Pochodne aminocykloheksanu, oddziałujące jako antagonisty receptora NMDA. M.in. fencyklidyna, ketamina i metoksetamina.
Więcej informacji: Arylcykloheksaminy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 1519 • Strona 1 z 152
 • 5765 / 383 / 10
ketamina
ket.png
2-(2-chlorofenylo)-2-(metyloamino)cykloheksan-1-on
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ketamina
ketamina to pochodna arylcykloheksaminy i dysocjant. Jej efekty trwają względnie krótko, halucynacje trwają około godziny od insuflacji, lub iniekcji i do dwóch godzin po zażyciu doustnym. Całość doświadczenia trwa do kilku godzin. Jako, iż jest to dysocjant, halucynacje przez nią spowodowane różnią się drastycznie od tych po psychodelikach serotoninergicznych (typu LSD, 2C-E, meskaliny, grzybów psilocibe). Przy niskich dawkach halucynacje pojawiają się tylko w ciemnym otoczeniu i/lub w postaci CEV (closed-eyes visuals), przy dawkach średnich i wysokich halucynacje stają się dużo bardziej wyraźne i obecne.
Stan po ketaminie nazywamy stanem dysocjacji, który charakteryzuje się poczuciem odłączenia od fizycznego ciała i świata zewnętrznego. To zjawisko częściowo można ująć w terminach depersonalizacji i derealizacji. W odpowiednio dużych dawkach (patrz - tabelka poniżej) użytkownicy opisują zjawisko, nazwane K-hole - stan bardzo silnej dysocjacji, tuż przed granicą utraty świadomości. Stan jest także opisywany jako podobny w odczuciach do schizofrenii.[1] Kompletne zatracenie świadomości swej osobowości i rzeczywistego otoczenia, na rzecz ciężkich do ujęcia słowami poczuć innych "światów" i "wymiarów". Użytkownicy opisują także wszechogarniające halucynacje wizualne; poczucie przemieszczania się (spadanie, latanie); kontakty mistyczne; poczucie przynależności do innych osób, obiektów i kosmosu; reakcje psychotyczne; "wspólne" halucynacje i myśli między dwoma użytkownikami. Niektórzy użytkownicy mogą w ogóle nie pamiętać tych przeżyć, na podobnej zasadzie, jak zapomina się sny.

Efekty ketaminy
 • Tachykardia
 • Problemy z wysławianiem się
 • Dezorientacja
 • Out-of-body experience
 • Zmiany w percepcji otoczenia, ich zaburzenie, lub utrata
 • Nudności
 • Sedacja
 • Nadciśnienie
 • Euforia
 • Poczucie "spokoju i jedności"
 • Doświadczenia spirytualne
 • Halucynacje wizualne, słuchowe, inne
 • Znieczulenie
 • Brak koordynacji ruchowej
 • Zmiana percepcji czasu
 • Podwójne widzenie


Dawkowanie[2]
Droga podania >InsuflacjaDoustnieDomięśniowo
Próg10-15mg40-50mg10-15mg
Słabe15-30mg50-100mg15-30mg
Średnie30-75mg75-300mg25-50mg
Silne60-125mg200-450mg40-100mg
K-hole100-250mg500+mg60-125mg
Anestezja--100-200mg
Dalej w wątku użytkownicy opisują także podanie dożylne, ale dla tego podania nie odnalazłem szerszego dawkowania.Źródła:
 1. Artykuł Ketamine na en.wikipedia.org.
 2. Ketamine na Erowid Vaults.
 3. poniższy wątek
by surveilled, dnia 2011/10/30
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
 • 185 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: roman »
No ja probowałem.
1 giet na 3 osoby na całąnoc starczył.
OBE nie miałem, fukałem tylko tyle, że miałem co najwyżej bardzo realistyczne cevy, ale w pewnym momencie chciało mi się strasznie żygać.
Generalnie efekty prawie identyczne jak po DXM, spróbować rzekłym warto, króka godzinna fazka i wogóle :P
Uwaga! Użytkownik roman nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
 • 219 / 4 / 0
@roman: Za ile kupiłeś tego grama? 15 funtów czy mniej? Jak będę znowu w Londynie to muszę spróbować :)
"Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa
Nie powiem nawet 'pies cię jebał'
Bo to mezalians byłby dla psa"
 • 185 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: roman »
10 funtów.
Tzn. gościowi nie chciało się iść i dałem mu 15, powiedziałem, że jak mi przyniesie tego gieta to 5 może sobie zatrzymać. On pobiegł do znajomego, a tamten do dealera, z tym, że jeszcze wciągnął sobie 1 kreskę, ale generalnie to byłem zadowolony.
Ponoć mowią, że jak spływa to ,żeby nie połykać bo jebie w żołądek i chce się rzygać, co jednak jest prawdą ;> Chociaż ja miałem zawsze na wszystko odporny żołądek ale w sumie po wciągnięciu z pół G, i połykaniu spływającego proszku jednak poczułem ,że chce mi się rzygać, szczególnie jak palili w pobliżu mnie szlugi.
Uwaga! Użytkownik roman nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
 • 219 / 4 / 0
heh, czyli jednak 15.
Byłeś w jakimś klubie? Myślę, że lepiej kete brać w domu albo w innym miejscu "przyjaznym" dla psychodelii. Łatwiej się wtedy skoncentrować na tym, co substancja chce nam przekazać ;)
Ponoć sprzedają ketaminę również w pigułach, trafiłeś kiedyś na takie?
"Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa
Nie powiem nawet 'pies cię jebał'
Bo to mezalians byłby dla psa"
 • 462 / 11 / 0
Nieprzeczytany post autor: humite »
ktoś ma jakieś większe doświadczenie z ta substancja? od jakiegoś czasu probuje ja okiełznać i nadal mi się wymyka, działanie inne od dxm, przy większych dawkach oderwanie jak po mocnym ekstrakcie salvi, ale nie wiem z której strony ketamina jest psychodeliczna, to wyjście z ciała, bardziej mi sie kojarzy z brakiem jego czucia po prostu. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić uzależnienia od tego, dziwna sprawa z tą ketą, jedna z nielicznych substancji której nie wiem jak podejść i za każdym razem czuje się mocno nie swojo.
Ostatnio zmieniony 13 października 2007 przez humite, łącznie zmieniany 1 raz.
 • 645 / 6 / 0
Nieprzeczytany post autor: dobson »
Psychodeliczna raczej nie jest bo to dysocjant - tak jak dxm i salvia.

Narazie jeszcze czekam na spotkanie ze "Special K" ;]

...i pomyśleć że w UK walą to na baletach :diabolic:
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości"
                                Jean Cocteau
 • 462 / 11 / 0
Nieprzeczytany post autor: humite »
Co by nie mówić to jednak dysocjant może być psychodeliczny np taka salvia moim zdaniem jest bardzo psychodeliczna, tylko w przypadku ketaminy czuje się bardziej fizyczną dysocjację, następuje zachwianie w przekazywaniu impulsów z mózgu do świadomości. Jednak połączenie jej z normalnym psychodelikiem (4-ho-met), dało już efekty dużo bardziej ciekawe, można rzec, że prawie k-hole, bo przez dobra godzinne praktycznie nie było mnie na tym świecie, głęboka i mocno wizualna podróż na krańce mojej świadomości. Myślę że łączenie tych dwóch typów substancji daje naprawdę ciekawy efekt, np połączenie n2o z 5-me-mipt, dało bardzo mocne wizuale spowodowane balonikiem, który normalnie mógłby poprawić mi tylko humor, innym razem połączenie lsd z ekstraktem salvi zaowocowało przeniesieniem do krainy inków, ciemna noc rozbłysła mieniącym się płynnym złotem złotem, tworzącym nowy świat, jedne z silniejszych oev'ów jakie miałem w życiu.
 • 42 / / 0
a czy ktos moze wie jak ta ketamine zrobic?

Dział Syntezy oferuje przepisy. - surveilled
 • 183 / 7 / 0
Nieprzeczytany post autor: h3452435 »
prawiejakhoffman pisze:
a czy ktos moze wie jak ta ketamine zrobic?
tak.
uzywajac wyszukanych technik uczonych od malego, musisz poznac otwartego na swiat lekarza weterynarii. Kiedy juz sie poznacie dobrze, on wypisze ci recepte na ketamine, a moze nawet po prostu przyniesie z lecznicy.
Uwaga! Użytkownik h3452435 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 1519 • Strona 1 z 152
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.