Od kilku dni testuję stosunkowo nowy lek w Polsce na ADHD Medikinet. Jest to odpowiednik Ritalinu, czyli szybko działający metylfenidat. Dotychczas stosowałem (ok roku) Concertę - metylfenidat o opóźnionym czasie wchłaniania i muszę powiedzieć, że Medikinet działa inaczej. W tej samej dawce dziennej (Concerta 18mg, Medikinet 20 mg) Medikinet nie powoduje żadnych wahań nastroju ani senności w ciągu dnia jak się to zdarzało Concercie. Poprawa koncentracji znaczna w stosunku do Concerty ale przede wszystkim cena, prawie o połowę niższa (jako stary koń refundacji nie mam). Póki co - polecam
lucasso pisze:Wpadly mi ostatnio w rece dwie tabsy tego cuda. zakochalem sie ;(
Strasznie ciezko to dostac. jakies pomysly gdzie da sie to wyrwac?
Szukam online ale ceny sa kosmiczne.
Jeśli chodzi Ci o euforie to ona zanika przy regularnym stosowaniu.
Jak dlugo bierzesz metylofenidat? Jak czytam opis na mp. to wydaje sie byc i antdepresantem i stymulującym. Da sie to wogole porownac do bupropionu, sele, sertry? Masz od psychola czy neurologa? Jako stary kon jak cos tez refundacji nie bede mial. Mają jakieś opory po sensownej nawijce z zapisaniem, czy latwo wyrwac?
2. Ani tym ani tym. Po prostu ułatwia koncentrację. Może też przymaskować objawy depresji ale częściej je pogłębia.
3. Już prędzej do amfetaminy, ale jest zdecydowanie słabsze, ze względu na to, że potrafi jedynie blokować wychwyt zwrotny, nie potrafi jak amfetaminy pompować dopaminy do synaps. Farmakologicznie bliżej mu do kokainy, ale ta działa także bardzo silnie na transporter serotoniny i noradrenaliny i jest zdecydowanie mocniej euforyczna. Generalnie z tych trzech substancji metylofenidat ma najsłabsze właściwości euforyczne, choć słyszałem opinie, że wciągany jest nie do odróżnienia od kokainy w co za bardzo nie chce mi się wierzyć, więc może kiedyś spróbuję. Zresztą kokaina mnie nie zachwyciła, więc pewnie mam coś popierdolone w baniaku, bo najlepiej śpi mi się po amfie :nuts:
4. Ja oporów nie napotkałem, byłem raczej przekonywany przez doktora, że to mi pomoże i że nie mam się bać... No i się nie boję
Jeśli chodzi Ci o euforie to ona zanika przy regularnym stosowaniu.
Generalnie jestem bardzo zdziwiony, że pomimo tej samej substancji czynnej Concerta i Medikinet działają zupełnie inaczej.
Bo ten lek wygląda mi na coś ciekawego. Niestety jak znam życie nikt mi tego nie wypisze. :motz:
voorman pisze:Cholerni szczęściarze z Was. Jak dostać zaświadczenie że się ma ADHD (jestem dawno już temu pełnoletni)?
Bo ten lek wygląda mi na coś ciekawego. Niestety jak znam życie nikt mi tego nie wypisze. :motz:
Mozę trochę drastyczna metoda, ale myślę, że podziała, wciągasz kilka kresek dobrej fety i idziesz do psychola i robisz tak zeby Cie wydzieralo i wykrecalo, na pewno uwierzy jak nie spierdolisz... na oczy okulary jakies czy krople i masz od reki ten lek )
aree1987 pisze:lucasso pisze:Wpadly mi ostatnio w rece dwie tabsy tego cuda. zakochalem sie ;(
Strasznie ciezko to dostac. jakies pomysly gdzie da sie to wyrwac?
Szukam online ale ceny sa kosmiczne.
Jeśli chodzi Ci o euforie to ona zanika przy regularnym stosowaniu.
Bralem citalopram, mirtazapine. Teraz biore amitriptyline - wszystkie trzy g.no warte.
Wzialem tabse ritalinu i poprostu bylo ok.
po prostu jest ok. Zauważyłem, że dawka nie może być zbyt niska ani zbyt wysoka. Przy zbyt niskiej zauważyłem huśtawki nastroju, przy zbyt wysokiej czuję się jak po piwie. Przy odpowiedniej - zero sajdów.
* Skład szczegółowy: woda,
* glukoza,
* cukier,
* tauryna,
* wyciąg z żeń-szenia (2,2 - 3% ginsenoidów),
* kofeina,
* kwas askorobowy (witamina C),
* chlorek choliny,
* l-karnityna - baza,
* regulatory kwasowości (kwas cytrynowy i jabłkowy),
* wyciąg ze skórki Citrus aurantium,
* wyciąg z Yerba mate (8-10% kofeiny),
* wyciąg z Withana somnifera (3% witanolidów),
* substancja konserwująca sorbinian potasu,
* nikotynamid (witamina B3),
* substancje słodzące (asparatm, acesulfam K, cyklaminian sodu, neohesperydyna DC).
:nuts:
Co promieniowanie gamma robi z medyczną marihuaną i jak wpływa na kannabinoidy i terpeny?
Konsekwencje płynące z rozporządzenia MZ ograniczającego pacjentom dostęp do medycznej marihuany
Marihuana a rak głowy i szyi: Czy używanie marihuany może zwiększać szanse na raka?
Terapia psylocybiną jako wsparcie w leczeniu jadłowstrętu psychicznego – pierwsze wyniki przełomowe
W przełomowym badaniu naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego (UCSD) przedstawili analizę i szczegóły badania opublikowanego w Nature Medicine, które ukazało wpływ terapii psylocybiną na osoby z jadłowstrętem psychicznym. W nowym artykule przeglądowym opublikowanym w czasopiśmie Psychedelics autorzy pierwotnego badania oferują „szczegółowy wgląd w wyniki, opierając się na danych jakościowych z półustrukturyzowanych wywiadów, szerokich opinii i rozmów z uczestnikami oraz ich subiektywnych interpretacjach wzorców danych.” Ten przegląd ujawnia zarówno obiecujące wyniki, jak i istotne ograniczenia, które mogą kształtować przyszłe podejścia terapeutyczne.
Wrocław: Tak umierał szesnastoletni Sebastian. Koledzy uwięzili go cierpiącego w mieszkaniu
Dziś wiadomo już, że kolega podał mu drinka z ecstasy. Gdy chłopiec źle się poczuł, znajomi nie pomogli mu, na dodatek zamknęli w mieszkaniu leżącego na podłodze i uciekli.
Niedorzeczny zarzut z powodu grzybków
31-latek w plecaku miał grzybnię halucynogennej łysiczki kubańskiej, a w mieszkaniu gotowe, już ususzone grzyby tego gatunku. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do trzech lat więzienia.