Lamotrygina (Lamitrin, Lamotrix, Symla) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 121 / 3 / 0

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Nazwy generyczne: Lamitrin, Danoptin, Epiral, Lamilept, Plexxo, Trigidon, Symla, Triginet, Epitigrine
6-(2,3-dichlorofenylo)-1,2,4-triazyno-3,5-diamina
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lamotrygina

Ktoś brał ten lek? Biorę to na stabilizację nastroju od paru dni. Jaka jest wasza opinia na temat jego działania?
Ostatnio zmieniony 23 marca 2014 przez surveilled, łącznie zmieniany 2 razy.
Użytkownik nieaktywny
  • 69 / / 0

Nie ma dzialu o lekach na CHAD dlatego pisze tu, bo z tego co sie doczytalem jedyny stabilizator o własciwościach antydpresyjnych. Biore trzeci dzień 150 mg (jak zwykle hardkor, ale dla mnie norma). Nie wypowiem sie na temat jej dziłania bo robie misz- masze (nie. chce nic sugerowac)> Chodzi mi bardziej o wasze doswiadczenia z tym lekiem jaka dawke i z czym łlaczyliscie? podbno antagonista 5ht 3 i receptorow opioidowych i chyba z tego wynka dzialanie poprawiajace nastroj. W padacze chodzi.i o kanaly sodwe i blokada uwalnina glutamnianu- tak w skrocie

[Lamotrygina - leiche]

Jak to jest, gdy palisz Salvię dla dobra nauki?

Autor artykułu był jednym z 12 ochotników w pierwszym w historii badaniu nad salwinoryną A, w którym użyto obrazowania pracy mózgu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Przeczytajcie jak wyglądało to z jego perspektywy!

Palenie marihuany przyczyną remisji choroby Leśniewskiego-Crohna u 45% pacjentów

Badanie z roku 2013 sugeruje, że palenie marihuany powoduje całkowitą remisję choroby Leśniowskiego-Crohna u 45% pacjentów.
Użytkownik nieaktywny
  • 410 / 14 / 0

Lamitrin biorę od trochę ponad pół roku, w dawce 200 mg/doba. Działanie przeciwdepresyjne tego leku jest, przynajmniej w moim przypadku, mocno przereklamowane (prawie placebo), niemniej biorę Lamitrin, podobnie jak lit, dla świętego spokoju. O wiele bardziej przeciwdepresyjnie działają na mnie cztery duże Żywce albo dobry seks :-p
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 33 / / 0

mało obchodzi mnie działanie przeciwdepresyjne, zdecydowanie bardziej interesuje mnie to, czy naprawdę działa stabilizująco, a wahania nastroju nie sprawiają, że rozwala się wszystko dookoła?
ponoć to jeden z najskuteczniejszych leków przy leczeniu borderline.

no i naczytałam się dużo o skutkach ubocznych w formie zapaleń skóry - naprawdę one występują?
jeżeli tak to czy są silne i czy przechodzą same z siebie czy trzeba je leczyć?
Użytkownik nieaktywny
  • 410 / 14 / 0

undimensional pisze:
zdecydowanie bardziej interesuje mnie to, czy naprawdę działa stabilizująco, a wahania nastroju nie sprawiają, że rozwala się wszystko dookoła?
Pamiętam, że ja jakiegoś specjalnego działania lamotryginy nie odczułem po tym jak zacząłem ją brać - było chyba prawie tak samo chujowo jak wcześniej. Dopiero jak zacząłem brać antydepresant coś się ruszyło. No ale z drugiej strony bez tych stabilizatorów może byłoby jeszcze gorzej... :-/ Tego nie rozstrzygniesz. Ja aktualnie biorę parę prochów i nawet nie próbuję się zastanawiać który i jak na mnie działa... Poza tym trzeba czasu - gdzieś czytałem, że trzeba brać lamotryginę przez rok, żeby rozwinęła się w pełni jej moc (lub niemoc ;] )
undimensional pisze:
no i naczytałam się dużo o skutkach ubocznych w formie zapaleń skóry - naprawdę one występują?
jeżeli tak to czy są silne i czy przechodzą same z siebie czy trzeba je leczyć?
Ta wysypka to zespół Stevensa-Johnsona i ponoć zdarza się często. Żeby minimalizować ryzyko jej wystąpienia (bo jak wystąpi to kapa - trzeba odstawiać lek) należy powolutku zwiększać dawkę lamotryginy.
  • 411 / 6 / 0

witajcie:)
od dzisiaj zacząłem łykać lamitrin [25mg dziennie, podnoszone co 2 tyg. o połowę] z racji wykrycia "malformacji naczyniowej typu żylnego w prawej półkuli mózgu"[kilka razy w życiu miałem jakieś dziwne ataki, coś jak padaczka, prawdopodobnie to przez malformację właśnie].
pytanko, czy przy stosowaniu tego lamitrinu mogę sobie pozwolić na melanż alkoholowy? Jak to wygląda z narkolcami? Można coś przywalić na spokojnie?
Użytkownik nieaktywny
  • 410 / 14 / 0

Ja piłem na lamotryginie i nic nie zauważyłem. No, ale nie wiem, jak się ma to wszystko do tej malformacji
  • 2 / / 0

Widzę, że nie tylko ja w dniu, w którym po raz pierwszy zażyłam lamitrin nie wzlekając szukam odpowiedzi na fundamentalne pytania: Co teraz? Czy mogę pić/ brać dragi? Lamotryginę zaczęłam brać na wahania nastrojów (podejrzenie ChAD).

Wyczytałam gdzieś, że lepiej nie przesadzać z mocnymi alkoholami, prawda to czy przesada?
Co do dragów, interesuje mnie przede wszystkim połączenie z mefedronem, amfetaminą i MDMA.
Oczywiście domyślam się, jaki skutek będzie to miało dla moich nastrojów, wolałabym się jednak ustrzec przed innymi, nieoczekiwanymi skutkami ubocznymi.
  • 8 / / 0

Lamitrin (składnik lamotrygina) biorę już 8 miesięcy. U mnie zauważyłem zwiększenie motywacji do działań, być może lekką poprawę nastroju i COŚ BARDZO CIEKAWEGO. Przez pierwszy tydzień brania dawki 25mg miałem bardzo bogate sny, które szczegółowo pamiętałem. Lek na pewno miał w to ingerencję, aby się upewnić szukałem o tym informacji w internecie, no i potwierdziło się. A co do odpowiedzi, czy można pić, ćpać etc. U mnie zdarzało się wypić 0,7l wódki podczas brania tego leku, 2 razy, jak widać żyję nadal. Negatywnie też to nie wpłynęło na moje samopoczucie. Paliłem też zielone, często - to też nie wpłynęło na moje zdrowie. Nie sugerujcie się moim przypadkiem ;) Aktualnie ciągle spożywam dawkę 100mg, być może niebawem delikatnie ją zwiększę.
  • 28 / / 0

borderline'owcy, jak wyglada wielkosc przyjmowanej przez was dawki na przestrzeni czasu? z jakiego pulapu wystartowaliscie, do jakiego rzedu mg doszliscie i w jakim czasie?
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 49 uczestników Wejdź na czata