Reszta nie pasująca do powyższych
ODPOWIEDZ
Posty: 21 • Strona 2 z 3
  • 28 / 6 / 0
Biorę niacynę w dawkach po ~40mg parę razy dziennie. Efekt flush wystąpił u mnie i nie jest on niczym strasznym, jednak uniemożliwia funkcjonowanie w społeczeństwie z burakiem na twarzy. Początkowo dołączyłem ją do codziennej suplementacji w celu przetestowania wpływu na gospodarkę serotoninową i zauważyłem u siebie poprawę nastroju, to też zostałem z nią na dłużej.
  • 9298 / 1807 / 2
Jeszcze raz- pojedyncza Wit z gr b niewiele da
Wit z gr b (wszystkie) + Wit D + aminokwasy+ mineraly
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 1037 / 242 / 0
@up np jakie aminokwasy? są na form jakieś opracowania w zbiorze o amino ?
  • 9298 / 1807 / 2
Yyyy każdy jest istotny.
Każda witamina/aminokwas/składnik jest częścią pewnych istotnych reakcji chemicznych.
Jedne indukcja coś co niezbedne jest do syntezy serotoniny, ale żeby to działało potrzebny jest koenzym który np wrzuci w organizm substrat niezbędny do utrzymania równowagi przekaźników itd.

Ps grafika na dole np nie pokazuje cynku który jest istotny czy kw foliowego bez którego nie ma metylacji-> nie ma serotoniny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 21 / 1 / 0
Wiem ze odkopuje, sorry.

Czy ktos prowadzil terapie niacyna w dawkach 3g dziennie wedlug ksiazki niacyna w leczeniu?
Mam mega problemy z pamiecia, bardzo slabe samopoczucie ( bylo gorzej, wit D3, aminokwasy, mineraly i adaptogeny zrobily robote, ale nadal nie jest idealnie) czuje sie jakbym latal na energooszczednym. Czasem miewam dni ze jest ok, pamiec super, poczucie humoru super. Jednak wiekszosc czasu po prostu wegetuje i mnie to wkurwia
  • 2 / / 0
@derpole13, próbowałem suplementować bodaj około 1g, co prawda celowałem bardziej w zmniejszenie lęków, ale mi to nic nie dało, z tego co czytałem to takie dawki mogą być już tokstyczne dla wątroby, naturopata mi powiedział, że zwykła dawka to 600mg dziennie. Konsultowałeś swój problem z naturopatą? Jest mnóstwo problemów które powodują twoją dolegliwość, obczaj kogoś dobrego z biorezonansem, wiem, że jest to uznawane za szwindel ale z dobrym specjalistą daje całkiem spoko obraz stanu organizmu
  • 99 / 6 / 0
bralem 2 x 500 dziennie niacynamidu coś tam działa
  • 305 / 40 / 0
Wczoraj zacząłem brać niacyne 500mg, słynny efekt flush faktycznie wystąpił, zrobiłem się bardzo czerwony, jak homar i lekko swedziala mnie skóra, ale nic jakiegoś mega upierdliwego, po 30 minutach przechodzi. Przy dzisiejszej dawce już dużo mniejszy ten flush, zobaczymy czy będzie jakiś wpływ na samopoczucie.
  • 1888 / 421 / 4
W pewnych "suplach jest" ... pytanie "ile" to dawka właściwa?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DXM
  • 9298 / 1807 / 2
W tych terapiach stosuje się dość wysokie dawki. Nie pamiętam już ile ale coś chyba w setkach mg albo gramach. Kumpla spytam, bo brał.
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
ODPOWIEDZ
Posty: 21 • Strona 2 z 3
Newsy
[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.

[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.