Najlepszy lek przeciwbólowy na bóle menstruacyjne

Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

Posty: 35 Strona 2 z 4
Rejestracja: 2010
  • 26 / / 0


Idealny srodek na bol chyba nieistnieje dla kazdego moze byc inny.jednemu pomaga opokan innemu opio a innemu pyralgina.kwestia osobnicza.mojej kobiecie (naprawde silne boledwa dni) brala nospe z pyralgina .ketonal ibu wczesniej dalem jej 50 pozniej znowu 50 mg Tramalu .nic nieprzeszlo.nastepnym razem wziela dicloberl....i przeszlowiec kazdy chyba sobie musi dobrac co i jak.a co do glutationu ..jesli ktos zre duze ilosci chemi to wlasnie podawanie glutationu jest bardzo.pomocne nietylko lrzy parasyfie:)
Rejestracja: 2011
  • 767 / 122 / 6


Moja była dziewczyna niegdyś stosowała opiaty, bo uważała miesiączkę za idealne uzasadnienie dla ugrzania się raz na miesiąc, poza tym pomagało jej to. Wam tego nie polecę, to igranie z ogniem. Lepiej uderzyć w samą przyczynę. Zaś fachowo Wasz kobiecy problem nazywa się dysmenorrhea (N.94 wg ICD-10).

Podczas menstruacji w endometrium syntezowane są większe niż zazwyczaj ilości prostaglandyn - ich prekursorem jest kwas arachidonowy. Pełnią one rolę hormonów i pobudzają aktywność skurczową macicy, a tym samym wywołują ból. Ich synteza jest kontrolowana przez enzymy zwane cyklooksygenazami, które występują w organizmie w trzech różnych izoformach (opiszę tylko dwie, ponieważ rola trzeciej postaci nadal jest niejasna). COX-1 zwana jest konstytutywną, istnieje stale i odpowiada za utrzymanie homeostazy w ustroju, COX-2 to cyklooksygenza indukowana, która pojawia się wraz ze stanem zapalnym, a w normalnych warunkach jej stężenie jest nieznaczne. A zatem trzeba zdezaktywować COX-2...

Lekami przeciwbólowymi z wyboru są niesteroidowe leki przeciwzapalne i niesteroidowe leki przeciwbólowe (obie grupy się zazębiają), jednakże ich używanie jest obarczone wieloma skutkami ubocznymi, takimi jak krwawienie z układu pokarmowego czy dyspepsja. Są one efektem braku selektywności najpopularniejszych środków dostępnych bez recepty (ibuprofen, naproksen, kwas acetylosalicylowy). Drogie panie, udajecie się do lekarza i poproście go o celekoksyb (warto poczytać o szkodliwości podobnego związku - waldekoksybu), nimesulid (koniecznie z lekami osłonowymi na żołądek i wątrobę, w jak najmniejszych dawkach) czy chociażby diklofenak, który sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku gorączki lub infekcji towarzyszących bolesnemu miesiączkowaniu. Żadnych ketonali!

Do dyspozycji jest jeszcze natura: pięciornik gęsi, koszyczek rumianku, kora kaliny koralowej, ziele krwawnika, ziele serdecznika, kłącze pluskwicy groniastej (warta uwagi!) oraz niepokalanek pieprzowy. Ten ostatnik wywiera wyjątkowo szeroki wpływ na gospodarkę hormonalną: inhibituje wydzielanie prolaktyny, działa dopaminergicznie (dopamina ma swój udział w przeciwdziałaniu bólowi) via D2, zwiększa produkcję hormonu luteinizującego, a zmniejsza folitropiny. Znajdziecie go w preparacie Agnolyt, Agnucaston i Femicur N Kapseln.

http://www.medwiekurozwoj.pl/articles/2013-1-11.pdf - do poczytania!

Organizatorzy imprez opisują najdziwniejsze sposoby szmuglowania na nie narkotyków

Jeśli jest jakaś zasada, która nagminnie łamana jest we wszystkich klubach, barach i na festiwalach muzycznych, z pewnością będzie nią ta dotycząca narkotyków i zakazu i ich wnoszenia...

Twarde narkotyki przed południem. Ronnie Ferrari śpiewał o amfetaminie w "Pytaniu na śniadanie"

TVP chyba nie do końca wiedziało, co robi, zapraszając do studia Ronnie'ego Ferrari ;)

 

Rejestracja: 2015
  • 32 / 4 / 0


Jedna tabletka Tramalu, pomaga mi na mocny ból pierwszego dnia. Ale może warto by było spróbować no-spy, tak po prostu leku do tego przeznaczonego, zamiast kombinować? ;) sama bym żarła nospe, ale nie chce mi się ganiać do apteki kiedy Tramalu mam pod dostatkiem ;)
Rejestracja: 2010
  • 8 / / 0


Zawsze możesz się wyleczyć na 9 miesięcy :-D

Moja dziewczyna miała podobnie. Zaczęła przyjmować antykoncepcje hormonalną w postaci tabletek. Przetestowała trzy różne leki antykoncepcyjne, każdy dawał różne skutki uboczne, jak każdy lek. Ale teraz coś pozmieniało się jej w gospodarce hormonalnej i bóle ograniczyły się do jednego- dwóch dni o dużo mniejszym nasileniu. W sumie kiedyś razem szukaliśmy po forach różnych leków antykoncepcyjnych i opinii, napotkaliśmy przy tym wiele wypowiedzi dziewczyn które sobie zachwalały niektóre środki antykoncepcyjne głównie z tego powodu, że miesiączka przestałą być tak bolesna, albo stała się w ogóle bezbolesna. Może spróbuj pójść tą drogą... A i chłopak się ucieszy :yay:
Rejestracja: 2018
  • 4 / / 0


Ja z kolei po ketonalu czuję się świetnie, ból ustępuje całkowicie. Tyle, że w moim przypadku bóle trwają tylko jeden dzień (za to silne jak cholera), więc mogę sobie pozwolić na jedną tabletkę ketonalu raz w miesiącu.
Zastanawia mnie, czy komukolwiek przeszły po ciepłych okładach. Są polecane w milionach artykułów (wtf), a mnie wcale a wcale nie pomogły takie okłady.
Jeśli macie silne i częste bóle, to polecam udać się do lekarza, bo może się okazać, że coś jest nie tak.
Rejestracja: 2018
  • 34 / 6 / 0


Mi pomagał Nurofen Forte. Tabletki antykoncepcyjne sprawiały, że ból był mniejszy, ale nie likwidowały go.
Rejestracja: 2018
  • 57 / 1 / 0


Nimesil ja go stosuje na wszystko słyszałem ze na kobiece dolegliwości działa rewelacyjnie. przepisywany jest przez lekarzy pierwszego kontaktu polecam ;-)
Rejestracja: 2012
  • 1774 / 139 / 0


Nimesil i proszę płukać pochwę przy pomocy Tantum Rosa.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 46 / 4 / 0


Sirdalud na bardzo silne skurcze.
Rejestracja: 2017
  • 22 / / 0


Potwierdzam, nimesil sprawdza się znakomicie. Od siebie polecam jeszcze nikotynę, chociażby w formie tabaki. Nie raz wybawiła mnie z ostrych skrętów macicy.
Posty: 35 Strona 2 z 4
Wróć do „Minimalizacja szkód i prewencja efektów ubocznych”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Garbaty i 4 gości