Knajpa przed apteką

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Posty: 120 Strona 11 z 12
Rejestracja: 2018
  • 174 / 9 / 0


Cytyzyna działa pobudzająco na autonomiczny układ nerwowy, głównie na ośrodek oddechowy. Pobudza również ośrodek naczynioruchowy, zwiększa wydzielanie adrenaliny przez rdzeń nadnerczy i powoduje podwyższenie ciśnienia krwi. Spożycie większych dawek, np. nasion czy kwiatów złotokapu powoduje objawy zatrucia takie jak ślinotok, drgawki, zaburzenia oddychania. Powoduje także miejscowe podrażnienia śluzówki układu pokarmowego, pieczenie w jamie ustnej i gardle, wymioty. Przy spożyciu niewielkich ilości rośliny, szybko występujące wymioty z reguły zapobiegają wchłanianiu cytyzyny i rozwinięciu się zatrucia.

Na psychikę jak widać nie oddziałowuje bezpośrednio, więc smacznego ;]
Rejestracja: 2013
  • 1359 / 44 / 0


No dziękuję, ale też potrafię czytać z Wikipedii, bardziej chodziło mi o to czy nie zachodzi jakaś dziwna interakcja. Patrząc na mechanizm działania cytyzyny nie widzę powodów żeby takowa zaszła, ale co ja tam mogę wiedzieć, jestem tylko zwykłym kotem.

"Straszenie narkotykami nie przynosi efektów". Co przynosi, opowiada Piotr Tubylewicz z SIN

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki (SIN) zajmuje się edukacją. SIN wychodzi z założenia, że lepiej uczyć, jak nie zrobić sobie krzywdy, niż zakładać, że ludzie przestaną ćpać od pogrożenia palcem.

Rosyjski łącznik. Pogranicznicy przechwycili kuriera z partią haszyszu

Ponad 50 kg haszyszu usiłował przemycić z Polski na Białoruś członek rosyjskiego gangu handlarzy narkotykami. Z ustaleń lubelskich „pezetów” i funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wynika, że narkotyk miał trafić do Petersburga – dowiedział się portal tvp.info.
Rejestracja: 2018
  • 174 / 9 / 0


Muszę teraz to znowu obejrzeć, hahaha :cheeesy:

A długo ci jeszcze zostało tej kuracji? Działa ona?
Rejestracja: 2013
  • 1359 / 44 / 0


No biorę od 3 dni i dzisiaj pierwszy raz od 3 lat nie spaliłem ani jednej fajki. Możliwe też, że się po prostu zawziąłem, desmoxan niby po 4-5 dniach zaczyna sensownie działać. Także mi pomaga, albo tylko mi się tak wydaje... czyli koniec końców pomaga.
Rejestracja: 2010
  • 2642 / 127 / 0


03 stycznia 2018scat pisze:
Czy w trakcie kuracji Desmoxanem (cytyzyna) mogę sobie zarzucić kwasa?
Nie widzę żadnych istotnych przeciwwskazań, wysokich lotów :-)
Rejestracja: 2015
  • 2288 / 203 / 9


Ale jaja. Właśnie byłem po thioco w apcie trochę dalszej, do której rzadziej zaglądam. Mówię, że proszę thioco 16. Laska daje mi 10. Pytam a nie ma szesnastek? Ale co jest istotne. Wyciągnęła to z pierwszej szuflady pod ladą. Centralnie nawet kroku nie musiała robić. Ona otwarła ją ponownie, żeby sprawdzić czy jest ta 16. Ja się nachyliłem, a w tej szufladzie wszystko. Acatary, DexaCapsy, Thiocodiny, Tussipecty itp, itd. Heh, nie na darmo jest powiedzenie 'spod lady' c'nie? Mówię: "O, wszystko pod ręką widzę." ;-)
Rejestracja: 2018
  • 2215 / 753 / 1


Też widziałem taką sytuację, tylko zamiast szuflady specjalnie podsunięta szafka farmaceutyczna tylko z kodą OTC i dexem. Biznes musi się kręcić... Muszą dużo sprzedawać bydlaki...
Rejestracja: 2015
  • 989 / 40 / 0


Są jakieś leki powodujące rozszerzenie źrenic? Szukam ściemy żeby ogarnąć krople na jaskre %-D
Rejestracja: 2018
  • 1 / / 0


pseudoefedryna (bez recepty), Pridinol (lek, który zajebiście działa rozszerzająco na źrenice wiem bo brałam, na receptę), nielegalnie efedryna, amfetamina.
Rejestracja: 2016
  • 2426 / 492 / 0


atropina, stosowana kiedyś w celu zwiększania źrenic przez kobiety, zwiększając w ten sposób poziom atrakcyjności fizycznej.
Posty: 120 Strona 11 z 12
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości