Napoje energetyzujące

Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 1659 / 229 / 0

Jestem fanem napojów energetyzujących. Moim ulubionym jest RedBull, który zawiera kofeinę, taurynę oraz guaranę - jedyny mankament, jest drogi. Ostatnio odkryłem napój Techno Power - kosztuje tylko 2,50zł. Zawiera prócz kofeiny i tauryny (dawki jak w RedBullu) l-karnitynę! Opłaca się, więc przerzuciłem się na Techno Power.

Oczywiście nic nie przebije speed8 ale jest on strasznie drogi, 8zł to za drogo jak dla mnie, nawet jeśli tam jest GABA/ALC/CLA/DLPA itp.

Do czego takie napoje? Dla mnie np. jeśli mam ciężki dzień w szkole, 9 lekcji to biorę do szkoły takie coś i piję na 2 przerwie. Pomaga się skoncentrować. Tak samo przed jakimś meczem też sobie wole takie coś wypić. Jeszcze jak do tego dorzucę 3 tussipecty to mogę pół nocy zarwać żeby się pouczyć, ale to już nie jest zdrowe.

A Wy? Co lubicie?
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2006 przez sprawdzone_info, łącznie zmieniany 1 raz.

• 38 / 2 / 0

spac...;)

Narkotyk, którym odurzono Hitlera. Pod jego wpływem zmienił historię wojny

W lipcu 1943 r. Benito Mussolini poważnie rozważał wycofanie Włoch z działań wojennych. Wiadomość o możliwej zdradzie sojusznika załamała Adolfa Hitlera. Na 19 lipca, dzień po kluczowej przegranej z Armią Czerwoną pod Kurskiem, Führer miał zaplanowane spotkanie z Duce, ale był cieniem samego siebie. Na takie okazje jego przyboczny lekarz, Theo Morell, trzymał specjalne „lekarstwo”.

Zarzuty dla sanitariusza, który po narkotykach miał wozić martwą pacjentkę

Tomasz S., który pod wpływem narkotyków miał wozić martwą pacjentkę, usłyszał prokuratorskie zarzuty. Jak ustaliła reporterka Radia ZET Grażyna Wiatr, sanitariusz wyszedł z więzienia w ubiegłym roku.

h0b

• 114 / 2 / 0

Piłem przez 2 lata minimum 1 dziennie napój energetyzujący. Po jakimś czasie czułem lekkie uzależnienie psychiczne od nich. Oczywiście Red Bull jest najlepszy z nich. Piłem tanie "Max Powery" z biedronki za 1,79. Skład mają identyczny jak red bull. Napojów typu Speed8 nie toleruję bo tam zbyt duża dawka kofeiny jest. To jest niebezpiecznie. Po 2 latach "praktyki" z napojami energetyzującymi mogę powiedzieć, że kawa jest od nich zdrowsza i lepsza.
drag pisze:
Moim ulubionym jest RedBull, który zawiera kofeinę, taurynę oraz guaranę - jedyny mankament, jest drogi.
Osobiście nie słyszałem żeby Red Bull zawierał guaranę. Chyba z glukuronolaktonem Ci się pomyliło.

• 1659 / 229 / 0

Ja tez chyba psychicznie się od takich napojów uzależniłem. Ta wysoka dawka kofeiny w speed8 to był mit, jedna ampułka speed8 zawiera tyle kofeiny ile 1,5 Red Bull'a - 120mg. Warto spróbować dla reszty substancji cznnych, na mnie speed8 dobrze podziałał 'psychicznie'.
A co do guarany w Red Bullu to masz rację, pomyliło mi się.
Ps: uwielbiam smak Red Bulla, pycha.. a znajomi mówią że jest blee.

• 640 / 5 / 0

h0b pisze:
Piłem przez 2 lata minimum 1 dziennie napój energetyzujący. Po jakimś czasie czułem lekkie uzależnienie psychiczne od nich. Oczywiście Red Bull jest najlepszy z nich. Piłem tanie "Max Powery" z biedronki za 1,79. Skład mają identyczny jak red bull. Napojów typu Speed8 nie toleruję bo tam zbyt duża dawka kofeiny jest. To jest niebezpiecznie. Po 2 latach "praktyki" z napojami energetyzującymi mogę powiedzieć, że kawa jest od nich zdrowsza i lepsza.
drag pisze:
Moim ulubionym jest RedBull, który zawiera kofeinę, taurynę oraz guaranę - jedyny mankament, jest drogi.
Osobiście nie słyszałem żeby Red Bull zawierał guaranę. Chyba z glukuronolaktonem Ci się pomyliło.
Max Power-jeden z najczesciej spozywanych przeze mnie,chujowy w smaku,ale z lodoweczki w sam raz.
Aha i u mnie (Lublin) 1.68 ;-)

Użytkownik nieaktywny
  • 67 / 1 / 0

speed8 ma jakieś przyjemne właściwości oprucz stymulacji? i mozna to kupić w aptece? bo chyba jakaś afera była w tv ;P

• 1659 / 229 / 0

W pubach/supermarketach/sklepach z odżywkami. W aptekach raczej tego nie kupisz. To nie jest do ćpania.

h0b

• 114 / 2 / 0

drag pisze:
uwielbiam smak Red Bulla, pycha.. a znajomi mówią że jest blee.
Fakt, smak Red Bulla jest wspaniały. Z chęcią piłbym w dużych ilościach napój, który nie zawiera kofeiny i innych, lecz posiada taki smak jak Red Bull :) btw. jadłem cukierki o smaku Red Bulla ostatnio :-)

Użytkownik nieaktywny
  • 248 / 4 / 0

W pubach/supermarketach/sklepach z odżywkami. W aptekach raczej tego nie kupisz. To nie jest do ćpania.
We wrocławiu w normalnych sklepach spożywczych.

• 640 / 5 / 0

drag pisze:
Usmiejecie sie,ale ja do kofeiny podchodze jak do koki.Zaczynam od optymalnej dawki,potem wrzucam co 2-3 godzinki
sobie standardowe ilosci...taki "ciag"robie sobie raz na tydzien,kiedy jestem ospaly po melanzach....pod koniec takiego dnia zmeczenie jak reka odjal i to bez zadnych skutkow ubocznych,a napoje energetyzujace nadaja sie do tego swietnie(wole w upal 2 max powery niz goraca czarna z 3 lyzeczek,ktorej i tak za chuj nie poczuje)

A w TV(dobrze pamietam)mowili,ze speed8 wogole zostal wycofany ze sprzedazy bo zawieral tyle kofeiny co 10(!!!!)kaw,podczas gdy limit dla zdrowia to 5.Material ogolnie dotyczyl tzw.legalnych dopalaczy nie tylko kofeiny(znalazly sie tam m.inn.:Powerade i inne izotoniki).Mowa byla takze o tym ze WSZYSTKIE(!!!!!)one wywoluja uzaleznienie juz po krotkim czasie.

Ale media to media.
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2006 przez sieka, łącznie zmieniany 1 raz.
Wróć do „Substancje psychoaktywne”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata