Knajpa przed apteką

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 174 / 10 / 0

Cytyzyna działa pobudzająco na autonomiczny układ nerwowy, głównie na ośrodek oddechowy. Pobudza również ośrodek naczynioruchowy, zwiększa wydzielanie adrenaliny przez rdzeń nadnerczy i powoduje podwyższenie ciśnienia krwi. Spożycie większych dawek, np. nasion czy kwiatów złotokapu powoduje objawy zatrucia takie jak ślinotok, drgawki, zaburzenia oddychania. Powoduje także miejscowe podrażnienia śluzówki układu pokarmowego, pieczenie w jamie ustnej i gardle, wymioty. Przy spożyciu niewielkich ilości rośliny, szybko występujące wymioty z reguły zapobiegają wchłanianiu cytyzyny i rozwinięciu się zatrucia.

Na psychikę jak widać nie oddziałowuje bezpośrednio, więc smacznego ;]
  • 1359 / 44 / 0

No dziękuję, ale też potrafię czytać z Wikipedii, bardziej chodziło mi o to czy nie zachodzi jakaś dziwna interakcja. Patrząc na mechanizm działania cytyzyny nie widzę powodów żeby takowa zaszła, ale co ja tam mogę wiedzieć, jestem tylko zwykłym kotem.

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Ekstrakt z konopi indyjskich może zapobiegać COVID-19. Sugerują to wstępne badania

Wstępne doświadczenia pokazały, że wyciąg z dużą zawartością kannabidiolu (CBD) niektórych odmian konopi siewnej (Cannabis sativa L.) obniża o 73 proc. liczbę receptorów ACE2 pozwalających nowemu koronawirusowi zagnieździć się w płucach, zmniejszając efektywnie ryzyko infekcji patogenem.
  • 174 / 10 / 0

Muszę teraz to znowu obejrzeć, hahaha :cheeesy:

A długo ci jeszcze zostało tej kuracji? Działa ona?
  • 1359 / 44 / 0

No biorę od 3 dni i dzisiaj pierwszy raz od 3 lat nie spaliłem ani jednej fajki. Możliwe też, że się po prostu zawziąłem, desmoxan niby po 4-5 dniach zaczyna sensownie działać. Także mi pomaga, albo tylko mi się tak wydaje... czyli koniec końców pomaga.
  • 2672 / 159 / 0

03 stycznia 2018scat pisze:
Czy w trakcie kuracji Desmoxanem (cytyzyna) mogę sobie zarzucić kwasa?
Nie widzę żadnych istotnych przeciwwskazań, wysokich lotów :-)
  • 1972 / 286 / 9

Ale jaja. Właśnie byłem po thioco w apcie trochę dalszej, do której rzadziej zaglądam. Mówię, że proszę thioco 16. Laska daje mi 10. Pytam a nie ma szesnastek? Ale co jest istotne. Wyciągnęła to z pierwszej szuflady pod ladą. Centralnie nawet kroku nie musiała robić. Ona otwarła ją ponownie, żeby sprawdzić czy jest ta 16. Ja się nachyliłem, a w tej szufladzie wszystko. Acatary, DexaCapsy, Thiocodiny, Tussipecty itp, itd. Heh, nie na darmo jest powiedzenie 'spod lady' c'nie? Mówię: "O, wszystko pod ręką widzę." ;-)
  • 2832 / 1141 / 1

Też widziałem taką sytuację, tylko zamiast szuflady specjalnie podsunięta szafka farmaceutyczna tylko z kodą OTC i dexem. Biznes musi się kręcić... Muszą dużo sprzedawać bydlaki...
  • 989 / 41 / 0

Są jakieś leki powodujące rozszerzenie źrenic? Szukam ściemy żeby ogarnąć krople na jaskre %-D
  • 1 / / 0

pseudoefedryna (bez recepty), Pridinol (lek, który zajebiście działa rozszerzająco na źrenice wiem bo brałam, na receptę), nielegalnie efedryna, amfetamina.
Użytkownik nieaktywny
  • 2675 / 685 / 0

atropina, stosowana kiedyś w celu zwiększania źrenic przez kobiety, zwiększając w ten sposób poziom atrakcyjności fizycznej.
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 1060 uczestników Wejdź na czata