Lulek czarny (Hyoscyamus Niger)

Dyskusja na temat rodziny roślin (Solanaceae) z rzędu psiankowców.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 46 / / 0

A ja owego lulka szukam, szukam i znalesc nie moge... w sredniowieczu uzywany do narkozy, liscie palone jak tyton... ale najciekawsze zastosowanie to masc chyba....

• 34 / / 0

Liście palone jako tytoń działają słabo i długo się suszą... Efekt marny szkoda zachodu.
Mam nadzieje że po nasionach będą jakieś małe, malutkie tripy ale dopiero pod koniec sierpnia się przekonam.

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Czy kupisz marihuanę w swoim mieście?

...zakładając, że mieszkasz w Illinois ;)

Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Nasiona malutkie ale efekty po nich już nie. Nie jedz garściami.

• 34 / / 0

Nasiona palone na mnie nie zadziałały w żaden sposób.
Zawartość jednej płaskiej łyżeczki zjedzona przed snem spowodowała dużą ilość realistycznych snów, niestety nie miałem pisadła pod ręką i nie mogłem zapisać. Po paru dniach chciałem powtóżyć eksperyment z większą dawka ok. 3-4 płaskie łyżeczki... Żadnych efektów, snów nic... Na drugi dzień miałem problemy z akomodacją oczu i nie widziałem nawet klawiatury do tego oczywiście dochodzi ogromna suchość w paszczy. Ogromny dyskomfort, zdecydowanie nie polecam Dzieciaczki ;)
  • 1387 / 1 / 0

Borrasca, nie ukrywam, mam konkretne pytanie do Ciebie - czy znasz jakiś trick na kiełkowanie nasion lulka? W ogóle jak długo one kiełkują?
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Trick? Nie ma tricka. Masz viable nasiona?
  • 1387 / 1 / 0

Skąd mi to wiedzieć czy viable. Brane z tego samego źródła co Delosperma.

Mówiłeś, że na wszystkie nasionka są tricki :D A powtórzę - ile kiełkują? Bo może jestem zbyt niecierpliwy.
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Chyba jesteś. Jak są dobre, to tydzień, półtora.
Włóż nasiona do pojemnika z wodą i umieść w lodówce na czas dwóch tygodni, zmieniaj wodę codziennie. Po dwóch tygodniach - wal. Może jednak był jakiś trick, pardon.
  • 1387 / 1 / 0

No to nie byłem, bo ponad 2 tyg na wilgotnej ziemi leżały :D

Ok, raport zdam za 3 tyg ;)
Ostatnio zmieniony 31 października 2010 przez pindyjski, łącznie zmieniany 1 raz.
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Nie ma to jak rwać się do roboty, hehe.

Jakie 3?
Wróć do „Psiankowate”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata