2C-P mini FAQ

Pochodne 2,5-dimetoksyfenyloetyloaminy.
Więcej informacji: 2C-x w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Psychodeliki

Posty: 48 Strona 1 z 5

BS

Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 2775 / 17 / 0

Na specjalną prośbę jednego z użytkowników zamieszczam mini faq dotyczący tego związku. Jeżeli ktoś ma ochotę to zapraszam do uzupełniania wątku w informacje

Co to jest 2c-p?
2c-p jest związkiem należącym do psychodelicznych fenyloetyloamin z grupy 2c-x. Po raz pierwszy otrzymane zostało przez Alexandra Shulgina


W jakiej formie można kupić 2c-p?

Najczęściej jest to proszek, bardzo rzadko roztwór

Jak przechowywać 2c-p?
Najlepiej tak jak wszystkie rc. Ciemne, chłodne i suche miejsce. Niedostępne dla osób niepowołanych a szczególnie dzieci.

Jak odmierzyć dokładną dawkę 2c-p?

Należy dokładnie zważyć posiadaną ilość 2c-p (nie ufać do końca sprzedawcy - można się niemile zdziwić jak się dostanie więcej w bonusie) i rozpuścić w wódce otrzymując roztwór o określonym stężeniu. Dawkowanie wg sugestii NOORa, tylko strzykawką. Od siebie dodam, że najlepsza do tego celu jest insulinówka posiadająca bardzo dokładną podziałkę.

Czy taki roztwór jest trwały?
Bardzo trwały, wytrzyma wyjątkowo długo


W jaki sposób działa 2c-p?
Mechanizm działania 2c-p jest taki sam jak reszty związków z tej grupy, polega na oddziaływaniu agonistycznym cząsteczki związku do receptorów serotoninowych.

Jakie efekty wywołuje 2c-p?
Jest to związek podobny w działaniu do bliźniaczego 2c-e. Działa jednak w niższych dawkach i dłużej. Występują duże zmiany percepcyjne, OEVy, CEVy, zniekształcenia dźwięku, czasem synestezja (zależne od s&s i dawkowania). U niektórych osób wywołuje srogi mindfuck, u innych „amfetaminowe” myślenie.

Jaka dawka na pierwszy raz?
Najlepiej nie przekraczać pierwszym razem granicy 10 mg p.o. Jeżeli efekty okażą się niesatysfakcjonujące przy kolejnych próbach zwiększać o maksymalnie 1mg. Związek cechuje się dużą zmiennością wywoływanych efektów w zależności od przyjętej ilości.

Jaka dawka maksymalna?
LD50 jest dla autora tajemnicą, Alexander Shulgin w PIHKAL opisywał 16mg jako dawkę graniczną. Dla mnie 16.5mg okazało się zbyt dużą ilością (fizyczne oddziaływanie). Znane są jednak przypadki przyjęcia dużo większych dawek bez późniejszych negatywnych następstw lub opisywanych tylko jako „wyjątkowo dokuczliwy bodyload” %-D

Jakie drogi administracji można stosować w przypadku tego związku?
Można jeść, wciągać, podawać per rectum oraz iniekcyjnie. Przy wyborze metody należy jednak pamiętać, że nie jest to związek łagodny dla tkanek. Jego drażniące oddziaływanie jest nieco mocniejsze niż w przypadku 2c-e

Dwie godziny temu zjadłem/am 15 mg 2c-p i nie wystąpiły żadne efekty. Czy mogę już dorzucić?
Nie. 2c-p ładuje się bardzo wolno, nie zalecam jakiegokolwiek dorzucania przed upływem min. 4 do 4,5h od czasu przyjęcia pierwszej dawki. Dodawanie substancji także powinno być ostrożne, najlepiej nie więcej niż 1-1.5mg. Dorzucenie szybciej niż wyżej podany czas grozi przedawkowaniem, którego stopień zależny jest od dodatkowej dawki. Należy mieć na uwadze długość działania 2c-p. Efekty utrzymują się nawet ponad 20h.

Jak postępować w razie przedawkowania?
Fizycznymi objawami są m.in. wysoka temperatura ciała, silne napięcie mięśniowe, mocno podwyższone ciśnienie tętnicze. Najlepszym rozwiązaniem jest przekazanie takiej osoby w jak najszybszym czasie do szpitala, jeszcze lepiej jeżeli w mieście jest ostry dyżur toksykologiczny. Należy przekazać lekarzowi jak najwięcej informacji dotyczących tego związku. Jest to rc, więc wiedza medyczna w tym temacie jest naprawdę wąska. Jeżeli nie szpital to można na własną odpowiedzialność pomagać sobie lekarstwami, które jednak nie są tematem tego faq.
Należy przy ich stosowaniu liczyć się z poważnymi konsekwencjami – z utratą życia włącznie
Rejestracja: 2008
  • 256 / 3 / 0

Bardzo fajno, że pojawił się fak dla tego nabierającego popularności związku :cool:
jedno ale:
BrightestStar pisze:
Jak odmierzyć dokładną dawkę 2c-p?[/color]
Najlepiej zważyć. Pozostaje także możliwość rozpuszczenia znanej ilości tego związku np. w wódce i dawkowanie z roztworu.
Zmieniłbym, aby dawkować wyłącznie przez rozpuszczenie proszku w wódce i podawanie strzykawką. Przy proszku zbyt łatwo zjeść za dużo

Nie możemy straszyć dopalaczami. Więzienie nie zastąpi edukacji. Czas zacząć rozmawiać

W Warszawie kupisz większość dopalaczy. Bez problemu, z dostawą pod drzwi. Niestety, większość użytkowników nie wie nawet, co zażywa. Po dekadzie od delegalizacji dopalacze nadal zabijają i będą zabijać, dopóki zupełnie nie zmienimy naszego podejścia do substancji psychoaktywnych. W tym także do "klasycznych" narkotyków.

Holenderskie coffee shopy sprzedają marihuanę na wynos. "Powróciłby nielegalny handel"

Od ponad dwóch tygodni w Holandii zamkniętych jest wiele instytucji i biznesów, w tym restauracje, kawiarnie i kluby. Początkowo zakazano także działalności tak zwanych coffee shopów, gdzie można kupować niewielkie ilości marihuany na użytek własny. Teraz zapadła decyzja, że mogą one wznowić sprzedaż, ale jedynie na wynos.

BS

Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 2775 / 17 / 0

Racja. Należy dokładnie zważyć posiadaną ilość 2C-P (nie ufać do końca sprzedawcy - można się niemile zdziwić jak się dostanie więcej w bonusie) i rozpuścić w wódce otrzymując roztwór o określonym stężeniu. Dawkowanie wg sugestii NOORa, tylko strzykawką. Od siebie dodam, że najlepsza do tego celu jest insulinówka posiadająca bardzo dokładną podziałkę.

edit: zmieniono
Rejestracja: 2007
  • 1558 / 7 / 0

ja bym dodał że jak roztwór leży z miesiąc, trzeba wstrząsnąć bo były już spekulacje że z dołu "butelki" działało mocniej, a o góry sama wódka pływała ;)
faq dotyczy 2c-p, nie instrukcji obsługi roztworów

ok ok ;p ale wiesz, jakaś tam odpowiedź na częste pytanie jest
Ostatnio zmieniony 02 grudnia 2010 przez Blefujesz, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2008
  • 1868 / 49 / 0

Ja moge dodac ze wizuale sa mniej "skomplikowane" niz po 2C-E ale za to bardziej kolorowe.
Rejestracja: 2007
  • 5302 / 68 / 0

p4g4y0zzz(X) pisze:
Ja moge dodac ze wizuale sa mniej "skomplikowane" niz po 2C-E ale za to bardziej kolorowe.
I każdy tak ma wg Ciebie ;) ?

--------

[Podklejone by pltr]
Rejestracja: 2006
  • 1199 / 2 / 0

Proponuje dodac informacje o niewiarygodnie dlugim czasie ladowania 2c-p bo ktos moze sobie zafundowac 20 godzinna psychodele przez przypadek dorzucajac.

Sam jestem na siebie wkurwiony bo dorzuciłem niepotrzebnie i teraz worek jest pusty.

Dodano- BrightestStar
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2010 przez prawie_martwy, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2009
  • 153 / / 0

Można było by delikatnie zmienić dawkowanie które moim zdaniem jest delikatnie zawyżone, dla podatnych na ten związek lub tych którzy mogą podejrzewać u Siebie taką podatność dawkowanie powinno sie zacząć od 5 mg.

pzdr strat
Rejestracja: 2009
  • 435 / 5 / 0

podbijam, również uważam, że dawkowanie jak na erowidzie jest rozsądniejsze (czyt. moje posty na temat zjazdu po 12mg 2C-P)
nie wyobrażam sobie cięższego bodyloadu i zjazdu, to była prawie granica między bl a "coś na prawdę nie tak dzieje się z moim ciałem"
Rejestracja: 2011
  • 2362 / 12 / 0

A gdzie wy widzicie podane dawkowanie? W faq napisałem aby za 1 razem najlepiej nie przekraczać 10mg, a to całkiem co innego niż przyjąć 10mg. Widzicie różnicę czy nie? Chodzi tu o to, że taka dawka zdrowej osobie, nawet bardzo podatnej nie zrobi żadnej krzywdy. Nikt tutaj nie podawał określonego dawkowania, to trzeba sobie dobrać już samemu wedle własnych upodobań i możliwości
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2012 przez derb, łącznie zmieniany 1 raz.
Posty: 48 Strona 1 z 5
Wróć do „2C-x”
Na czacie siedzi 1070 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość