4-HMC, efedron, metkat. Charakterystyka i metody otrzymywania.
Więcej informacji: Metylokatynon w Narkopedii [H]yperreala
Zablokowany
Posty: 14 • Strona 1 z 2
 • 1211 / 20 / 0
UWAGA! BACZNOŚĆ!
W niniejszym artykule opisana została synteza metkatynonu metodą utleniania efedryny z użyciem nadmanganianu potasu. Jest to śmiertelnie niebezpieczna trucizna, uwalniająca in vivo jony manganu(III), które utleniają szare komórki! Zjawisko jest pokrótce opisane na polskiej Wikipedii (link). Niewłaściwe wykonanie poniższej syntezy grozi poważnym zatruciem, którego skutki mogą być widoczne dopiero po wielu latach. Co gorsza, właściwe wykonanie tej syntezy z otrzymaniem bezbarwnego produktu na końcu, również grozi tym samym zatruciem - (choć na pewno nie po jednym czy dwóch razach). W końcowym produkcie zostają jony manganu i nie da się z tym nic zrobić za pomocą strzykawki i chusteczki. Aby uniknąć spożywania jonów manganu, należy właściwie wykonać czynności z punktu DOCZYSZCZANIE PRODUKTU.

Film przedstawiający skutki używania dokładnie tej preparatyki bez doczyszczania:
http://www.youtube.com/watch?v=3iMnQxte_Dg

Dalej czytasz na własną odpowiedzialność. Produkt reakcji bardzo mocno uzależnia, więc przygotuj się na to, że po kilku razach przestanie Ci zależeć na własnym zdrowiu.

1. Czym jest metkatynon?
 • Chemicznie to pochodna fenyloetyloaminy, należaca do rodziny aminoketonów (konkretniej beta-ketonów lub alfa-aminoketonów). Nazwa systematyczna to 2-metyloamino-1-fenylopropan-1-on. Jest ketonowym analogiem metamfetaminy, w organizmie jest prawdopodobnie metabolizowany do pseudoefedryny i efedryny, które odpowiadają za jego psychozogenne właściwości. Wolna zasada i większość soli jest nietrwała, trwały jest tylko chlorowodorek.
  Swoją popularność w krajach byłego ZSRR (Меткатинон jako "russian cocktail" albo "jeff") zawdzięcza łatwością syntezy przez utlenianie pseudoefedryny/efedryny, niską ceną, a także intensywnym "wejściem" przy podaniu dożylnym. Większość dożylnych użytkowników metkatynonu wcześniej zażywała dożylnie opioidy.
2. Jak działa metkatynon?
 • Metkatynon należy do grupy środków psychoaktywnych nazywanych stymulantami - to znaczy działających pobudzająco na centralny układ nerwowy. Blokuje zwrotny wychwyt katecholamin - dopaminy i noradrenaliny. Efekty zażycia to:
  -suchość w ustach
  -tachykardia (przyspieszone bicie serca)
  -pobudzenie psychofizyczne
  -euforia
  -podwyższenie temperatury ciała
  -chęć rozmowy z drugim człowiekiem
  -drżenie rąk
  -czasowa impotencja u mężczyzn

  Działanie metkatynonu zawiera się w granicach 3-7 godzin, w zależności od drogi podania (najdłuższe przy podaniu doustnym, najkrótsze przy dożylnym).
  Metkatynon podany dożylnie przy wstrzykiwaniu powoduje wywołanie subiektywnego uczucia fal ciepła, przechodzących przez całe ciało wraz z intensywną euforią, utrzymującą się od 15-30 minut. Po tym czasie pozostaje tylko umiarkowane pobudzenie i nieodparta chęć zażycia kolejnej dawki.
  Objawy przedawkowania metkatynonu to rozpierający ból głowy, halucynacje i uczucie "zaraz umrę". Doraźnie zaleca się stosowanie benzodiazepin na uspokojenie. Delikwent powinien także pić duże ilości lekko zakwaszonej wody, by przyspieszyć sekrecję metkatynonu i jego metabolitów z organizmu.
  Przy syntezie z acataru w produkcie końcowym znajduje się także triplolidyna, powodująca przez swoje działanie antycholinergiczne, zatrzymanie moczu. Zaleca się stosowanie leków rozkurczowych (no-spa na przykład albo inne pochodne papaweryny).

  Biodostępność:
  i.v. > p.r. > p.o.
3. Uzależnienie
 • Metkatynon ma niewątpliwie duży potencjał uzależniający, naukowcy porównują go do 70% potencjału uzależniającego metamfetaminy. Pan moderator może to potwierdzić na własnej skórze, gdy o trzeciej w nocy potrafił zapierdalać do apteki 24h po acatar. Zdecydowanie odradza się próbowania tej substancji, a jeszcze bardziej podawania jej dożylnie. Z metkatynonem nierozłącznie związana jest choroba przypominająca objawami parkinsonizm, spowodowana zatruciem manganem z nadmanganianu potasu używanego przy chałupniczej syntezie metkatynonu. Wszelkie badania naukowe były jednak prowadzone u osób uzależnionych wykazujących pozytywny wynik testu na żółtaczkę typu C. Mangan jest metabolizowany przez wątrobę, stąd u tych osób, z osłabionym tym narządem, mogło dojść do nieormalnego wzrostu stężenia manganu we krwi.
4. Ekstrakcja pseudoefedryny
 • Obecnie (2012/01/21) pseudoefedrynę da się wyekstrahować z pięciu produktów dostępnych w aptekach:
  • Acatar Acti-Tabs - wodą, etanolem, izopropanolem
  • Apselan - wodą, etanolem, izopropanolem
  • Cirrus - izopropanolem
  • NeoAfrin - wodą, być może także alkoholami
  • Sudafed (pakowany w blistrze 6x2. 3x4 się nie nadaje) - etanolem, izopropanolem
  Preparaty zawierające dekstrometorfan, ibuprofen, lub paracetamol są szczególnie niezalecane.
Ekstrakcja wodna
 • 1. Zmywamy otoczki z tabletek
  • Apselan za pomocą watki nasączonej z alkoholem, bądź obracając pod małym strumieniem zimnej wody (traci się więcej pseudoefedryny, sposób mniej sterylny).
  • NeoAfrin poprzez umieszczenie tabletek w szklance z wodą i mieszanie poprzez wywoływanie wiru w szklance do momentu, gdy z tabletek zejdzie biała warstwa, ukazując warstwę żółtą.
  • Acatar nie wymaga tego procesu.
  2. Suszymy tabletki ręcznikiem papierowym, tudzież papierem toaletowym

  3. Kruszymy tabletki na proch. Bierzemy czystą kartkę A4, zginamy w pół, wrzucamy tabletki, jak najbliżej zgięcia, zamykamy, przykrywamy jakimś starym zeszytem, kawałkiem blachy itd i nakurwiamy w to młotkiem. Chemicy używają moździerza.

  4. Rozpuszczamy sproszkowane tabletki w wodzie. Jeśli docelowo produkt ma zostać podany dożylnie, lepiej zamiast kranówy używać wody przegotowanej, albo najlepiej - wody do iniekcji, dostępnej w aptece. Rozpuszczalność pseudoefedryny w wodzie to ponoć 2g/1ml, więc dobieramy ilość w zależności od docelowego podania. Dla i.v. będzie to 3-5ml, dla p.r. 3-7ml, dla p.o. - 3-10ml.
  (Dla NeoAfrinu: Przelewamy uzyskany roztwór do innego kieliszka, by w pierwszym pozostała żółta substancja z tabletek.)

  5. Filtrujemy masę tabletkową. Do strzykawki 10ml wrzucamy watę bądź podarte chusteczki higieniczne, tak by po ściśnięciu tłoczkiem były na wysokości około 1ml. Nalewamy od góry odrobinę wody by zwilżyć filtr, dociskamy tłoczkiem. Następnie wyciągamy tłoczek i wlewamy tam roztwór z punktu 4. Naciskamy tłoczek i filtrujemy. Filtrat zbieramy do kieliszka. Nalewamy jeszcze odrobinę wody i znowu filtrujemy, by rozpuścić resztki pseudoefedryny, która mogła zostać na filtrze.
Ekstrakcja etanolem/izopropanolem
 • 1a. Kruszymy tabletki Acataru/Cirrusa na proch.
  1b. Pozbywamy się otoczek z Sudafedu, zeskrobując je scyzorykiem. Oczyszczone tabletki kruszymy na proch.
  1c. Pozbywamy się otoczek z Apselanu za pomocą watki nasączonej z alkoholem, bądź obracając pod małym strumieniem zimnej wody (traci się więcej pseudoefedryny, sposób mniej sterylny). Oczyszczone tabletki suszymy i kruszymy na proch.

  2. Do małego, czystego pojemnika wsypujemy sproszkowaną pseudoefedrynę i zalewamy 5ml (dla 360mg) bądź 7ml (dla 720mg) alkoholu. Zatykamy paluchem (czystym) i wstrząsamy z 2 minuty.

  3. Do strzykawki 10 ml wrzucamy watę bądź podarte chusteczki higieniczne, tak by po ściśnięciu tłoczkiem były na wysokości około 1ml. Nalewamy od góry odrobinę etanolu/izopropanolu by zwilżyć filtr, dociskamy tłoczkiem. Następnie wyciągamy tłoczek i wlewamy tam roztwór z punktu 2. Naciskamy tłoczek i filtrujemy. Filtrat zbieramy do czystej, szerokiej filiżanki. Nalewamy jeszcze odrobinę alkoholu i znowu filtrujemy, by rozpuścić resztki pseudoefedryny, która mogła zostać na filtrze. Buteleczkę dokładnie płuczemy.

  4a. Do garnka nalewamy wody, doprowadzamy ją do wrzenia i wkładamy do środka filiżankę. Dokładnie odparowujemy alkohol. Jest to szczególnie ważne, gdyż izopropanol może zostać utleniony przez KMnO4 do acetonu.
  4b.
  alkohol mozna odparowac takze w mikrofalowce. najlepiej uzywac szklanki z plaskim dnem, ale nie za niskiej, jakies 10cm, poniewaz alkohol bardzo intensywnie sie gotuje i moze troche chlapac! ustawiamy mikrofalowke na minimalna moc albo na program "micro", ewentualnie "defrost" na minute. caly czas obserwujemy gotujacy sie alkohol, jak zaczyna skakac na pare centymetrow w gore natychmiast otwieramy drzwiczki i wietrzymy mikrofalowke. jezeli nie "podskakuje" to i tak trzeba ja otworzyc co 15 sekund, zeby nie akumulowaly sie w srodku latwopalne opary etanolu. caly czas obserwujemy ilosc substancji w szklance, jak zmniejszy sie do 2-3ml wyciagamy i wachamy, jak smierdzi jeszcze alkoholem dajemy na 5 sekund do mikrofalowki i ponownie sprawdzamy. jezeli nie czuc juz alkoholu kladziemy szklanke na stole. w ciagu 15 sekund gesty plyn skrystalizuje na bialy osad. to nasza pseudoefka. dzieki tej sztuczce odparujemy 7ml etanolu w minute, na lazni parowej zajmuje to jakies 15min. przy wiekszych ilosciach roznica jest jeszcze wyrazniejsza.
  5. Otrzymujemy suchą pseudoefedrynę, którą można rozpuścić już bezpośrednio w occie, by uniknąć dolewania zbędnej wody.

5. Syntezy

Wydajność syntez
Czeslaw pisze:
Niejaki Dariusz Zuba przeprowadził takie badania dla Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, użył Sudafedu, Kalium Hypermanganicum (z Wrocławia) i ocet, firmy ze Sławącinka ( zakupiony w spożywczym! %-D ). Wyszła mu wydajność 24,5%, robił metodą z octem na ciepło. W produkcie końcowym oprócz metkatynonu stwierdził zawartość kwasu octowego, aldehydu benzoesowego i benzyloaminy.
Do poczytania na http://www.forensicscience.pl/pfs/71_zuba.pdf
Synteza @ciezka bomba
a.k.a. "Przepis dla noobów"

 1. 360mg pseudoefedryny rozpuszczasz w 3ml wody(20°C-zimna kranowa),
 2. Dolewasz do uzyskanego roztworu 1ml octu,
 3. 200mg KMnO4 rozpuszczasz w wodzie(2ml, zimna, nie wszystko się rozpuści - i dobrze, gdyż te 130mg styka),
 4. Łączysz oba roztwory, wkładasz do lodówki na 15min,
 5. Po 15min wyciągasz z lodówki i czekasz aż roztwór przybierze brązową barwę, a także wytrącą się czarne chujstwa,
 6. Filtrujesz
 7. puk/chlup/ała mogłem bardziej posmarować wazeliną.
Synteza z octem, na zimno
 • co potrzebujemy?
  -wyekstrahowaną pseudoefedrynę
  -kalium (manganian (VII) potasu) w tabletkach bądź w proszku + waga (żadnego sypania na oko, związki manganu są neurotoksyczne)
  -kwasek cytrynowy
  -ocet spirytusowy
  -dwie strzykawki 10ml i igła 0.5
  -jedna strzykawka 20ml
  -dwa kieliszki do wódki
  -papier toaletowy (koniecznie biały i koniecznie bez dodatków zapachowych) albo chusteczki

  0. myjemy rączki
  1. (omijamy punkt, jeśli mamy już roztwór) do kieliszka trzymanego parę minut w zamrażarce dajemy 720mg pseudoefedryny i zalewamy 3ml kurewnie zimnej (konieczna jest niska temperatura, to ważne) wody i 1ml octu, mieszamy
  2. niech poleży chwilę, żeby ciecz była bardzo, bardzo zimna
  3. do kieliszka wsypujemy 500mg nadmanganianu potasu, roztwór cały czas intensywnie mieszamy, najlepiej przy użyciu drugiego końca łyżeczki do herbaty.
  4. gdy całość sciemnieje, a roztwór w kieliszku nie będzie zostawiać fioletowych śladów na ściankach, należy przefiltrować (strzykawką 20ml). powinien być wyczuwalny lekko owocowy zapach wolnej zasady (nie ma szans w tej reakcji na powstanie wolnej zasady!) #czeslaw metkatynonu, broń boże migdałów. jak czuć migdał - za wysoka temp. reakcji. czas trwania reakcji to około 5-10 minut.
  5. do filtratu dodajemy szczyptę kwasku cytrynowego i zaciągamy do strzykawki, świeżo odpakowanej, następnie zakładamy igłę.
  6. bierzemy pasek do spodni, siadamy na jego klamrze, obwiązujemy mocno raz powyżej łokcia, a drugi koniec łapiemy zębami.
  7. igłę umieszczoną pod niewielkim kątem, w płaszczyźnie prawie równoległej do przedramienia, wbijamy w żyłę powierzchowną.
  8. kontrolka (kolorowa część igły) powinna wypełnić się krwią żylną, koloru ciemnoczerwonego, gdy to nastąpi puszczamy koniec paska z zębów.
  9. dociskamy tłoczek do końca, wyciągamy igłę, do miejsca przekłucia skóry przyciskamy wacik
Synteza z octem, na ciepło
a.k.a. jona metoda na otrzymywanie najbardziej klepiącego metylokatynonu

 • Co potrzebujemy?
  -pseudoefedryna
  -ocet
  -manganian (VII) potasu
  -wodę do iniekcji
  -watę/chusteczki
  -strzykawki 5ml + igły wg. upodobań (0.4 najlepsze)
  -strzykawka 10ml

  Właściwy przepis:
  a. umyj ręce do kurwy nędzy!

  b. lejemy do małej buteleczki/kieliszka 2ml wody do iniekcji. dodajemy 1cm3 octu na każde 360mg sproszkowanej pseudoefedryny, tak by łączna objętość płynu wyniosła 4cm3. wstawiamy do zamrażarki.

  c. w małej ilości wrzącej wody rozpuszczamy nadmanganian w ilości 3,5 tabletki (to jest 350mg KMnO4) na każde 720mg pseudoefedryny.

  d. mieszamy oba roztwory i wstawiamy do lodówki

  e. po godzinie wyciągamy, filtrujemy przez strzykawkę z watą/chusteczką (dajemy warstwę grubości około 1,5ml na skali strzykawki i moczymy wodą do iniekcji) do kolejnego kieliszka. podajemy dożylnie.
Synteza bez octu, z dodawaniem kwasu po reakcji
 • co potrzebujemy?
  -pseudoefedryna
  -nadmanganian potasu (kalium hypermanganicum w aptece), najlepiej w tabletkach (łatwiej odmierzać, żadnego kurwa "na oko" bo się otrujesz!)
  -sól fizjologiczna, albo zwykła woda przegotowana, jeśli produkt nie jest przeznaczony do podania i.v.
  -strzykawka 5ml

  0. umyj kurwa ręce jak chcesz to w kabel walić!
  1. umyj dokładnie buteleczkę i umieść w niej 3,5 tabletki nadmanganianu potasu (350mg) dokładnie skruszone na pył. zalej 4ml wrzącej wody i mieszaj aż do rozpuszczenia. następnie wsadź do zamrażarki celem schłodzenia.
  2. do miseczki daj pseudoefedrynę, oraz 7ml wody i mieszaj, aż całość się rozpuści. przefiltruj do małego kieliszka i umieść w zamrażarce.
  3. gdy oba roztwory będą już zimne, roztwór z pseudoefedryną przelej do tego z nadmanganianem (w takiej kolejności), buteleczkę zatkaj palcem i dokładnie wstrząsaj, następnie umieść w lodówce.
  4. po 45 minutach zawartość będzie już brązowa, przygotuj strzykawkę z filtrem, używając jednak połowy chusteczki do strzykawki 5ml. przefiltruj te brązowe gówno do jakiegoś kieliszka, koniecznie musi być on czysty, najlepiej wygotowany! powinieneś otrzymać klarowny roztwór. jeśli na filtrze zostały fioletowe "smugi" to do przefiltrowanego roztworu daj 1/10 tabletki witaminy C, lecz zazwyczaj nie jest to konieczne.
  5. do roztworu dodaj teraz kwas solny, octowy lub cytrynowy. dodawaj tak długo, aż lekko zasadowy rozwór przyjmie pH~6-7 (lekko, powtarzam lekko! czerwone zabarwienie papierka lakmusowego). można kombinować tak, by roztwór miał po prostu lekko kwaśny smak, no ale bez papierków to się solnym nie bawcie. octowy lub cytrynowy da radę, jeśli produkt jest przeznaczony do natychmiastowego spożycia. chlorowodorek jest natomiast najtrwalszy i najlepiej przyswajany, a przy podaniu dożylnym resztki zostawiają fajny posmak w ustach, mniam %-D
  6. jeśli zapach migdałów/marcepanu wydaje nam się zbyt intensywny to produkt możemy przelać do zlewki i ostrożnie ogrzewać i mieszać przez 5 minut by pozbyć się benzaldehydu. jeśli roztwory były odpowiednio schłodzone to nie ma takiej potrzeby.
  7. produkt można już spożyć. jeśli porządane są kryształki do odparowujemy wodę do zera, następnie dodajemy acetonu 10 ml, który spowoduje wytrącenie się małych kryształków. aceton najlepiej bezwodny (można odwodnić przez wymieszanie z bezwodnym MgSO4) i koniecznie czysty! tak przygotowane kryształki chlorowodorku metkatynonu można wciągać nosem, jeść, bądź rozpuścić we wodzie i podać dożylnie bądź doodbytniczo.
Doczyszczanie produktu
 • potrzebne odczynnniki:
  -roztwór wodny metkatynonu, otrzymany wcześniej
  -chloroform lub DCM
  -alkohol etylowy 95% (sklep spożywczy)
  -wodorotlenek sodu (sklep chemiczny, allegro, bądź w ostateczności "kret" do przeczyszczania rur)
  -jakiś kwas, najlepiej solny (sklep chemiczny, trza wypisać oświadczenie) gdyż chlorowodorek ma największe "freebase conversion ratio", może być także fosforowy (też chemiczny, bez oświadczenia), albo w ostateczności cytrynowy (tego jeszcze nie testowałem)

  "sprzęt laboratoryjny":
  -strzykawka 20ml z igłą
  -płaskie naczynie żaroodporne
  -papierki wskaźnikowe uniwersalne, bądź z czerwonej kapusty (opis zrobienia w necie)
  -2 słoiczki małe z zakrętką

  przepis:
  1. do pół łyżeczki do herbaty wodorotlenku sodu (na każdą paczkę - 720mg pseudoefedryny), dajemy 5cm3 wody i mieszamy. reakcja jest egzotermiczna, a roztwór żrący więc uważać. gdy używamy kreta należy z niego wybrać te małe, srebrne kulki, a roztwór przefiltrować przez strzykawkę, tak jak kota filtrujecie.
  2. 3/4 roztworu zasady dodajemy do naszego r-ru metylokatynonu. powinien on teraz przyjąć barwę białą, kot właśnie przeszedł do postaci freebase. przelewamy go do słoiczka.
  3. dodajemy 10cm3 chloroformu, zakręcamy słoiczek (wcześniej sprawdzamy czy benzyna nie rozpuści nam uszczelki od zakrętki, chemik natomiast uzyje rozdzielacza), wstrząsamy z 5 minut, dolną warstwę (chloroformową) odciągamy ostrożnie strzykawką i przelewamy do drugiego słoiczka.
  4. punkt 3 (ekstrakcję kwas-zasada) powtarzamy trzyktrotnie, potem górną warstwę wodną możemy wylać.
  5. do chloroformowego ekstraktu dodajemy etanol, w ilości 20ml, następnie wkraplamy kwas, tak długo, aż papierek nie zmieni zabarwienia na lekko czerwony.
  6. wylewamy całość na żaroodporne naczynie i wrzucamy do piekarnika z termoobiegiem na parę minut, aż cały rozpuszczalnik odparuje.
  7. zdrapujemy kota żyletką, można go później dodatkowo sproszkować.
  8. w razie potrzeby przekrystalizować z niewielkiej ilości wrzącego, bezwodnego acetonu.

  metkat jest pozbawiony jonów K+, także nie "wjeżdża" na serducho, oraz manganu. czystość farmaceutyczna hahahaha. ma zapach delikatnie owocowy, ale co to za owoce to ja kurwa nie wiem, czereśnie? w każdym razie nie pachnie marcepanem (benzaldehydem).
  otrzymany produkt można spożytkować na wiele sposobów. prawdziwy fan kocenia rozpuści go w wodzie i poda dożylnie, mniejszy fan zje, amator wciągania poda donosowo, a dewiant rozpuści we wodzie i wleje w dupę. można także palić, dym ponoć jest bardzo smaczny.
Synteza z propiofenonu i metyloaminy
 • Do kolby zawierającej 56.5g (0.421mol) propiofenonu i 130ml benzenu (może być toluen, preferowany ze względu na mniejszą toksyczność) zaopatrzonej w mieszadło, wkraplacz oraz rurkę z wlotem powietrza dodaje się w temp. 30°C, w takim tempie 67.5g (0.421mol) bromu aby brom stał się odbarwiony. Jeżeli odbarwienie mieszaniny reakcyjnej zachodzi powoli, należy przepuścić strumienie powietrza przez roztwór w celu usunięcia powstałego bromowodoru. Po dodaniu bromu roztwór miesza się przez 30 min. przedmuchując bromowodór z roztworu przy włączonym mieszadle. Następnie do roztworu dodaje się 30ml wody, miesza dokładnie powstałą mieszaninę i dodaje 20 proc. roztworu węglanu sodu aż mieszanina wykaże odczyn słabo alkaliczny wobec lakmusu. Potem dodaje się roztwór 56.5g (0.835mol) chlorowodorku metyloaminy w 55ml wody. Dodaje się jeszcze przez 10 min. w temp. 50-60°C roztwór 67.5g (1.67mol) sody kaustycznej w 80ml wody; temperaturę podnosi się do 70°C. Na koniec reakcji mieszaninę chłodzi się do temp. pokojowej; nieprzereagowaną metyloaminę przedmuchuje się strumieniami powietrza do kolb absorpcyjnych zawierających 5 proc. kwas chlorowodorowy. Benzen i wodne warstwy alkaliczne rozdziela się ekstrahując je (tzn. wodne warstwy alkaliczne) dwukrotnie benzenem, po czym dodaje wyciągi do głównego roztworu. Roztwór przemywa się wodą i miesza z 1 N roztworem kwasu chlorowodorowego. Otrzymany roztwór wodny chlorowodorku efedronu odparowuje się pod próżnią do konsystencji gęstego syropu; syrop ten miesza się z acetonem do uzyskania białego osadu chlorowodorku efedronu. Osad ogrzewa się do wrzenia z acetonem i chłodzi; białe kryształy odsącza się, przemywa acetonem i suszy.

  Dodaje się pewną ilość mniej czystego chlorowodorku efedronu otrzymanego od cieczy macierzystych, wykrystalizowanego z mieszaniny alkohol etylowy-aceton.

  Całkowita ilość otrzymanego chlorowodorku efedronu o tt. 175-179°C wynosi 59-62g (70-74% wykorzystanego propiofenonu).

  Roztwór chlorowodorku metyloaminy zebrany w kolbie absorpcyjnej odparowuje się do suchości; odzyskuje się 21g chlorowodorku metyloaminy o tt. 220-222°C (literatura podaje wartości rzędu 225-226°C).

  W przepisie z pseudoefedryny dostajemy tylko aktywny biologicznie stereoizomer, natomiast w tym - racemat (dwa razy słabszy).
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2013 przez Czeslaw, łącznie zmieniany 21 razy.
Powód: Dodałem ostrzeżenie o możliwym zatruciu manganem.
 • 260 / 4 / 0
Ze względu na sporą ilość powtarzanych pytań dodam trochę dodatkowych informacji.

Dawkowanie
Dawkowanie jest podane dla gotowego chlorowodorku, obok ORIENTACYJNY przelicznik na ilość użytych do reakcji tabletek pseudoefedryny 60mg, jeżeli dysponujemy tylko gotowym roztworem cytrynianu/octanu.
Na początek zaleca się zacząć od mniejszych dawek aby zobaczyć jak dana substancja na nas działa, przyjmowanie większych dawek powoduje w większości tylko wzmocnienie efektów ubocznych, dlatego nie ma sensu brać na pierwszy raz więcej niż 150mg jedynie po to aby zemdleć i usłyszeć jak mocno potrafi bić serce ;).
Lekkie efekty: 50-60mg (3 tab.)
Średnie efekty: 70-150mg (4-6 tab.)
UWAGA, dla osób ze schorzeniami serca/nadciśnieniem lub chorobami psychicznymi nie zaleca się spożycia dużych dawek, ze względu na duże ryzyko niebezpiecznej tachykardii/wazokonstrykcji i możliwego działania psychozogennego tzn. ataki paniki/paranoi (działanie na dopamine i noradrenaline)
Mocne efekty: 150mg-300mg (6-12 tab.)
Bardzo mocne: 300-400mg+(12 i więcej tab.)
Działanie jest także zależne od drogi podania i podatności użytkownika (przy podaniu dożylnym mocne efekty mogą zaczynać się już od 100mg dla osoby bez tolerancji nie mającej wcześniej kontaktu z beta-ketonami także należy uważać). Nie powinno się łączyć z lekami antydepresyjnymi, bezwzględnie zakazane jest łączenie z inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO) bo takie połączenie może nawet doprowadzić do zgonu!!!

Tolerancja
Tolerancja rośnie bardzo szybko (najszybciej przy podawaniu dożylnym) już przy trzecim/czwartym użyciu można odczuć skok tolerancji. Występuje też tolerancja krzyżowa z innymi beta-ketonami (np. mefedron), aby spadła trzeba naprawdę dużych przerw.

Reakcja
Jeżeli w produkcie końcowym jest wyczuwalna ostra woń migdałów (nie mylić z lekkim owocowo/migdalowym zapachem) to znaczy, że powstała przy okazji większa ilość benzaldehydu, słomkowe zabarwienie roztworu również może na to wskazywać. Zaleca się tego pozbyć bo jest szkodliwy i może powodować wymioty/osłabienie.
Można krótko ogrzewać naczynie z roztworem na płycie grzewczej, ewentualnie zagotować wodę w garnku na kuchence i umieścić w niej słoiczek/kubek z roztworem metkatu i mieszać go, jeżeli woń migdałów prawie całkowicie zaniknie należy przestać.

Brud
Nadmanganian potasu ma to do siebie, że strasznie brudzi a plamy na ciele lub zabrudzone naczynia ciężko umyć normalnymi sposobami, niezawodnym sposobem na to jest roztwór wody utlenionej z kwaskiem cytrynowym lub octem, należy przemywać nim ciało lub nasączyć szmatkę i wymyć nim naczynia/dywan czy tam psa ;). Sam kwasek lub ocet także powinien dać radę, z całkowitego braku można użyć też kwas askorbinowy (pokruszyć tabletkę witaminy c).


Nie zachęcam nikogo do brania lub syntezy narkotyków, jest to jedynie zbiór informacji na temat tej substancji psychoaktywnej.
 • 5883 / 395 / 10
Inne artykuły: Dyskusja na większość poniższych tematów toczy się po części także w wątku ogólnym, acz moderacja prosi o kategoryzowanie zapytań i odpowiedzi.
Wiele informacji nt. problemów z reakcją można odnaleźć w wątkach Otrzymywanie Metkatynonu - problemy, oraz Wasze przepisy na najlepszy metkat...
Kwestie uzależnienia od metylokatynonu porusza wątek Metkatynon - uzależnienie.
Problematykę przyjmowania metkatynonu z innymi substancjami poruszają wątki:ogólny miksów, z antydepresantami, z innymi beta-ketonami, z opioidami, z LSD.
Zawsze przydatną umiejętnością jest korzystanie z wyszukiwarki.

Poniżej znajdują się wartościowe pytania użytkowników, wyróżnione kolorem czerwonym. Zapraszam do uzupełnienia wiedzy zdobytej na podstawie powyższych informacji.

Wątek jest ściśle moderowany i moderacja zastrzega sobie prawo do wprowadzenia poprawek w czytelności posta.
 • 260 / 4 / 0
Cezarro pisze:
Czy metkatynon tłumi apetyt?
Metkatynon to stymulant, nawet nieźle go tłumi, ale można pokonać mózg myślami, że trzeba coś zjeść.
Ewentualnie, można zainwestować w suplementy dla sportowców (tzw. gainery i tym podobne "jedzenie" w proszku), ale na dłuższą metę - nie polecam.
 • 574 / 3 / 0
Jakie są zewnętrzne oznaki przyjęcia metylokatynonu?

Zwiększona potliwość i gadatliwość. Oczy są szerzej otwarte, aczkolwiek wytrzeszczem bym tego nie nazwał. Źrenice są lekko powiększone.
 • 523 / 2 / 0
DXMowyKodeiniarz pisze:
Mam pytanie, czy metkatynon nadaje się do podania domięśniowego (i.m.)?
Po podaniu metkata i.m., najpewniej czekało by Cię coś takiego:
http://articles.muscletalk.co.uk/articl ... scess.aspx
Także ten... niezbyt ciekawa perspektywa. ;-)

Drogą o podobnej wydajności jest per rectum. - surveilled
 • 329 / 8 / 0
Czy metylokatynon nadaje się do nauki?
Spróbowałam i stwierdzam, że to był słaby pomysł. Było świetnie, ale człowiek ma ochotę robić inne rzeczy, niż nauka.
 • 574 / 3 / 0
Camel pisze:
Czy do utleniania pseudoefedryny można użyć H2O2 zamiast KMnO4? Jeśli tak, jakie powinno być stężenie roztworu? Czy zwykła woda utleniona wystarczy?
Co do wody utlenionej nie jestem pewien, ale perhydrolem (30% roztwór nadtlenku wodoru) ktoś z powodzeniem na forum robił kota. Metoda polegała na dodawaniu perhydrolu po kropelce póki termometr będzie wskazywał wzrosty temperatury. Przy tej metodzie końcowa filtracja jest zbędna.
 • 1959 / 52 / 0
3k1m pisze:
Jak dużo metkatu otrzymam po jego krystalizacji, zakładając że użyłem do syntezy 720mg pseudoefedryny?
mnnm pisze:
Wydajność z 1 paki po doczyszczeniu to ok. 400mg po dodatkowym dodaniu acetonu to pewnie jest tego jeszcze mniej.. zabawa w całą tą synteze moim zdaniem ma sens jedynie przy większej ilości czyli np z minimum 5 pak, to straty będą o wiele mniejsze.
 • 5883 / 395 / 10
mrBottom pisze:
Czy to rzeczywiście powidon w składzie m.in. nowego Sudafedu psuje całą reakcję?
Powidon psuje nie tyle reakcję, co filtrację masy tabletkowej. Dobrze wiąże się z substancjami polarnymi, a taką jest pseudoefedryna, oraz, na dobrą sprawę, woda. Tworzy większe kompleksy cząsteczek (a.k.a. błotko), które nie chcą przejść przez filtr.
Fachowy pisze:
Czy z Cirrusa da radę wyekstrahować pseudoefedrynę spirytusem, czy tylko izopropanolem?
Da radę wyekstrahować spirytusem, ale roztwór ma formę budyniu i strasznie trudno się to filtruje.
mefedronistka1992 pisze:
Czy metkatynon otrzymany metodą "spirytusowa + ocet" można jakoś "wysuszyć" żeby nadawał się do nosa?
Owszem, przepis jak tego dokonać znajduje się w pierwszym poście tego wątku, w ppkt. Doczyszczanie produktu.
3k1m pisze:
Ile taki metkat w formie proszku może leżeć w folii?
Sprowadzony do postaci chlorowodorku - długo. Po miesiącu dalej powinien być w dobrej formie. Nie da się określić dokładnie, gdyż zależy to od warunków gdzie leży.
blablab pisze:
Jak długo mogę trzymać metkata robionego domowym sposobem w [...] lodówce, żeby nic się z nim nie stało? (Do podania p.o/i.v.. Przy reakcji "spirytus + ocet"/przy "wodnej")
Z tego, co mi wiadomo, po 24h rozkłada się do efedryny i pseudoefedryny. Nie wiem, na ile to wiarygodna informacja, ale tego się trzymajmy.
blablab pisze:
W "spirytusowej" reakcji jona (z FAQ) zalecana ilość spirytusu na pół paczki sudafedu to 5ml, a na całą 7ml. Czy w wypadku robienia większych ilości (np. z pięciu paczek na raz) można jeszcze zmniejszyć tą ilość? Jeśli tak to mniej, więcej o ile?
Rozpuszczalność chlorowodorku pseudoefedryny w spirytusie 95% w temperaturze 25° to ponoć 1g/3,8ml[1]. Dla rozpuszczenia pseudoefedryny z 5 paczek Sudafedu (5*720mg=3600mg) potrzebne by było zatem 13,7ml spirytusu 95%.

Przypisy
[list=1][*]Solubility and Insolubility of Ephedrine/Pseudoephedrine na Bluelight[/list]
Zablokowany
Posty: 14 • Strona 1 z 2
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.