym, konkretnie - miałem poczucie że jestem Mesjaszem). Problem jest taki, że jestem całkowicie zobojętniały emocjonalnie, mam problemy w sytuacjach towarzyskich - nie potrafię się włączyć w rozmowę, nie biorąc leków tego nie było. Chciałbym zaryzykować i odstawić leki. Czy ktoś jest w stanie doradzić jak to zrobić? Po 3 latach zastrzyków pewnie się trochę tego w organizmie nagromadziło? Od lekarza ciężko jest coś się dowiedzieć - wizyty polegają głównie na przepisywaniu leku( lekarz przyjmuje 1,5 h w tym czasie ma przeciętnie 6-8 pacjentów). Obniżyły się moje zdolności poznawcze, jak olanzapina na to wpływa?
Bo nie wiem czy to przez leczenie czy objawy negatywne choroby?
  • 2391 / 485 / 0

Depresja popsychotyczna? SNRI, jak się zapatrujesz na dodatkowe leczenie antydepresantem? Nie możesz przyjmować formy doustnej olanzapiny? Co prawda neuroleptyki atypowe jak olka mają korzystny wpływ na objawy negatywne, tyle w teorii. W praktyce, duża dobowa podaż olki może wywołać objawy podobne do negatywów.

Amerykański sen, opioidowy koszmar

Wypisywane w Polsce drżącą ręką opioidy, w USA przez co najmniej ostatnie dziesięciolecie leczyły bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, przeciążone kolana, a nawet dolegliwości związane z wyrzynaniem się zębów mądrości. To nie mogło się skończyć dobrze.

Medyczna marihuana będzie dostępna w Irlandii w ramach programu pilotażowego

Irlandzkie ministerstwo zdrowia zdecydowało o uruchomieniu programu pilotażowego, który pozwoli chorym korzystać z medycznej marihuany.
  • 36 / 4 / 0

Raz zażywam, a raz nie. Stosuję bo ma dobrą komponentę nasenną. Z odstawieniem z dnia na dzień nie mam żadnych problemów. Chyba, że ktoś ma b. mocne jazdy. W końcu większość po to jă bierze. Ja tylko w celu zaśnięcia i odstawiam kiedy chcę.
  • 1 / / 0

No i co odstawil ktos ta zypadhere?? ile to trwa?
  • 1 / / 0

Ja biorę od 2 lat i wypłakała mnie z uczuć i emocji. Mam to samo. Nie czuje nic. A jak odstawiłeś lepiej się zrobiło?
  • 529 / 128 / 0

A masz możliwość po prostu zmienić lekarza, najlepiej pójść prywatnie, jeśli cię stać? Masz wtedy szansę normalnie porozmawiać o tym, że chces przejść na formę doustną, zmniejszyć dawki tego leku.
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata