Najlepszy lek przeciwbólowy na bóle menstruacyjne

Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

Posty: 35 Strona 3 z 4
Rejestracja: 2017
  • 18 / / 0


U mnie w szczególnych wypadkach sprawdza się ketonal, gorące okłady na brzuch i herbata miętowa
Rejestracja: 2018
  • 154 / 20 / 1


W moim przypadku ibuprofen w ogóle nie działa, nawet w dużych dawkach, podobnie paracetamol. Dopiero metamizol (Pyralgina) daje jakiś efekt. Generalnie dobrym dodatkowym rozwiązaniem jest buchnąć sobie też coś zielonego, bo rozluźnia i minimalizuje napięcie mięśniowe i psychiczne, a jeżeli któraś ma taki PMS że jej wchodzi depresyjnie lub nerwowo na psychę, to może być to nieocenioną pomocą. Choć na depresję i ból równocześnie ze wszystkiego co próbowałam do tej pory najlepiej pomagało opio :-D Ale z tym oczywiście lepiej nie przesadzać. Stymulanty stanowczo odradzam, krwawienie się po nich wydłuża i może stać się intensywniejsze.

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Osoby palące e-papierosy zapadają na tajemniczą chorobę płuc

W ciągu dwóch miesięcy zarejestrowano ponad 150 przypadków.
Rejestracja: 2018
  • 2592 / 917 / 1


Jedzenie ketonalu co miesiąc przy bólach menstruacyjnych to prosta droga do wrzodów żołądka.
Bóle menstruacyjne u młodych kobiet przed pierwszą ciążą w 80% są spowodowane nadprodukcją prostaglandyn, czyli substancji powstających w macicy pod wpływem progesteronu co skutkuje złuszczeniem błony śluzowej.

Można przeciwdziałać temu efektowi przed. Wystarczy w dniach poprzedzających menstruację zmniejszyć ilość wody nagromadzonej w organizmie, co zmniejszy ciśnienie wewnatrzkomorkowe, a tym samym ból i nadwrażliwość na ból. Bez potrzeby stosowania analgetyków.

Niestety diuretyki nie są bezpieczne do stosowania bez świadomości jak działają na organizm. Zamiast tego proponuje lek: Hygroton - Chlortalidonum 50mg. Do stosowania 3-4 dni przed planowaną menstruacją i przez 2 dni okresu o pół tabletki dziennie (25mg).

Wysikacie w tym okresie nadmiar wody i przy okazji hormonów. Okres będzie w 90% bezbolesny. Nie będzie opuchlizny typowej dla okresów.

Oczywiście lek nie jest obojętny. Nie można stosować przy chorych nerkach i wątroby oraz pilnować nawodnienia.

Lek zapisała mojej żonie ginekolog. Działa bezbłędnie za każdym razem.

PS. Bole mogą mieć podłoże chorobowe, wiec najlepiej udać się do specjalisty.
Rejestracja: 2011
  • 301 / 57 / 0


Diuretyki to najlepsze leki na bóle menstruacyjne i uderzają w ich przyczynę. Jeśli ktoś ma ciężkie bóle to jak wyżej, polecam zmniejszenie ilości płynów lub też udanie się po receptę.
Rejestracja: 2018
  • 2592 / 917 / 1


[mention]aired[/mention]

Samo ograniczenie podaży płynów to w większości przypadków za mało. Hormony same w sobie zatrzymają wodę. Z domowych sposobów poza lekami moczopędnymi pozostaje wyłącznie oszukanie organizmu chlorkiem sodu, czyli solą kuchenną, ale to trzeba wiedzieć jak, kiedy, co i w jakich ilościach. Bardzo trudna sprawa.
Rejestracja: 2018
  • 49 / 14 / 0


Spróbuj może prosto, bez recepty i skutecznie: Dexak Sl w proszku.
Rejestracja: 2016
  • 465 / 19 / 0


W moim przypadku najzwyczajniej w świecie na tego typu bóle nie pomaga ani majka, ani tramal a po prostu ibum. Zielone tableteczki szybko działają i jest całkiem spoko . Dziwny mój organizm jeśli ibum przebija majkę menstruacyjnie ( nie kwestia tolerancji ofc)
Rejestracja: 2018
  • 1 / / 0Ibum jest niezastąpiony. U mnie sprawdza się za każdym razem i przy każdym rodzaju bólu.
Rejestracja: 2018
  • 7 / / 0


Nurofen Forte, czasem Ibuprom, czasem nawet wystarczy porządna herbata miętowa. Sprawdzają się zacnie
Rejestracja: 2018
  • 2592 / 917 / 1


[mention]Rejwach[/mention]
[mention]Brak Danych[/mention]
[mention]MrRabbit[/mention]
Jeżeli działa na was 400mg ibuprofenu, to znaczy, że jesteście szczęśliwymi posiadaczkami niebolesnej menstruacji. Duża część kobiet zducha z bólu nawet na dawce 1200mg ibuprofenu połączonego z no-spą lub pyralginą. W takich przypadkach trzeba działać przed okresem jak opisałem we wcześniejszym poście oraz [mention]Specjalistaa[/mention]. Obyście nigdy nie musiały sięgać po diuretyki.
Posty: 35 Strona 3 z 4
Wróć do „Minimalizacja szkód i prewencja efektów ubocznych”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: cebex i 1 gość