Salvia recognita - legalny gatunek szałwi zawierająca salwinoryn A i B

Szałwia wieszcza (Salvia divinorum) - dyskusja o ekstrakcji, paleniu i uprawie
Więcej informacji: Salvia Divinorum w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki, Dysocjanty

Posty: 20 Strona 2 z 2

cr

Rejestracja: 2017
  • 76 / / 0


11 lutego 2018Acetyl pisze:
no chyba nie bardzo, bo sadzonki S. D. można zdobyć, a roślina jest tak specyficzna, że nie ma jej szans z niczym innym pomylić
No gadanie takie dla większości 95% jest w praktyce całkowicie nie dostępna, spoko Ty może masz, może ktoś na innym forum zaryzykował i kupił od kolesia z forum..no ale to słabe i przypałowe.
Zawsze można pojechać na wycieczkę do NL
Rejestracja: 2018
  • 1 / / 0


Właśnie kupiłem nasionka na ebayu . Zobaczymy . Dam znać jak dojdą . Jeszcze lato to spróbuje wykiełkować ... potem zobaczymy . Patrząc się na to , to dość obiecujące , zależy jak to będzie rosnąć .
Trochę jestem zdesperowany bo cały czas szukam szczepki SD a tu lipa . Chyba trzeba będzie się trzeba ruszyć do nl .

Po pierwsze nie szkodzić? Nie, po pierwsze zarobić

Jan Smoleński rozmawia z osobami dotkniętymi kryzysem opioidowym w Wirginii Zachodniej.

We francuskim Vannes pilnie szukają dilerów. Zarobki do 200 euro dziennie

Na przystankach autobusowych w mieście Vannes w departamencie Morbihan i tablicach ogłoszeń pojawiły się stylizowane na miejskie ogłoszenia plakaty z pilnym poszukiwaniu kandydatów do pracy z wynagrodzeniem netto 200 euro dziennie.
Rejestracja: 2017
  • 42 / 5 / 0


Co bardzo mnie zaintrygowało to, że szałwia lepka jest wymieniona jako jedna z 3 zawierających wysokie stężenie salwinoryny A.
Very few of the salvia species (S. recognita, S. cryptantha and S. glutinosa) contained relatively high levels of salvinorin A (212.86 ± 20.46 μg/g, 51.50 ± 4.95 μg/g and 38.92 ± 3.74 μg/g, respectively)
Jest to roślina występująca także w polskich Karpatach. Ilość salwinoryny A raczej jest niewielka, ale nie wiem ile jest w szałwii wieszczej dla porównania.
Rejestracja: 2012
  • 1018 / 248 / 0


Napisałem ile na poprzedniej stronie. Uważam, że to gra nie warta świeczki, żeby coś uzyskać z wieszczej trzeba zrobić ekstrakcję co najmniej 5g, z innych odmian trzeba tego użyć 10x albo 60x więcej w przypadku szałwii lepkiej, przyjmując że w wieszczej jest 2mg/g suchych liści (średnio 1-3,5mg)

W każdym razie nie wyobrażam sobie robienia ekstraktu z takich ilości suszu w warunkach domowych, po skończonej ekstrakcji i odparowaniu rozpuszczalnika zostanie pełno chlorofilu i innych substancji które zostaną wypłukane razem z salviorynem.
Rejestracja: 2017
  • 42 / 5 / 0


Pewnie masz rację. Niemniej, jest to ciekawe odkrycie. salwinoryna A jest produkowana przez różne odmiany szałwii. Trafiłem też na inną ciekawą rzecz. Prowadzono badania genetyczne i okazało się, że Szałwia wieszcza nie jest jakoś bardzo spokrewniona (genetycznie) z żadnym ze znanych gatunków szałwii. Z wyjątkiem jednego, salvia venulosa (na Wikipedii jest odnośnik do artykułu naukowego). Jest to gatunek szałwii z Kolumbii, także o bardzo ograniczonym obszarze występowania. Nie wydaje mi się by można było to dostać w Polsce. Natomiast jeśli ktoś szykuje podróż do Ameryki Południowej - jest to ciekawy kierunek badań. Co ciekawe, roślina wygląda BARDZO podobnie do szałwii wieszczej.

Tyle lat minęło, a roślina tym bardziej tajemnicza, im więcej ją się bada :)
Rejestracja: 2012
  • 1018 / 248 / 0


Co do podobieństwa - w końcu to ten sam rodzaj, a już w rodzinie lamiaceae podobieństw jest mnóstwo, te listki wyrastające naprzeciwlegle, a już chyba najbardziej charakterystyczna kwadratowa łodyga.

Wracając do ekstrakcji, jak ktoś będzie miał dostęp do duużej ilości liści to mogę napisać jak zrobić ekstrakcję i oddzielić chlorofil plus zrobić ewentualną krystalizację. Tylko nie liczyłbym na wysoką wydajność procesu...
Rejestracja: 2015
  • 1022 / 170 / 6


[mention]A-CoA[/mention], ja niedługo będę robić ekstrakcję. Czy ten przepis Twoim zdaniem jest dobry? https://www.salviaextract.com/blog/how- ... a-extract/
Rejestracja: 2012
  • 1018 / 248 / 0


[mention]hydroksy[/mention] jasne, a jakbyś miał ochotę zrobić to jeszcze lepiej, zajrzyj do linku niżej. Robisz ekstrakcję z S. recognita? Daj znać jak wyszło

https://www.researchgate.net/publicatio ... _Divinorum
Rejestracja: 2015
  • 1022 / 170 / 6


DZIAŁA, ale nie wiem czy to salvinorin.

Zrobiłem ekstrakt na acetonie, było w nim dużo chlorofilu. (następnym razem spróbuję oczyścić). Przy waporyzacji w 240 stopniach albo paleniu z lufy pojawił się lekki ale wyraźny (na pewno nie placebo) efekt "odcięcia" wzroku i słuchu: obraz pociemniał i stał się mniej wyraźny a dźwięk stał się cichszy, jakby daleki. Miałem dziwne wrażenia dotykowe na skórze tyłu głowy. Coś jak na N2O ale słabiej. Trwało to może pół minuty.

Czy tak działają małe dawki salvinorinu, czy może naćpałem się piołunem który występuje w szałwii lekarskiej więc może w s. recognita też?
Rejestracja: 2017
  • 42 / 5 / 0


Zbyt słabe efekty by cokolwiek definitywnego powiedzieć.
Posty: 20 Strona 2 z 2
Wróć do „Salvia divinorum”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości