MAOi: Moklobemid (Aurorix, Mobemid, Moklar) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 201 / 34 / 0

Piszą że jeden tydzień przerwy trzeba zrobić.
  • 27 / / 0

Ok, dzięki.
Dodatkowo w ulotce dulo przeczytałem, że przed braniem IMAO trzeba czekać 5 dni po zaprzestaniu zażywania dulo. W piątek przestałem brać dulo i id dzisiaj czuję się fatalnie, jak na kacu + otępienie.

PS
Czy można brać małe dawki pregabaliny lub alpry w czasie tych 5-ciu dni, bo nieciekawie się czuję?

Amerykański sen, opioidowy koszmar

Wypisywane w Polsce drżącą ręką opioidy, w USA przez co najmniej ostatnie dziesięciolecie leczyły bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, przeciążone kolana, a nawet dolegliwości związane z wyrzynaniem się zębów mądrości. To nie mogło się skończyć dobrze.

Legalizacja marihuany w Illinois – czy to dobry pomysł?

Legalizacja tzw. rekreacyjnej marihuany w Illinois jest jedną z obietnic wyborczych gubernatora J.B. Pritzkera oraz sposobem na wydobycie Illinois z budżetowego dołka. Wiele wskazuje na to, że od przyszłego roku Illinois stanie się 12. stanem, w którym zapalenie trawki będzie legalne.
  • 200 / 14 / 0

@Bezalkoholowy alprazolam można i pregabaline chyba też można, oba te leki nasilają przewodnictwo GABAergiczne co działa hamująco na wytwarzanie pobudzających neuroprzekaźników. Ja nie widzę interakcji żadnych.
Duloksetyne odstawiłeś tak z dnia na dzień do zera? Jakbyś stopniowo zmniejszał dawkę to może lepiej byś się czuł. Przy nagłym odstawianiu leków przeciwdepresyjnych pojawia się zazwyczaj tzw. zespół/syndrom dyskontynuacji - powinno pisać o tym w ulotce.

Duloksetyne brałeś jako jedyny lek? Jak długo? Jaka dawka? Nie miałeś na niej problemów ze spaniem?
  • 27 / / 0

@xxyzyxx
Dulo odstawiałem stopniowo (120mg). Przez 2 lata brałem różne SSRI, SNRI, TLPD, ale nie działają. Drugi lek( kwetiapina) biorę cały czas na noc, od ponad 7 m-cy 200mg.

PS
Dostałem skierowanie na oddział dzienny.
  • 200 / 14 / 0

Byłeś już kiedyś w szpitalu psych.?

Masz depresje? Na co się leczysz?:)
  • 27 / / 0

@xxyzyxx Nie byłem w szpitalu.
W skierowaniu mam wpisane F41.3, ale nigdy nie byłem diagnozowany. Uważam, ze objawy depresji mam jak najbardziej.
Do tego przy odstawieniu duloksetyny przestała działać kwetiapina i znowu mam problemy ze spaniem, nie mogę zasnąć od kilku dni.
Moklo zaczynam brać od jutra.
Użytkownik nieaktywny
  • 208 / 12 / 0

Moklo na wejściu też pewnie będzie powodował problem ze snem.
  • 459 / 12 / 0

Z tego co czytałem moklobemid należy do antydepresantów o szybkim starcie (zauważalne efekty terapeutyczne) w porównaniu do SSRI/SNRI.

Brałem przez 10 dni w dawce 300mg/doba jednoczesnie jestem w długim ciągu opioidowym.
Nie zauważyłem w tym czasie poprawy w zakresie nastroju, regulacji snu czy zmniejszenia się lęków. Jednocześnie nie zauważyłem również żadnych skutków ubocznych - zupełnie jakbym bral placebo.
Psychiatra wie o problemie z opio, mimo to ten lek wg niego powinien być dla mnie skuteczny. Wybrał go ze względu na dotychczasowe niepowodzenia z lekami antydepresyjnymi typu TLPD(doksepina, pramolan), SSRI/SNRI(wenlafaksyna,escitalopram,fluoksetyna) a także NDRI(bupropion) bądź działanie niezgodne z oczekiwaniem - np. wenlafaksyna działała na fobie i lęki, dodawała pewności siebie oraz podnosiła nastrój ale tylko przez pierwsze kilka tygodni. fluoksetyna podobnie jednakże subtelniej ale robiła ze mnie innego człowieka - dla przykładu zmieniłem rodzaj słuchanej muzyki, byłem czasami nadmiernie pewny siebie,

Pytałem lekarza i on powiedział mi bym niekoniecznie oczekiwał działania scisle antydeperesyjnego jak podniesiony nastrój itp a zaobserwował czy m.in. nie przestałem się mniej przejmować swoimi problemami a co za tym idzie powinienem odczuć przez to ulgę i móc zająć się tym co naprawdę ważne.

Co myslicie o takim podejściu do tematu depresji lub co bardziej pasuje opisem klinicznym, dystymii?

Po jakim czasie odczuliście działanie moklobemidu i na.jakim polu najlepiej się sprawdził ?
  • 27 / / 0

Biorę szósty dzień 300mg na dobę i zero poprawy.
Mam za to cały czas podwyższone ciśnienie w oklicach 150 na 90. Jestem cały czas rozdrażniony agresywny, zdołowany. Lęki, dół, derealizacja, otępienie, napięte mięśnie i problemy ze spaniem cały czas się utrzymują - nie odczuwam żadnej poprawy.

Jak długo nadciśnienie i agresja utrzymywała się u was po rozpoczęciu zażywania moklo?
Po jakim czasie odczuliście poprawę nastroju i brak lęków ?
Użytkownik nieaktywny
  • 208 / 12 / 0

Też mam to zapisane, ale działa krótko i jak schodzi to powoduje straszny nieogar.

@jogurt jak oceniasz jego wplyw na funkcje umysłowe?
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata