Ginkgo biloba(Miłorząb dwuklapowy) +St john's wort (dziurawiec zwyczajny)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 2165 / 574 / 5

No to cyknę nalewki dwie i stestuję. Dzięki.
  • 166 / 9 / 0

A może orientuje się ktoś czy mogę brać węglan litu podczas kuracji ginko+dziurawiec ? Jestem na cyklu sterydowym oxandrolon + propionat testosteronu, i szukam czegoś na wyciszenie/stabilizację emocjonalną uznałem że lit będzie najlepszy, jeszcze go nie używałem, a obiło mi się gdzieś że z ssri może prowadzić do groźnych interakcji, i czy samo ginko+dziurawiec nie wchodzi w interakcje sterydami czy powinnienm jednak odpuścić?

O pułapkach, w które wpadają naukowcy badający psychodeliki

Matthew W. Johnson, profesor psychiatrii i nauk behawioralnych z Johns Hopkins University School of Medicine, ostrzegł przed trzema pułapkami, w jakie wpadają badacze psychodelików. Są to: pułapka błędu pomieszania pojęciowego; pułapka wprowadzania przez badaczy do ich praktyki własnych przekonań religijnych; oraz pułapka ‘psychodelicznej wyjątkowości’. Poniżej przedstawione są zalecenia Johnsona, których przestrzeganie pozwoli na ominięcie tych pułapek. Prócz zaleceń przedstawione zostają krótkie opisy sytuacji, do których się aplikują.

Apostolstwo Trzeźwości: trzeba zdecydowanych działań wobec pogłębiającego się pijaństwa

Pogłębiające się pijaństwo zaczyna zagrażać bytowi biologicznemu narodu – alarmują zaangażowani w Apostolstwo Trzeźwości. Na Jasnej Górze odbyła się 40. pielgrzymka zorganizowana przez Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Przebiegała pod hasłem „Eucharystia uzdrawia i wyzwala”.
  • 70 / 8 / 0

Hej, na bazie czego zrobić te nalewki, ekstraktu? Czy te od szwajcara się nadadzą? Z góry dzięki za info.
  • 166 / 9 / 0

Ja Kupuje intrakt z dziurawca i tinkture z ginko w aptece koszt jednego i drugiego 10zł za butelke.
  • 44 / 10 / 0

Mi po milorzębie zawsze kręci się w głowie także połączenie nie dla mnie na pewno. chyba ze można to zredukować?
  • 246 / 20 / 1

Po tygodniu stosowania wieczorna chęć zapalenia znikła do tego świetne samopoczucie na co dzień i przypływ energii z rana. Świetny mix mogę polecić każdemu.
  • 1 / / 0

Witam to moja pierwsza wiadomość na forum także pozdrawiam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie nalewek. Czy lepiej wrzucić obydwa zioła jak np. Miłorząb i Dziurawiec, do jednego gara i macerować, czy raczej wrzucić każde oddzielnie i potem dozować odpowiednio z każdego?
  • 78 / 2 / 0

To nie czas na dziurawiec. Jesień-zima.
  • 6 / 1 / 0

Mam pytanie odnośnie łączenia tej mieszanki z adaptogenami. Interesują mnie:
- soplówka jeżowata (lion's mane)
- bacopa monnieri (brahmi)
- żeń-szeń syberyjski
- żeń-szeń koreański
- ashwagandha
Nie mogę znaleźć informacji o ewentualnych interakcjach. Oczywiście nie chcę łączyć wszystkiego na raz, interesuje mnie raczej tylko jedno z powyższych, z naciskiem na brahmi oraz żeń-szenia syberyjskiego.
  • 405 / 74 / 0

Ciekawe czy taka nalewka z dziurawca i ginkgo rzeczywiscie zmniejszy mi głód na opio i mj. Bardzo na to liczę. Ginkgo stosuję od dawna i działa dobrze na poprawę pamięci i ogólne funkcjonowanie mózgu.
Czy to musi być nalewka czy mogą być kapsułki?
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata