Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 2786 / 1537 / 34
Grzyb jadalny o właściwościach leczniczych
1)Pomaga schudnąć:
Ameliorating Effect of Mycoleptodonoides aitchisonii on High-fat Diet-induced Obese Mice
2)INHIBICJA ACETYLOCHOLINESTERAZY:
Badanie oceniało trzy grzyby jadalne: Lentinus edodes, Sparassis crispa i Mycoleptodonoides aitchisonii, pod względem hamowania acetylocholinesterazy (AChE), siły przeciwutleniającej oraz składników wolnych aminokwasów i minerałów. Stwierdzono, że stężenie niezbędnych aminokwasów wynosi 34,10 mg/g w M. aitchisonii, 26,25 mg/g w S. crispa, 25,99 mg/g w L. edodes. S. crispa wykazywały najwyższą aktywność zmiatania DPPH i zawartość fenoli. Najlepsze wyniki dla hamowania AChE uzyskano z M. aitchisonii.

3) zwiększenie wydzielania dopaminy

Przeprowadzono przejściową obustronną niedrożność tętnicy szyjnej wspólnej na szczurach i zbadano, czy podawanie wodnego ekstraktu z Mycoleptodonides aitchisonii, grzyba jadalnego, wpłynęło na metabolizm monoamin w korze mózgowej, prawdopodobnie chroniąc przed uszkodzeniem niedokrwiennym. Siedemnaście dni po operacji stężenia metabolitu dopaminy (DA) kwasu 3,4-dihydroksyfenylooctowego (DOPAC) i kwasu homowanilowego (HVA) w korze mózgowej w grupie karmionej M. aitchisonii (MV) były wyższe niż w grupie grupa kontrolna niedokrwienia (CV). Wskaźnik rotacji DA, który wykazał (DOPAC+HVA)/DA, w grupie CV był istotnie niższy niż w grupie MV, a wartość w grupie MV była taka sama jak w grupie operowanej pozornie. Dane te wskazują, że M. aitchisonii wpływa na dopaminergiczny układ neuronalny po uszkodzeniu niedokrwiennym mózgu w korze mózgowej.
Aqueous extracts of M. aitchisonii also increased dopamine release from rat striatum (Okuyama et al., 2004.
ultimate god mode return time for Dirty summer naughty edition narcotic trust high life y
  • 3091 / 585 / 0
mycoleptodonoides-aitchisonii-.jpg
original.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
JEŚLI 1000 RAZY COŚ CI NIE WYSZŁO,
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.