GHB - legalność

Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 35 Strona 4 z 4
Rejestracja: 2007
  • 1201 / 2 / 0


Teoretycznie nie, z tym że na osobe fizyczną raczej Ci nie sprzedadzą. A jezeli na firme to troche papierowej roboty jest, zaswiadczenia, oswiadczenia, deklaracje itd. No i profil działalności, z PKD na czele, musi się mniej więcej zgadzać co do zastosowania --> kwiaciarnia może mieć problem z zakupem :-D
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2013 przez BSKY, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2011
  • 934 / 6 / 0


To śmierdzi kupą jakąś. W jaki sposób nagle ileś sklepów generalnie z Holandi ale nie tylko przestaje obsługiwać wysyłki do Polski, durnie się tłumacząc albo w ogóle. Z jakiego powodu sklep który może nawet nigdy żadnej wysyłki do Polski nie zrobił, nagle dopisuje do listy krajów na końcu Polskę, jeszcze z małej litery cham jeden :-P Sugerowało by że oni wiedzą więcej o czymś związanym z Polską i GBL (np zmiana prawa) niż my? Dobre by to było, może u nas po prostu weszło nowe prawo i nikt nie zauważył.
A)ktoś bardzo mocno się postarał i nawciskał im że jest to u nas nielegalne, albo dzieje się jakaś mega akcja ogólnoeuropejska którą forsuje Polska, bo sprzedają dzieciom w podstawówkach gbla i zaszkodzić może to nawet im za granicą, raczej absurd i niewykonalny
B)Wszystkie te sklepy zaopatrują się w jednym miejscu, i ktoś się poskarżył dla źródła że psujemy biznes tej jednej osoby, żle piszemy o jakosci itp, i jest to nie na rękę tylko jemu ale i wszystkich zaopatrujących się.
C)to masoni za tym stoją

heheh no dobra to teorie spiskowe o trzeciej nad ranem bezsennej nocy, więc z dużą dozą rezerwy i humoru proszę potraktować. Ale ja i tak wiem kto za tym stoi %-D

I jeszcze mnie jedno zastanawia jaki sens ma wprowadzanie takiego zakazu w przypadku sklepu który działał i nadal wysyła z terytorium Polski? Tyle że watek sklepu zniknął tutaj na forum, a strona nie pokazuje się dla ip z pl.

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Jakie mogą być konsekwencje palenia marihuany z brudnego bonga lub lufki?

Zarazki są wszędzie. Są nieuniknione, ale są całkowicie normalną częścią życia, a twój układ odpornościowy ochroni cię przed większością z nich. Istnieje jednak unikalny dla społeczności konopnej problem związany z zarazkami: grupowe palenie z bonga, jointa czy waporyzatora.
Rejestracja: 2015
  • 6 / 1 / 0


Nie wiecie czy np. w Czechach lub na Słowacji są dopuszczone do obrotu leki z GHB?
Rejestracja: 2013
  • 216 / 1 / 0


do usunięcia
Rejestracja: 2016
  • 28 / 2 / 0


Kilka dni temu zamieściłem post w watku "GBL - status prawny". Jestem blisko tego przypadku, jako potencjalnie zainteresowany, więc jeszcze dwa słowa w tym temacie.

Zanim policyjny biegły zaraportował wszystkie policyjne 'znaleziska' jako GBL (szczegóły: patrz wątek ogólny), to kolo kosultował sprawę z adwokatem, w tym odnośnie jak wybronić się z posiadania nanogąbek. W rozmowie przekazał, że GHB jest zarejestrowane jako lek w USA (Xyrem - leczenie narkolepsji) oraz we Wloszech (bodajże Alcover - leczenie alkoholizmu) oraz, że ma działanie antydepresyjne. Jako że był uzależniony od alkoholu, oraz leczył sie na depresję (udokumentowane), to zapytal się, czy

(proszę o scalenie)

.. podanie tych faktów będzie dobrą linią obrony. Adwokat powiedział, że tak - jeśli zostanie uzasadnione, że celem nie było odurzenie, tylko w/w przyczyny, to dziala to na rozprawie na korzyść oskarżonego.
Natomiast najlepszą opcją byłoby posiadanie papieru od ~lekarza (czy innej osoby upoważniony, nie jestem pwewien czy to leży w gestii lekarza, czy raczej prawdopodobnie jakiejś uprawnionej instytucji) wydanego _przed_ zatrzymaniem srodków przez Policję, sankcjonujące nasze uprawnienia do leczenia z użyciem GHB. Wtedy rzecz jasna nie bylibyśmy karani wcale. Tj nadal zapewne potrzebowali byśmy GHB nabytego legalną drogą, no ale to jednorazowy zakup kilku opakowań, a potem sami "uzupełniamy wkład" ;)

scalono DexPL
Posty: 35 Strona 4 z 4
Wróć do „GBL, GHB”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość