ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 2 z 2
  • 52 / / 0
Nieprzeczytany post autor: mustang »
szybę między lampą a rośliną
Tak jak @cichybob wyżej powiedział - prawie jak cooltube, tańsza wersja. Masz lampe ze zwykłym odbłyśnikiem. w odległości z 10cm od żarówki umieszczasz szybe. Grubą coby nie pękła od temperatury. U szklorza mówisz że chcesz szybe do akwarium, takie i srakie wymiary, grubość 0,6 - 0,8mm. Cena szyby ok: 20zł. W skrócie ciepłe powietrze zostaje nad szybą, światło przechodzi przez szybe do roślin. Jak bedziesz zainteresowany b.szczegółowo budową takiego czegoś daj znać. cooltube kosztuje 150 - 180zł. Jak masz kase weź cooltube - wy-godniejsze/dajniejsze niż jebanie sie z budową.
Czy jeżeli growbox stoi na poddaszu gdzie zimą temperatura może spaść do 13-15 stopni to ok?
O też bym chciał wiedzieć. Jak to jest z dużą dobową amplitudą temperatur? Czy to nie lekki stres który może spowodować wolniejszy rozwój rośliny?
Uwaga! Użytkownik mustang nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 113 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Cichy Bob »
mustang, jeśli chodzi o duże różnice temperatur, to napewno nie służą one roślinom. Ryzyko jest duże, wliczając w to zatrzymanie wzrostu itp... Czyli lepiej wymyślić nawet prowizoryczne ogrzewanie box'a niż pozwolić roślinom marznąć ;)
Uwaga! Użytkownik Cichy Bob nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 2 z 2
Newsy
[img]
Koniec ery alkomatów. W polskich firmach zaczyna się era narkotestów

Kilkanaście lat temu problem używek w miejscu pracy kojarzył się niemal wyłącznie z alkoholem. Kontrola trzeźwości, alkomaty, procedury odsuwania pracownika od obowiązków – to wszystko zamieniło się w standard w wielu branżach. Dziś jednak punkt ciężkości wyraźnie się przesunął. Coraz częściej mówi się nie o alkoholu, lecz o narkotykach i innych substancjach psychoaktywnych. Wydaje się, że ta zmiana nie jest przypadkowa, ale wpisuje się w szerszy trend społeczny, szczególnie widoczny w młodszym pokoleniu.

[img]
Jak kawa wpływa na oś jelita-mózg?

Naukowcy z University College Cork postanowili dogłębnie zbadać mechanizmy stojące za pozytywnym wpływem kawy na oś jelita-mózg. Wyniki badań, opublikowane na łamach Nature Communications pokazują, w jaki sposób regularne picie kawy i kawy bezkofeinowej wpływa na mikrobiom jelit, a co za tym idzie, na nasze zachowanie oraz poziom stresu.

[img]
Farmaceuta skazany za pomoc w produkcji narkotyków

Właściciel apteki został skazany na 3,5 roku więzienia za sprzedaż leków służących do produkcji metaamfetaminy i pomoc w jej wytworzeniu. W produkcji i handlu nie działał sam. Według prokuratury leki posłużyły do produkcji narkotyków o wartości niemal 7,5 miliona złotych.