Meskalina


Klasyfikacja podstawowa

Metka substancji

hyperreal.info

Inne nazwy substancji

meska, 2-(3,4,5-trimetoksyfenylo)etyloamina

Odmiany nazwy substancji

meskaliny, meskalinie, meskalinę, meskaliną


Wikipedia

Na polskiej Wikipedii substancji poświęcona jest strona: https://pl.wikipedia.org/wiki/meskalina

Informacje ogólne

Meskalina jest posiadającą silne właściwości psychodeliczne substancją z rodziny fenyloetyloamin, występującą w naturze jako alkaloid w kilku gatunkach kaktusów, z których najbardziej znane to pejotl i Trichocereus pachanoi ] (San Pedro). W tej postaci ma ona długą (liczoną w tysiącach lat) historie stosowania przez ludzi w celu uzyskania odmiennego stanu świadomości. Meskalina jest pierwszą w historii substancją psychodeliczną jaka została wyizolowana z materiału roślinnego (1897, Arthur Heffter), a także pierwszą, jaką zsyntezowano (1919, Ernst Späth).

Opracowania naukowe

Autorskie zdjęcia i filmy związane z substancją

Otrzymywanie / pozyskiwanie


Synteza wg. PIHKAL:

Roztwór 20g 3,4,5-trimetoksybenzaldehydu, 40ml nitrometanu i 20ml cykloheksyloaminy w 200ml kwasu octowego ogrzewano w łaźni parowej przez godzinę Mieszaninę reakcyjną rozcieńczono powoli, z dobrym mieszaniem, w 400ml wody, co spowodowało wytrącenie ciężkiej, żółtej krystalicznej masy. Odsączono ją, przemyto wodą i odessano do sucha na ile to było możliwe. Rekrystalizacja z wrzącego metanolu (15ml/g) pozwoliła otrzymać, po odsączeniu i suszeniu na powietrzu, beta-nitro-3,4,5-trimetoksystyren w postaci jasnożółtych kryształów o masie 18.5g. Alternatywna synteza jest również efektywna, kiedy używa się nadmiaru nitrometanu jako rozpuszczalnika i substratu zarazem i zachowuje się małą ilość octanu amonu jako katalizatora. Roztwór 20g 3,4,5-trimetoksybenzaldehydu w 40ml nitrometanu zawierającego 1g bezwodnego octanu amonu ogrzewano w łaźni parowej przez 4h. Rozpuszczalnik usunięto pod zmniejszonym ciśnieniem, a pozostały żółty olej rozpuszczono w dwóch objętościach gorącego metanolu, zdekantowano znad faz nierozpuszczalnych i pozostawiono do ochłodzenia. Utworzone kryształy odsączono, przemyto metanolem i wysuszono na powietrzu, otrzymując 14.2g jasnożółtych kryształów beta-nitro-3,4,5-trimetoksystyrenu. Użycie tych samych proporcji substratów, ale z 3.5g octanu amonu prowadzi do produktów reakcji ubocznej, nawet jeśli ogrzewano jedynie przez 1.5h. Wydajność nitrostyrenu w tym przypadku jest niesatysfakcjonująca. Do dobrze ogrzewanej pod chłodnicą zwrotną zawiesiny 2g LAH w 200ml eteru dietylowego dodano 2.4g beta-nitro-3,4,5-trimetoksystyrenu w postaci eterowego roztworu nasyconego. Dodawano go z użyciem aparatu Soxhleta, zmodyfikowanego tak, by zwracał skroplony rozpuszczalnik przez thimble. Bo dodaniu całości, ogrzewanie pod chłodnicą zwrotną kontynuowano przez kolejne 48h. Po ochłodzeniu mieszaniny reakcyjnej, ostrożnie dodano 150ml 1.5N H2SO4, co spowodowało rozłożenie nadmiaru wodorku i rozdzieliło mieszaninę na dwie czyste fazy. Rozdzielono je, a warstwę wodną przemyto jednorazowo 50ml eteru dietylowego. Dodano następnie 50g winianu sodowo-potasowego oraz NaOH do uzyskania pH>9. Następnie ekstrahowano mieszaninę z użyciem 3x75ml chlorku metylenu i rozpuszczalnik ze zlanych ekstraktów usunięto pod zmniejszonym cisnieniem. Pozostałość przedestylowano przy 120–130 °C (0.3 mm/Hg) otrzymując biały olej, który rozpuszczono w 10ml izopropanolu i zobojętniono stężonym kwasem solnym. Utworzone białe kryształy zalano 25ml eteru dietylowego, przesączono i wysuszono na powietrzu, otrzymując 2.1g chlorowodorku 3,4,5-trimetoksyfenyloetyloaminy (M) w postaci lśniących białych kryształów. Sól kwasu siarkowego tworzy z wody niesamowite kryształy, ale ma szeroką i nieopisaną temperaturę topnienia. Alternatywna synteza wykorzystuje 3,4,5-trimetoksyfenyloacetonitryl, co opisano pod beta-D.

Zastosowanie

Zastosowanie medyczne

Zastosowanie rekreacyjne

Inne zastosowania

Sposoby przyjmowania, dawkowanie i zagrożenia

Meskalina przyjmowana jest zazwyczaj doustnie. Przy określaniu dawki należy wziąć pod uwagę rodzaj soli, jaką dysponujemy (chlorowodorek/HCl, siarczan, cytrynian lub octan). Dla najpopularniejszego HCl tabela dawkowania wg. Erowid przedstawia się następująco:


Odczuwalne działanie: 100 mg

Lekko: 100 - 200 mg

Średnio: 200 - 300 mg

Mocno: 300 - 500 mg

Bardzo mocno: 500 - 700 mg


Drugi pod względem popularności siarczan meskaliny jest o 11% cięższy, stąd o tyle też należy zwiększyć jego dawkę.

Rzadko spotykana meskalina freebase jest o 15% lżejsza, stąd o tyle też należy jej dawkę obniżyć.

Zagrożenia związane z przyjmowaniem meskaliny są typowe dla innych psychodelików i obejmują możliwość wystąpienia stanów lękowych, ataków paniki, dezorientacji, etc. Meskalina może w pewnym stopniu zwiekszyć ciśnienie krwi i tempo bicia serca, co może być niebezpieczne dla osób z zaburzeniami układu krążenia, niemniej nie odnotowano dotąd ani jednego zgonu spowodowanego zażyciem meskaliny, ani spowodowanego przez nią trwałego uszkodzenia jakichkolwiek organów. Często występującym skutkiem ubocznym są nudności i wymioty.

Funkcjonowanie na rynku lub w podziemiu

Produkcja meskaliny jest mało opłacalna i w Polsce praktycznie nie występuje na czarnym rynku. Na zachodzie jest jedną z mniej popularnych substancji psychoaktywnych.

Chemia i farmakologia substancji

Uzależnienie i sposoby jego leczenia

Pamiętaj! Hyperreal posiada spis placówek pomocy uzależnionym: https://hyperreal.info/help

Status prawny w poszczególnych krajach

Polska

Obrót meskaliną i jej produkcja są w Polsce zakazane, znajduje się ona w wykazie środków odurzających w grupie I-P.

Pamiętaj! Na forum hyperreala mamy dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków: https://hyperreal.info/talk/prawo.html

Obecność substancji / rośliny w dziełach kultury i dyskursie społecznym

Meskalina

Homocykliczne substancje psychoaktywne, oddziałujące agonistycznie na układ serotoninowy w mózgu.
Więcej informacji: Fenyloetyloaminy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Psychodeliki

Posty: 192 Strona 1 z 20
Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 1 / / 0


[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Meskalina
Rozdział o meskalinie w Phenetylamines I Have Known and Loved

Koles z mojego osiedla sprobowal meskaliny. Mowi, ze po tym jest czadowo, i chce, żebym też tego spróbował. Nigdy jeszcze niczego nie ćpałem. Napiszcie mi, ile mam wziąć, ile cała faza trwa, czy warto i ewentualnie jak wrócę na chatę, to starzy się skumają. Wogle, to gdzie to można dostać (chodzi mi o czystą meskalinę, a nie o 5% meskaliny 95% LSD od dealera) Wogle napiszcie mi wszystko, co o tym wiecie!
Z góry dzięki! :P
P.S. Mam niecałe 18 lat.
Ostatnio zmieniony 13 marca 2012 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodano strukturę, nazwę systematyczną i link do Wikipedii, oraz PiHKAL

 

Rejestracja: 2005
  • 1641 / 195 / 0


Nie radziłbym brać meskaliny na pierwszy raz z dragami.
A meskalina to halucynogenna fenetyloamina. Zawierają ją kaktusy; San Pedro, Peyotl.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Meskalina

ale szczerze wątpię, czy masz dostęp do meskaliny.. czy chociażby 5% meskaliny i 95% LSD :rolleyes:

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.

Amerykanie badają fizjologiczne i behawioralne skutki spożycia pokarmów zawierających THC

Naukowcy z Uniwersytetu Indiany przeprowadzili badania, w ramach których myszy dowolnie spożywały ciasto zawierające tetrahydrokannabinol w dawkach od 1 do 10 mg/kg masy ciała.

 

Rejestracja: 2005
Użytkownik nieaktywny
  • 185 / 6 / 0


BlueShell pisze:
Koles z mojego osiedla sprobowal meskaliny. Mowi, ze po tym jest czadowo, i chce, żebym też tego spróbował.
A skad on miał tą meskaline ? i czy jest pewien ze to była meskalina ?
BlueShell pisze:
Nigdy jeszcze niczego nie ćpałem.
Więc nie zaczynaj od mocnych środków...
BlueShell pisze:
Napiszcie mi, ile mam wziąć, ile cała faza trwa, czy warto
Jak już i tak weźmiesz to weź mało. Może sie okazać że jesteś uczulony na nią i jeżeli odrazu weźmiesz tyle ile kolega to możesz umrzeć. Szczególnie jeśli tego wcześniej nie brałeś.
U mnie faza trwała 6 godziin i dochodziłem po niej do siebie kolejne 6 godzin.
BlueShell pisze:
i ewentualnie jak wrócę na chatę, to starzy się skumają.
Skumają się...
Po zachowaniu odrazu poznają że "coś ćpałeś"

BlueShell pisze:
Wogle, to gdzie to można dostać (chodzi mi o czystą meskalinę, a nie o 5% meskaliny 95% LSD od dealera)
Meskalina jest w kaktusach niektórych, u dilerów raczej jej nie znajdziesz, jak już to będzie to mieszanka jakieś chemi. Kaktusy można kupić w odpowiednich sklepach.

BlueShell pisze:
P.S. Mam niecałe 18 lat.
Nie będę Ci pisał że mało, żebyś nie brał itp. bo i tak zrobisz co zechcesz... ale dam Ci radę, jak już weźmiesz to zadbaj aby ktoś zaufany był przy Tobie, i w razie czego Cie złapał jak będziesz chciał wyjść przez okno lub zadzwonił po karetkę jak dostaniesz zapaści...

 

d&b

Rejestracja: 2007
  • 88 / / 0


myslicie ze ma mozg pieciolatka :nuts:

nie kumam was ludzie, koles nie cpal nigdy w zyciu i nie zna sie na prochach tak jak ci ktorzy juz troche w tym siedza, bo to go nie ma po co interesowac. a meskaline mozna dostac, przynajmniej ja mam dostep chocby w WWA.

 

Rejestracja: 2006
  • 809 / 2 / 0


d&b zauważ, że uzytkownik Inny jest tutaj od miesiąca i na koncie ma 4posty i odkopal temat z lutego 2007... troche stary ;-)
Z czystej ciekawości możesz powiedzieć w jakiej cenie idzie to dostać i za jaką ilość? Wydaje mi sie to trudno dostępne i nie mam bladego pojęcia ile to jest warte na rynku polskim.

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
  • 196 / 1 / 0


Kupic sobie kaktusa uprawiac z 5 lat i delektowac sie nim :>

 

Rejestracja: 2006
  • 414 / 3 / 0


http://www.magicznyogrod.pl/

Czasami na serwisach aukcyjnych tez się pojawiają. Życzę miłego czekania co najmniej 15 lat żeby tego użyć.

 

Rejestracja: 2007
  • 37 / / 0


Zdechły trzeba czekać 15 lat? piszą, że jest 7 cm więc 2 lata ma na pewno (chodzi mi o san pedrosa). czy jeśliby uprawiać go jeszcze z 3-4 lata fundując mu w międzyczasie trzy okresy suszy to czy nie nadawałby się?

 

Rejestracja: 2006
  • 325 / 1 / 0


nie ma tego na http://www.magicznyogrod.pl/

szukałem już kiedyś .

 

Rejestracja: 2006
  • 414 / 3 / 0


Ależ jest. Wpisane z zachodnią nazwą "Peyote" i łacińską "Lophophora Williamsi": http://www.magicznyogrod.pl/lophophoraw ... p-175.html
@bun bwoy
San Pedro to zupełnie inna sprawa. Na niego rzeczywiście czeka się o wiele krócej. Jeszcze lepiej mieć T.Peruvianus lub T.Bridgesii.
Polecam wątek:
http://talk.hyperreal.info/viewtopic.php?t=11108
Posty: 192 Strona 1 z 20
Wróć do „Fenyloetyloaminy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości