Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala
mak kwitnie w lipcu koniec czerwca mleczko zbieramy 4 dni po opadnięciu płatków i możemy zbierać je co 3 dni :) jeżeli nie uszkodzimy rośliny
Pozdro
Gizmo pisze: Mak wysokomorfinowy ma kwiaty białe ,fioletowe lub żadziej czerwone czarne na spodzie, 4 płatki ,1 słupek wiele pręcików.
Spin doctors operate behind enemy lines
Mind control, something you could potentially buy
The new holy war has arrived, you ready to DIE?
Maki wysokomorfinowe, to
- lekarskie (białe, fioletowe, rzadziej czerwone kwiaty - wyglądają DOKŁADNIE tak jak zdjęcia na duckduckgo, więc jeżeli masz wątpliwości, czy to lekarski, to pewnie nie jest), duża roślina, duża makówka, "solidny" krzaczor
- maki peoniowe (mak pełny) - różni się od powyższego tylko płatkami, czasami ma też bardziej "owłosione" łodygi, ale tym nie ma co się sugerować, nawet wśród prawdziwych czeskich lekarskich zdarzają się kurewsko owłosione egzemplarze. Można pomylić z peoniami i innymi kwiatami jak się nie ma doświadczenia, kolory płatków nie mają znaczenia.
Maki nisko lub bezmorfinowe:
- polne - czerwone, cienkie płatki, mała makówka (jak 50groszówka około), cieniutka łodyżka, rzadko prosta, często makówki tak jakby "zwisają" w dół
- syberysjkie - wyglądają jak polny, ale mają różne kolory płatków (żólte, pomarańczowe, nawet białe)
- maczek kalifornijski i meksykański tak samo, małe i wiotkie z różnymi kolorami płatków i malutką makówką
Tak więc przestańcie rozważać, czy niebieskie kwiatki są dobre, a fioletowe już nie, a co z czerwonymi, żóltymi, burymi ... - to nie ma sensu, bo to nie od tego zależy, czy to dobry mak. Jak rozpoznać piszę poniżej:
Aha, i zapomnijcie o rzeczach typu pręciki, słupki itp, takie perdolenie jest dobre dla botanika czy hodowcy amatora, my będziemy z reguły musieli rozpoznać czy warto w nocy, rozglądając się czy nikt nie idzie. Najlepiej nadają się do tego palce - dobry zbieracz powie po dotyku, czy to jest to, czego szuka ;)
generalnie ZASADA JEST TAKA:
1. Krzak/roślina jest spora, bardziej przypomina właśnie krzaka niż np. kurwa bratki i inne małe kwiatki (większość z was widziała nie raz mak polny - lekarski i peoniowy to z reguły 2 razy większe bydle)
2. Gruba, raczej prosta, SZTYWNA łodyga, (jak weźmiecie do ręki, to grubości, hmm, z reguły coś koło grubości kabla, takiego z wtyczką) owłosieniem proszę się za bardzo nie sugerować, są i takie i takie.
3. Duża makówka, z reguły jajowata, rzadziej okrągła, tak koło 4-5cm wysokości (zdarzają się i giganty po 7-8!)
4. Makówki sterczą w górę, praktycznie się nie zdarza, żeby jakaś wisiała w dół.
5. Na górze makówki jest takie stwardniałe coś (dokładniej jest to resztka zalążka kwiatowego), pod nią stwardniałe "kolanko".
6. Makówka (świeża, zielona jeszcze) jest sprężysta raczej, nie sflaczała, jak polne. Czuć, że jej pokrycie jest dosyć grube.
7. Prawdziwego, dobrego maka nie da się łatwoo zerwać, trzeba uciąć nożyczkami, nożem lub sekatorem.
8. Kolor łodygi i liści jest raczej siny, blady, może się niektórym wydawać delikatnie niebieskawy. Zimny.
Hurra, diese Welt geht unter
Ma grubą łodyge i kolanko po makówką.
...
generalnie ZASADA JEST TAKA]
A co to za mak, który wygląda dokładnie jak w powyższym opise, a nie działa?
Spin doctors operate behind enemy lines
Mind control, something you could potentially buy
The new holy war has arrived, you ready to DIE?
p4g4y0zzz(X) pisze: Prawdopodobnie mak piaskowy, na dodatek jest trujacy.
mak piaskowy]http://www.atlas-roslin.pl/foto/mo/mo-P ... ne_2is.jpg[/img]
mak lekarski/mak peoniowy:
[ external image ]
Ja nie widzę opcji, żeby pomylić.
@korkorio - odmiana bezmorfinowa. Możesz miec np. niskomorfinowy lekarski (nie do odróżnienia od zwykłego), podobno istnieją pełne/peoniowe niskomorfinowe, chociaż nigdy nie spotkałem. Ich niestety nie da się odróżnić, chyba, że masz Mieszko czy Michałko, na necie można zobaczyć jak wyglądają.
Reguły które podałem są dla osób, które nie potrafią odróżnić maku polnego czy syberyjskiego/alpejskiego itp. od papaver somniferum (peaoniflorum).
Hurra, diese Welt geht unter
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/4/4103e330-a7b8-45d4-a00e-c465f241f40b/484855737374.png?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250515%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250515T063703Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=db012bba49372d6a0c78c2be904136d0739f43f8c03d4bbc29cbbca6f9521a36)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/marsz-wyzwolenia-konopi-w-warszawie-28-05-2022-r-.jpg)
Zróbmy przykrość „gangom ze Wschodu” i zalegalizujmy marihuanę (na dobry początek)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/politie.nl_.jpg)
Narcos Holandia. Rekordowa liczba zlikwidowanych laboratoriów narkotykowych
O ponad 10 proc. wzrosła liczba zlikwidowanych laboratoriów narkotykowych – informuje holenderska policja. W 2024 r. wyeliminowano aż 167 takich przybytków. Dla porównania w Polsce w tym samym roku odkryto 85 przestępczych laboratoriów. Wzrasta też liczba składowisk nielegalnych odpadów po produkcji narkotyków, zagrażających środowisku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/sw_police_force.jpg)
Tona kokainy przechwycona. Gangsterzy wpadli, bo kupili łódź za gotówkę
Z łodzi u wybrzeży Australii skonfiskowano ponad tonę kokainy wartej niemal pół miliarda dolarów amerykańskich. Policja zatrzymała pięć osób.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/alkoupadek.jpg)
Alkohol a rak: Każdy łyk może zwiększać ryzyko nowotworów
Alkohol jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka rozwoju raka, odpowiedzialnym za około 100 tys. przypadków rocznie w USA. Naukowcy odkrywają coraz więcej mechanizmów, przez które alkohol uszkadza komórki i przyczynia się do powstawania guzów. Choć spożycie alkoholu jest powszechne, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powiązania między alkoholem a rakiem.