Niedaleko pada blister od apteki- knajpa kodeinowa v4

Luźne dyskusje na temat opioidów. Posty napisane w tym dziale nie sumują się do licznika postów.

Moderator: Opioidy

Posty: 2777 Strona 1 z 278

Co najlepiej podbija kodę?

5%
Pieprz
8
6%
Cytrusy
10
23%
Acodin
37
17%
Papieros
27
6%
Muzyka
10
27%
Benzo
44
6%
alkohol
10
10%
Gryzienie tabletek
17

Liczba głosów: 163

Rejestracja: 2015
  • 878 / 174 / 5

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Pomysł tytułu: Oriana
Pomysł okładki: Klepsydra

Ostatnio pomyślałam, że brakuje nam tutaj jakiejś rywalizacji. Trochę wieje nudą. Jeśli macie pomysł na jakiś fajny konkurs, to śmiało. Mogę zasponsorować nagrody :-)

Oczywiście najlepiej, jeśli do wyboru
A) zacytujecie mnie
B) zgłosicie post
C) najlepiej- wpiszecie [mention]Klepsydra[/mention] (opcja mention)

Tylko to daje gwarancję, że przeczytam wasz post.

Miłej pogawędki.
Rejestracja: 2015
  • 1508 / 218 / 0

Już myślałam, że mówiąc o rywalizacji masz na myśli jakieś obrzucanie się gównem na forum. To w sumie jest najpopularniejsze...

Handlarze narkotyków wyjaśniają, dlaczego koronawirus psuje im biznes

Chemikalia używane do produkcji metamfetaminy i fentanylu pochodzą głównie z Chin, a kartele w Meksyku zaczynają poważnie odczuwać ich brak...

Policja ustala, kto do Zakładu Karnego w Przytułach Starych próbował dostarczyć narkotyki

Prawie 140 gram środków odurzających ujawniono w paczce, która miała trafić do jednego z więźniów Zakładu Karnego w Przytułach Starych. Nielegalny "prezent" pomógł ujawnić specjalnie przeszkolony pies Nobel
Rejestracja: 2015
  • 878 / 174 / 5

Ale to juz mamy :> najlepiej, żeby objąć zawodami cały dział opio. [mention]jan potocki[/mention], Ty lubisz pisać. Po ostatniej kłótni uznałam, że mógłbyś swój talent wykorzystywać w pożyteczny sposób.
Rejestracja: 2015
  • 1508 / 218 / 0

No dobra. W sumie może być ciekawie. Osobiście pomysłu żadnego nie mam, a nawet gdybym go miała to moja ujemna pewność siebie nie pozwoli mi tego tutaj wywlec, bo wszystko w mojej opinii będzie chujowe, także czekam na propozycje i może wezmę udział.
Rejestracja: 2015
  • 878 / 174 / 5

To może załóż nowe konto, na przykład Hexe2, albo niejestemHexe, albo Hepte, obojętnie. I wtedy anonimowo dodaj swój pomysł.
Rejestracja: 2015
  • 1508 / 218 / 0

Hahah. HEPTE! :heart:
Kuhwa, mój nick pochodzi od ksywki z dzieciństwa, a nie chemii i/lub hexenu. %-D
Ale, ale! Najważniejsze - co to za nagrody? Bo nie będę brała udziału z czymś, co się nie opłaca. Znajomość nagrody ma być motywacją do rywalizacji!
Rejestracja: 2010
  • 2673 / 159 / 0

Fajna nazwa :D Z opcji w ankiecie oczywiście muzyka, na drugim miejscu antyhistaminy I generacji.

300 na pokładzie, klepnie nawet mocniej. Warto było spędzić weekend na metkacie, gdyby nie on to robota leżałaby mi kolejne parę miesięcy. I niech ktoś spróbuje powiedzieć że narkotyki są złe %-D
Rejestracja: 2015
  • 1508 / 218 / 0

Mi kazali na studiach. :( Miałam przedmiot traktujący o przygotowywaniu przemówień tak, by nikt nas nie mógł przegadać ani podważyć naszego zdania i były tematy do wyboru. Wybrałam coś w stylu narkołyki i dopalacze powinny/nie powinny być zalegalizowane. I gdy już miałam piękne przemówienie wraz ze stertą argumentów to okazało się, że typ prowadzący nie dopuszcza takiej opcji jak własne zdanie na ten temat (podobnie jak temat aborcji i in vitro), tylko trzeba temu zaprzeczyć. Za wszelką cenę. A ja sama z siebie wiem, że wszystko dla ludzi. :*)

Co do konkursu to mam chyba w sumie jeden plan. Konkurs muzyczny tak btw. Tworzę posta z zasadami.
Rejestracja: 2014
  • 292 / 13 / 0

W ankiecie brakuje fundamentalnej opcji "więcej kody"

https://www.youtube.com/watch?v=6c1BThu95d8
jakie fajne videło :*) to nawet kodę podbija
Rejestracja: 2015
  • 1508 / 218 / 0

To jest mój pomysł na konkurs (z nagro-hehe-dami; [mention]Klepsydra[/mention], zachęć nas nagrodami do udziału %-D ).

Gdym była młodą, zbuntowaną kucpanną w czasach licealnych, udzielałam się srogo na pewnym forum muzycznym. Była tam spoko imo zabawa, która nazywała się Rock Metal Wizja (taka aluzja do Eurowizji, ale w wersji rock/metal, bo taka była tematyka forum), tutaj może to być Narkowizja, Opiowizja, etc., ale właściwie to może też się odbyć plebiscyt na nazwę. Mnie tam wsio jedno. :*)
Jest z tym trochę zachodu, ale już tłumaczę zasady. Jeśli się spodoba to chętnie odpowiem na pytania w razie wątpliwości, bo nie wiem czy wszystko uda mi się zawrzeć w poście, czy o czymś nie zapomnę.

1. Uczestniczyć w tej zabawie może każdy. W sumie gdyby ogarnęło to wszystkie działy, byłoby o tyle ciekawie, że nie znamy się tutaj ze swoich gustów muzycznych, więc trudniej będzie odgadnąć kto co wysłał.
2. Jedna osoba (jeśli będzie odpowiednio dużo chętnych to mogę to być ja w pierwszej wersji zabawy, żeby pokazać o co chodzi), która nie bierze udziału z zabawie, przyjmuje na swoją forumową skrzynkę albo gadu informacje zgłoszeniowe od osób chętnych do udziału w niej.
3. Każda ze zgłoszonych osób przesyła link (rapidshare i inne takie) do pobrania wybranej przez nią piosenki, która weźmie udział w konkursie.
4. W zabawie bierze udział max. 20 osób jednorazowo.

Piosenki:
1. Piosenka powinna być jak najmniej znana, pozbawiona tagów (czyli informacji o pliku, odnajdziemy je we właściwościach). Muzyczny styl i długość...? Dowolne. (cytat z użytkownika w/w forum) Czaicie, zabawa jest nudna, gdy ktoś wyśle np. "Smooth Criminal" M. Jacksona, bo każdy to pozna od pierwszych dźwięków, a tak to jest tajemniczo i ciekawie, bo poznaje się nowe, nieznane albo słabo znane zakamarki muzycznego świata. ;)
2. Piosenka nie może być coverem chyba, że bawimy się w Cover Wizję.

O konkursie:
1. Ustalamy czy Wizja ma być tematyczna czy nie. Np. możemy zrobić Cover Wizję, wtedy każdy wysyła kawałki, które są coverami. Możemy także zrobić Rock/Metal Wizję, wtedy każdy wysyła kawałki z tego gatunku nawet, jeśli go nie lubi, ale chce wziąć udział to po prostu przypomina sobie jaki kawałek z tego gatunku zna i jedziemy. :D Pierwsza wizja może być tematyczna, więc dla zachęty możemy zrobić Opiowizję, czyli kawałki, które dobrze wchodzą do opio (tudzież odwrotnie - kawałki, przy których dobrze wchodzi opio %-D ). Albo nietematyczna i wtedy wysyłamy kawałki, które np. są naszymi ulubionymi, których słuchamy przez ostatnie tygodnie jak maniacy, itd.
2. Ustalamy np. tydzień na zgłaszanie się uczestników z piosenkami. Powstaje lista uczestników i link do ściągnięcia paczki z plikami, z tą playlistą. Mają być pozbawione tagów, tytułów, numerów, nazw gatunku, itd. i - najważniejsze - ma być przypadkowa kolejność, czyli np. jeśli osoba o nazwie Hexe zgłasza się jako pierwsza do konkursu i tak widnieje na liście uczestników to jej piosenka nie może być numerkiem 1.
3. Uczestnicy zabawy ściągają paczkę i mają powiedzmy tydzień, na przesłuchanie wszystkich piosenek, a następnie przydzielenie punktów i odesłanie punktacji do organizatora. Z doświadczenia wiem, że to się przeciąga i trzeba ponaglać delikwentów.
4. Utwory ocenia się w ten sposób: miejsce 1. - 10 punktów, miejsce 2. - 9 punktów, itd., aż do miejsca 10., które dostaje 1 punkt. Jeśli jest więcej niż 10 kawałków to kolejne 10 kompozycji nie dostaje żadnego punktu. W sumie, jeśli jest mniej niż 10 piosenek to nawet nie ma sensu zaczynać konkursu.
4. Własnej piosence dajemy od razu 1 pkt. Żeby Wam do głowy nie przychodziło siebie nagrodzić. %-D
5. Po upływie tego tygodnia lub więcej punkty zostają podliczone. Podsumowanie konkursu pojawia się wkrótce po jego zakończeniu. Jednocześnie następuje ujawnienie listy piosenek i osób, które je wysłały. Wygrywa osoba, która otrzyma najwięcej punktów. Zabawa do powtórki, jeśli się spodoba.
6. Osoba, która ujawni którą piosenkę wysłała albo kogoś przejrzy, a ten ktoś się przyzna jest wyjebana z konkursu, bo wtedy nie ma tego mistycyzmu. :old:
7. Jeśli np. osoba Hexe wyśle jako pierwsza "Codeine Cups", a [mention]Klepsydra[/mention] (sorry, musiałam się kimś posłużyć dla przykładu, a Ty jesteś pomysłodawczynią konkursu :) ) jako 12-sta z kolei wyśle ten sam kawałek to osoba, która jest organizatorem Wizji porozumiewa się z Klepsydrą, że "Ej, stara, już był ten kawałek, dej inny".
8. No i oczywiście, gdy już każdy wyśle głosy to podliczamy je, udostępniamy w poście wyniki, tytułu kawałków i ich wykonawców i nagroda (nadal jestem ciekawa jaka :D ) wędruje do zwycięzcy. ;)

Można dyskutować, kto mógł wysłać który utwór, można opisać swoje pierwsze wrażenia z odsłuchania utworów. Nie wolno jednak przy tym wymienić wykonawcy i jego kompozycji, jeśli się taką zna.

I z doświadczenia powiem, że to ultrałatwe, ultraprzyjemne i przy okazji poznaje się nowe kawałki oraz sprawdza własną wiedzą nt. muzyki. Np. słyszę sobie piosenkę i zgaduję wykonawcę, że ojejku, to na pewno Bathory, a po zakończonym konkursie okazuje się, że taki chuj jak słonia nos i Batorego komin, bo to był Behemoth. %-D

A teraz wyrażajcie własne opinie, bierę wszystko na klatę.
Posty: 2777 Strona 1 z 278
Wróć do „Opioidy - knajpa”
Na czacie siedzi 1068 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jankowalski2020 i 1 gość