Knajpa przed apteką

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 174 / 9 / 0

Cytyzyna działa pobudzająco na autonomiczny układ nerwowy, głównie na ośrodek oddechowy. Pobudza również ośrodek naczynioruchowy, zwiększa wydzielanie adrenaliny przez rdzeń nadnerczy i powoduje podwyższenie ciśnienia krwi. Spożycie większych dawek, np. nasion czy kwiatów złotokapu powoduje objawy zatrucia takie jak ślinotok, drgawki, zaburzenia oddychania. Powoduje także miejscowe podrażnienia śluzówki układu pokarmowego, pieczenie w jamie ustnej i gardle, wymioty. Przy spożyciu niewielkich ilości rośliny, szybko występujące wymioty z reguły zapobiegają wchłanianiu cytyzyny i rozwinięciu się zatrucia.

Na psychikę jak widać nie oddziałowuje bezpośrednio, więc smacznego ;]
  • 1353 / 43 / 0

No dziękuję, ale też potrafię czytać z Wikipedii, bardziej chodziło mi o to czy nie zachodzi jakaś dziwna interakcja. Patrząc na mechanizm działania cytyzyny nie widzę powodów żeby takowa zaszła, ale co ja tam mogę wiedzieć, jestem tylko zwykłym kotem.

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Interwencja RMF FM: Będą zmiany w podręczniku do chemii chwalącym dopalacze

Wydawnictwo wprowadzi zmiany w podręczniku do chemii, który zachwalał dopalacze. To efekt publikacji RMF FM. W książce "Ciekawi świata. Zakres podstawowy" autorstwa Joanny Meszko można przeczytać, że dopalacze to "substancje, które pozwalają wydajniej się uczyć".
  • 174 / 9 / 0

Muszę teraz to znowu obejrzeć, hahaha :cheeesy:

A długo ci jeszcze zostało tej kuracji? Działa ona?
  • 1353 / 43 / 0

No biorę od 3 dni i dzisiaj pierwszy raz od 3 lat nie spaliłem ani jednej fajki. Możliwe też, że się po prostu zawziąłem, desmoxan niby po 4-5 dniach zaczyna sensownie działać. Także mi pomaga, albo tylko mi się tak wydaje... czyli koniec końców pomaga.
  • 2642 / 125 / 0

03 stycznia 2018scat pisze:
Czy w trakcie kuracji Desmoxanem (cytyzyna) mogę sobie zarzucić kwasa?
Nie widzę żadnych istotnych przeciwwskazań, wysokich lotów :-)
  • 2288 / 198 / 9

Ale jaja. Właśnie byłem po thioco w apcie trochę dalszej, do której rzadziej zaglądam. Mówię, że proszę thioco 16. Laska daje mi 10. Pytam a nie ma szesnastek? Ale co jest istotne. Wyciągnęła to z pierwszej szuflady pod ladą. Centralnie nawet kroku nie musiała robić. Ona otwarła ją ponownie, żeby sprawdzić czy jest ta 16. Ja się nachyliłem, a w tej szufladzie wszystko. Acatary, DexaCapsy, Thiocodiny, Tussipecty itp, itd. Heh, nie na darmo jest powiedzenie 'spod lady' c'nie? Mówię: "O, wszystko pod ręką widzę." ;-)
  • 2001 / 644 / 1

Też widziałem taką sytuację, tylko zamiast szuflady specjalnie podsunięta szafka farmaceutyczna tylko z kodą OTC i dexem. Biznes musi się kręcić... Muszą dużo sprzedawać bydlaki...
  • 989 / 40 / 0

Są jakieś leki powodujące rozszerzenie źrenic? Szukam ściemy żeby ogarnąć krople na jaskre %-D
  • 1 / / 0

pseudoefedryna (bez recepty), Pridinol (lek, który zajebiście działa rozszerzająco na źrenice wiem bo brałam, na receptę), nielegalnie efedryna, amfetamina.
  • 2164 / 393 / 0

atropina, stosowana kiedyś w celu zwiększania źrenic przez kobiety, zwiększając w ten sposób poziom atrakcyjności fizycznej.
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 47 uczestników Wejdź na czata