Fluor - wątek ogólny

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Posty: 53 Strona 3 z 6
Rejestracja: 2014
  • 3929 / 694 / 2


Dobrze byłoby to sprawdzić. Ile kosztował Twój sprasowany owoc?
Rejestracja: 2014
  • 429 / 16 / 0


4.50 zł sprasowana kostka 200g, ale tam masz te części niejadalne np ziarka, łuski czy jak to się zwie

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Wolne Konopie ruszą z inicjatywą na rzecz legalnego posiadania i uprawy konopi

Wolne Konopie poszukują chętnych osób do włączenia się w obywatelską inicjatywę ustawodawczą, której celem jest zniesienie kary za posiadanie i uprawę konopi na własny użytek.
Rejestracja: 2017
  • 5342 / 746 / 0


22 sierpnia 2017munieslaw pisze:
21 sierpnia 2017neurobiolog pisze:
[mention]munieslaw[/mention]
Mógłbyś rozwinąć wypowiedź?
5 do 10 ml kwasu borowego 3% rozpuszczona w litrze wody, popijana małymi porcjami w ciągu dnia. Warto wspomagać terapię dużymi dawkami wapnia - wiąże on fluor i wypłukuje z organizmu (bor jedynie wybija go z tkanek i kości). Takie dawki stosuje się jedynie przez 2-3 miesiące, potem powinno się znacznie zmniejszyć (do np 1 ml dziennie). Na wypłukanie fluoru pomaga też jod (jodyna lub jodek potasu tylko trzeba precyzyjnie dawkować).
21 sierpnia 2017OdwiertKorzenny pisze:
I powiem szczerze.. odkąd zmieniłem zwykłą pastę na pastę bez fluoru - moje życie jest lepsze !
Alternatywa to próchnica. Fluor nie jest aż tak szkodliwy dopóki ma kontakt jedynie z zębami, chroni jednak to szkliwo. Jednak kilkakrotnie wykazano, że jod chroni przed próchnicą podobnie, jak fluor, ale nie powoduje rozsypywania się kości, czyli również zębów po kilkunastu latach. Niestety nie słyszałem o pastach, które zawierałyby jod zamiast fluoru. Myślę, że mycie zębów pastą z fluorem to takie "mniejsze zło" i nie jestem przekonany czy próchnica w przypadku mycia zębów pastą bez fluoru to lepsza alternatywa. Gorzej jak w niektórych krajach totalitarnych dodawali fluor normalnie do wody pitnej (nie, nie pomyliłem z chlorem), powodując: choroby tarczycy, obniżenie iq społeczeństwa o średnio 10 pkt, zniszczenie kości, osteoporozę.

Trochę źródeł:
https://en.wikipedia.org/wiki/Skeletal_fluorosis
https://www.diagnose-me.com/symptoms-of ... xicity.php
http://journals.sagepub.com/doi/abs/10. ... 3709102720
Już mi się nie chcę teraz wszystkiego szukać bo idę spać, ale kto jest ciekawy na pewno znajdzie. W każdym razie ogólny wniosek jest taki ze bor i jod wypłukują fluor.
Nie powielajmy klamstw.
Prochnica (lub tez jej brak) nie ma nic wspolnego z fluorem.
A powyzej pewnego wieku fluor tylko szkodzi (zrodlo potem)

Sposobow na czyszczenie zebow jest w ch.. znaczy duzo.
Od zmiany diety proponuje zaczac..

Tu jest kilka sposobow walki z fluorkiem.
http://alexjones.pl/aj/aj-ekologia-i-sr ... zazmyslowe

Zeby warto myc do 20r.z
Rejestracja: 2014
  • 3929 / 694 / 2


Wrzucam cały artykuł z tego linku, co podałeś:
Przyjrzyjmy się gruczołowi o nazwie szyszynka. Moim zdaniem jest to temat z kategorii obowiązkowych. Dotyczy tego co mamy wewnątrz nas, a paradoksalnie mało o tym wiemy.

No cóż, tak jesteśmy edukowani, że świadomość procesów zachodzących w naszych ciałach prawie nie istnieje. Więc nie znamy wielu swoich możliwości, które są nam dane, ot tak po prostu.

Szyszynka (łac. corpus pineale) to gruczoł wydzielania wewnętrznego, znajdujący się w nadwzgórzu mózgu, dokładnie za III komorą mózgu w linii środkowej (między obiema półkulami mózgu). Gruczoł jest bardzo mały, ma tylko 5-8 mm długości, 3-5 mm szerokości i waży ok. 0,1-0,2 g. Szyszynka ma kształt spłaszczonego stożka.

To właśnie szyszynka jest odpowiedzialna za produkcję melatoniny (hormon uwalniany w nocy i przy malym dostępie do światła) czyli hormonu zarządzającego regulacją naszego rytmu dobowego. Melatonina odpowiada za poczucie senności, obniżenie nocą temperatury ciała oraz ciśnienia krwi. Co więcej i ciekawiej, badania pokazały, że melatonina jest bardziej skuteczna w usuwaniu wolnych rodników, niż witamina C i E, często wskazywane jako przykład antyoksydantów!

Oprócz usuwania wolnych rodników, melatonina zapobiega też ich powstawaniu dzięki wpływowi na hormony tarczycy.
Dzięki neutralizowaniu wolnych rodników, melatonina chroni DNA przed uszkodzeniami mogącymi skutkować nowotworem. Oprócz tego, może również pomóc w zwalczeniu nowotworu. Ma zdolność do hamowania namnażania się komórek guza, przyspieszania wymierania komórek rakowych, zapobiega również przerzutom oraz bierze udział w różnicowaniu komórek rakowych (przekształcaniu w inne, mniej zdolne do podziałów). Rewelacja ! A to wszystko odbywa się dzięki szyszynce!
W ciągu dnia, kiedy robi się jasno, melatonina zamienia się w serotoninę czyli hormon odpowiedzialny za nasz dobry nastrój i sampoczucie, wewnętrzny stan relaksu, popęd seksualny. Odpowiada również za odczuwanie bólu (przy niskim poziomie dużo mocniej odczuwamy ból) oraz procesy regeneracji organizmu.
Jest wiele innych procesów zachodzących w organiźmie dzięki szyszynce, natomiast już te informacje podane powyżej pokazują mocno jak bardzo ważną spełnia rolę i jak ważne jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

A teraz ciekawostki dotyczące bardziej tajemniczych funkcji szyszynki.

W 49 dniu życia ludzkiego płodu dopiero co ukształtowana szyszynka wydziela do krwioobiegu substancję o nazwie dimetylotryptaminaDMT czyli wg. „Wikipedii“-organiczny związek chemiczny, dwumetylowa pochodna tryptaminy, psychodeliczna substancja psychoaktywna.

Starożytne „Wedy“mówią o tym, że w tym czasie właśnie dusza wchodzi do ciała. Interesujący zbieg okoliczności, prawda?

Kolejna ciekawa informacja. Około godziny 3-4 nad ranem, po kilku godzinach snu, gromadzi się w szyszynce wystarczająco duzo melatoniny i rozpoczyna się kolejny etap alchemicznej przemiany, z melatoniny syntetyzowany jest neuropeptyd o nazwie 5-MeO-DMT, który następnie ulega szybkiej przemianie w DMT, związku określanego również „molekułą duszy“. Wtedy w nocy, najczęściej możemy doświadczać samoistnych świadomych snów lub projekcji astralnych. A to podobno dopiero czubek góry lodowej.

dimetylotryptaminę można wykryć w organizmie osoby osiągającej wyższe stany duchowe, co określa się jako otwarcie trzeciego oka. Obecność DMT w organizmie zmienia percepcję i wynosi ją na nieosiągany dotychczas poziom funkcjonowania. Jest to substancja halucynogenna a wywołane przez nią halucynacje, mogą być po prostu przejawem percepcji pozazmysłowej.Dr Strassman amerykański psychiatra prekursor badań nad szyszynką, uznał, że „DMT jest czymś w rodzaju portalu, drzwi do transportu ducha na zewnątrz ciała“.

Działania DMT możemy również doświadczyć podczas coraz bardziej popularnych ceremonii zażywania ayahuasca – szamańskiego ziela z Amazonii, którego używanie przynosi uzdrowienie ciała i serca poprzez fizyczne oczyszczenie oraz podróż po innych wymiarach. Zażywając wywar z tej rosliny wchodzi się w stan umysłu, kiedy to pewne istotne dla naszej świadomości sprawy, stają przed naszym „wewnętrznym okiem“, pokazując co jest istotne dla nas do przepracowania w sobie. Wiele osób twierdzi, że to najlepsza terapia jaką kiedykolwiek przeszli.Nasza szyszynka wytwarza naszą własną dawkę DMT, która jest nam dana naturalnie. Jednak ktoś kładzie tzw. „łapę“ na naszym potencjale wielowymiarowego postrzegania. No cóż, ślepy człowiek zawsze jest łatwiejszy do kontrolowania.Regularna medytacje i praca nas sobą, może doprowadzić szyszynkę do stanu, w którym będzie ona zdolna wydzielić pewne ilości DMT i wynieść na pewien wyższy poziom percepcji. Niestety, praktyki duchowe to zbyt mało. Ponieważ regularnie trujemy i niszczymy naszą cenną szyszynkę. I to często zupełnie nieświadomie. Główną substancją, która do tego doprowadza jest fluorek sodu czyli związek fluoru. Ale również i inne substancje.

Jak niszczy się szyszynkę?

W późnych latach 90-tych, naukowiec o imieniu Jennifer Luke wykonała pierwsze badanie wpływu fluorku sodu na szyszynkę. Stwierdzono, że szyszynka, znajdująca się w środku mózgu, jest ewidentnym celem fluorku.

Tkanka miękka szyszynki u dorosłego człowieka zawiera (akumulując ten związek przez całe życie) więcej fluoru niż jakakolwiek inna tkanka miękka w ciele – jest to poziom fluoru (ok. 300 ppm), który może powodować inhibicję (hamowanie) enzymów. Szyszynka zawiera też tkankę twardą (apatyt hydroksylowy), w której zbiera się więcej fluoru (nawet 21 000 ppm) niż w jakiejkolwiek innej tkance twardej w ludzkim ciele (np. kościach czy zębach). Fluorek sodu zwapnia szyszynkę i silnie hamuje jej aktywność, tak, że nie jest już w stanie skutecznie utrzymywać równowagi hormonalnej w ciele.

Fluorek sodu robi z szyszynką coś na podobieństwo marskości wątroby. To znaczy, że zahamowanie czynności szyszynki wynika z tego, że jej komórki obumierają. Fluorek sodu powoduje zniszczenie, destrukcję szyszynki, jej zwapnienie – zamienia ją w przeźroczystą galaretkę.Co do samego fluorku sodu, przeprowadzono wiele badań w zakresie wpływu fluoru na organizm ludzki i ustalono, że działa na niego w sposób szkodliwy: zmienia strukturę kości, uszkadza system odpornościowy i może powodować niektóre odmiany raka. Okazało się również, że flouryzacja zębów, często przeprowadzana w szkołach, wpływa na funkcjonowanie mózgu.A teraz fakty dotyczące stosowania fluorku sodu.

18 września 1943 r. w artykule “Chroniczne zatrucie fluorem”, opublikowanym w Piśmie Amerykańskiego Towarzystwa Lekarskiego stwierdza się: „Fluorki są powszechnymi toksynami protoplazmowymi zmieniającymi przepuszczalność błony komórkowej poprzez powstrzymywanie pewnych enzymów. Źródłem fluorkowego zatrucia może być woda pitna zawierająca 1 ppm lub więcej fluorku, związki fluoru w płynach owadobójczych…” Zauważmy, że na rok przed wprowadzeniem fluorkowania wody zawartość 1 ppm uchodziła jeszcze za toksyczną.

W numerze z października 1944 r Pisma Amerykańskiego Związku Dentystów stwierdza się:

„Fluorek sodu jest wysoce trującą substancją i jeśli jego stosowanie w bezpiecznej koncentracji i pod ścisłym nadzorem kompetentnego personelu może być pozytywne terapeutycznie, w innych warunkach może być on zdecydowanie szkodliwy… Dobrze wiemy, że używanie wody pitnej zawierającej zaledwie 1.2 – 1.3 fluorku może powodować takie zaburzenia rozwojowe kości, jak ich stwardnienie, spondyloza i marmurowatość, jak również wole i nie możemy ryzykować wywoływania tak poważnych systemowych schorzeń poprzez budzące dziś wątpliwości postępowanie mające zapobiegać zniekształcaniu zębów u dzieci…”.

Powyższe cytaty same mówią za siebie, komentarz jest zbędny...

Dlatego, bardzo istotne jest, aby przyjrzeć się z jakich źródeł czerpiemy fluorek sodu.

Fluorek sodu (Sodium Fluoride) jest powszechny w żywności, napojach w tym piwie, w wodzie z kranu i w wodzie butelkowanej. Dużo fluoru znajduje się w herbacie – od 1 do 7 mg/100 g w dodatku fluoru łatwo przyswajalnego... Spośród produktów spożywczych najwięcej fluoru zawierają ryby, fasola – 1,65 mg/1000 g, ziemniaki – 0,141 mg, marchew – 0,188 mg, szpinak – 0,435 mg, mleko – 0,227 mg, mąka pszenna 0,56 mg/1000 g oraz mięso, kapusta, sałata, rzeżucha, brokuły.

Filtry do wody, które można kupić w supermarketach, nie eliminują fluoru. Tylko proces odwrotnej osmozy lub destylacji wody usuwa go skutecznie. Najtańszym sposobem jest kupić destylator wody.

Ze względu na tak powszechne występowanie jest prawie niemożliwe usunąć go z diety całkowicie. Tak więc, oto kilka wskazówek, jak zminimalizować jego ilość oraz odwapnić swoją szyszynkę.

Jednym ze sposobów na oczyszczenie jest spożywanie THC z konopii np. w postaci oleju zawierającego ten aktywny chemicznie składnik. THC atakuje wszystkie zmutowane komórki w organizmie, przy jednoczesnym wzmacnianiu zdrowych komórek. Udowodniono niezwykłą skuteczność tego działania w terapiach antynowotworowych, pomaga też na wiele innych dolegliwości.

Inny sposób - jeśli nie THC, można skorzystać z dobroczynnego działania Kolendry. Najlepiej jeść ją na surowo, można również zaparzyć jako herbatę.

Podstawy detoksykacji szyszynki:

1. Usunięcie Rtęci – trucizny dla szyszynki. Nie pozwól, aby to dostała się do Twojego ciała. Plomby amalgamatowe w zębach są toksyczne dla szyszynki – należy je usunąć. Wszystkie wytwarzane obecnie szczepionki medyczne są również skażone rtęcią. Thimerosal (środek konserwujący szczepionki) to inaczej metyl rtęci i jest bardzo trudno usunąć go z mózgu po jego dostaniu się tam. Ryby najlepiej kupować z zaufanych źródeł, nie w supermarketach.


Rtęć może być usuwana z organizmu przez codzienne stosowane Chlorelli, pędów pszenicy i spiruliny.


2. Fluoru – w pastach do zębów i w wodzie z kranu. Jego należy unikać unikać za wszelką cenę. Zabija szyszynkę, zwapniając jej tkanki.

3. Należy zdrowo się odżywiać– niektóre pestycydy są toksyczne dla szyszynki. Organiczna zdrowa żywność, w dużej mierze surowa, wspiera odtruwanie szyszynki.

4. alkohol i palenie. Naturalnie one muszą odejść wraz z emocjonalnym przywiązaniem do korzystania z nich (zwykle pod owym przywiązaniem kryje się kwestia własnej wartości lub nierozwiązany uraz).

5. Uzdrawianie Sercem – podnosi nasze wibracje i leczy ze strachu – przydatne kiedy zaczynamy widzieć inne wymiary.

6. Unikaj toksyn, staraj się być świadomy tego co zjadasz. Unikaj słodzików, rafinowanego cukru, wszystkich konserwantów zaczynających się od E 1, dezodorantów (zwłaszcza antyperspirantó z toksycznym aluminium jako podstawowym składnikiem czynnym), dentystycznych płynów do płukania ust oraz odświeżaczy powietrza.

7. Prawdziwa czekolada i surowe kakao jest stymulantem gruczołu szyszynki.

W wysokich dawkach działa odtruwająco z powodu wysokiej zawartości przeciwutleniaczy.

8. Bardzo ważna informacja !

Kiedy ilość magnezu w organizmie spada, wówczas aby nadrobić jego braki ciało uwalnia z kości i zębów wapń. Podwyższony poziom wapnia we krwi sprawia, że większa jego ilość odkłada się w narządach miąższowych – nerkach, jajnikach i szyszynce również. Czyli aby aby utrzymać wapń w kościach i zębach, a nie w stawach i tkankach miękkich, potrzeba stałych dostaw magnezu!

Magnez jest zdolny do odwrócenia związanego z wiekiem zwyrodnieniowego zwapnienia struktur naszego organizmu i w ten sposób może przyczynić się do jego odmłodzenia.

Magnez odgrywa także bardzo ważną rolę w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Jon magnezu jest atomem, któremu brakuje dwóch elektronów, co prowadzi do szukania innych atomów w celu ich przyłączenia. Kiedy toksyczne metale ciężkie takie jak ołów, kadm, aluminium pojawią się w organizmie, magnez wchodzi z nimi w reakcje, powodując obniżenie ich toksyczności i wydalenie wraz z moczem. Ponadto glutation – ważny antyoksydant nie może być syntetyzowany bez udziału magnezu.

Najlepiej przyswajamy magnez w postaci chlorku magnezu, ale nawet w tej formie bywa, że tylko w 50% procentach wchłania się z naszego przewodu pokarmowego. Mogą upłynąć aż trzy miesiące albo i więcej, zanim doustne uzupełnianie magnezu przywróci właściwy poziom magnezu wewnątrzkomórkowego.

Ważna wskazówka. Najlepiej stosować chlorek magnezu do kąpieli!

9. Szyszynkę odnowić można również poprzez zioła, np.: pietruszkę, lucernę, bylicę, gotu-kola.

10. Uszkodzone komórki mózgowe można wzmacniać za pomocą Tiaminy, znanej również jako witamina B. Jest ona istotnym składnikiem odżywczym, którego potrzebują wszystkie tkanki, nie wyłączając mózgu. Znajduje się ona w takich produktach spożywczych jak pełne ziarna zbóż, orzechy, fasola, groszek i ziarna soi.

11. Należy spożywać witaminę K.
Rejestracja: 2016
  • 482 / 15 / 0


po raz kolejny wam mówie nie bójcie sie fluoru w związkach chemicznych, w chuj leków ma fluor i nikomu sie od nich nie dzieje nic, rc nie maja jakiegos magicznego mechanizmu odczepiania fluoru od cząsteczki zeby truć ćpunów xD
fluor jest toksyczny gdy nie jest związany z weglem :)
Rejestracja: 2011
  • 155 / 22 / 0


21 listopada 2017Stteetart pisze:
22 sierpnia 2017munieslaw pisze:
21 sierpnia 2017neurobiolog pisze:
[mention]munieslaw[/mention]
Mógłbyś rozwinąć wypowiedź?
5 do 10 ml kwasu borowego 3% rozpuszczona w litrze wody, popijana małymi porcjami w ciągu dnia. Warto wspomagać terapię dużymi dawkami wapnia - wiąże on fluor i wypłukuje z organizmu (bor jedynie wybija go z tkanek i kości). Takie dawki stosuje się jedynie przez 2-3 miesiące, potem powinno się znacznie zmniejszyć (do np 1 ml dziennie). Na wypłukanie fluoru pomaga też jod (jodyna lub jodek potasu tylko trzeba precyzyjnie dawkować).
21 sierpnia 2017OdwiertKorzenny pisze:
I powiem szczerze.. odkąd zmieniłem zwykłą pastę na pastę bez fluoru - moje życie jest lepsze !
Alternatywa to próchnica. Fluor nie jest aż tak szkodliwy dopóki ma kontakt jedynie z zębami, chroni jednak to szkliwo. Jednak kilkakrotnie wykazano, że jod chroni przed próchnicą podobnie, jak fluor, ale nie powoduje rozsypywania się kości, czyli również zębów po kilkunastu latach. Niestety nie słyszałem o pastach, które zawierałyby jod zamiast fluoru. Myślę, że mycie zębów pastą z fluorem to takie "mniejsze zło" i nie jestem przekonany czy próchnica w przypadku mycia zębów pastą bez fluoru to lepsza alternatywa. Gorzej jak w niektórych krajach totalitarnych dodawali fluor normalnie do wody pitnej (nie, nie pomyliłem z chlorem), powodując: choroby tarczycy, obniżenie iq społeczeństwa o średnio 10 pkt, zniszczenie kości, osteoporozę.

Trochę źródeł:
https://en.wikipedia.org/wiki/Skeletal_fluorosis
https://www.diagnose-me.com/symptoms-of ... xicity.php
http://journals.sagepub.com/doi/abs/10. ... 3709102720
Już mi się nie chcę teraz wszystkiego szukać bo idę spać, ale kto jest ciekawy na pewno znajdzie. W każdym razie ogólny wniosek jest taki ze bor i jod wypłukują fluor.
Nie powielajmy klamstw.
Prochnica (lub tez jej brak) nie ma nic wspolnego z fluorem.
A powyzej pewnego wieku fluor tylko szkodzi (zrodlo potem)

Sposobow na czyszczenie zebow jest w ch.. znaczy duzo.
Od zmiany diety proponuje zaczac..

Tu jest kilka sposobow walki z fluorkiem.
http://alexjones.pl/aj/aj-ekologia-i-sr ... zazmyslowe

Zeby warto myc do 20r.z
Nie ma tutaj decydujących badań, każdy mówi co innego. Faktem jest, że fluor jest szkodliwy, tylko pewnie jest z 20 rzeczy, które są istotniejsze w zdrowym trybie życia niż usunięcie fluoru. Takie pierwsze z nich to dieta, ruch, nałogi itd...
Rejestracja: 2014
  • 3929 / 694 / 2


Zdecydowanie się nie zgodzę. Gówno da dieta jak nie usunie się z organizmu fluoru, aluminium, kadmu, rtęci i innych pierwiastków toksycznych, które nie mają znaczenia dla organizmu.

Rozumiem, że to przypadek, że mam świadome i rzeczywiste sny i czuję się o wiele lepiej od kiedy odstawiłem pasty fluorowe, antyperspiranty z aluminium, szampony z ropopochodnymi, oczyszczam się chlorellą, borem, kombuchą. :) A diety ani sposobu życia nie zmieniłem. Zawsze dieta, ruch i inne puste frazesy. To wszystko jest bardziej skomplikowane niż podanie po prostu paru ogólnych słów.
Rejestracja: 2016
  • 269 / 24 / 0


Dokładnie tak wszędzie pierdolenie o tej diecie, ruchu itp. niby fizycznie cie to stawia na nogi noi wiadomo jak twoje ciało sie czuje zdrowo to głowa też lecz powątpiewał bym że zdrowy duch
Rejestracja: 2011
  • 155 / 22 / 0


29 listopada 2017blackgoku pisze:
Zdecydowanie się nie zgodzę. Gówno da dieta jak nie usunie się z organizmu fluoru, aluminium, kadmu, rtęci i innych pierwiastków toksycznych, które nie mają znaczenia dla organizmu.

Rozumiem, że to przypadek, że mam świadome i rzeczywiste sny i czuję się o wiele lepiej od kiedy odstawiłem pasty fluorowe, antyperspiranty z aluminium, szampony z ropopochodnymi, oczyszczam się chlorellą, borem, kombuchą. :) A diety ani sposobu życia nie zmieniłem. Zawsze dieta, ruch i inne puste frazesy. To wszystko jest bardziej skomplikowane niż podanie po prostu paru ogólnych słów.
To nie tak, że metale ciężkie nie mają znaczenia dla organizmu. Oczywiście, są szkodliwe, ale nie jest to tak poważne zagrożenie jakby się niektórym wydawało. Najbardziej zagrożone są osoby pracujące w hutach/kopalniach, jedzące dużo ryb, mające plomby amalgamatowe, palące. Pewnie by się tych czynników jeszcze dużo więcej znalazło , ale zanim zacznie się odtruwanie to po prostu warto się zastanowić czy było się jakoś szczególnie narażonym na kontakt. Bo często jest tak, że ktoś zacznie "zdrowy styl życia" od dupy strony, czyli właśnie próbując usuwać np. rtęć przy czym jak nie jest się poważnie zatrutym (np. nie rozwaliły się w domu termometry rtęciowe) to będzie to miało niewielki/nieodczuwalny wpływ na zdrowie i taka osoba się zniechęci... Ciężko też, żeby w jednym miejscu opisać wszystkie możliwe scenariusze/rzeczy wpływające na zdrowie, zresztą to nie jest temat od tego.

Jakby kogoś interesowało to np. rtęć i ołów można w 2 tygodnie w znacznym stopniu wypłukać z organizmu, nie całkowicie, ale będzie bardzo widoczna poprawa jak ktoś był naprawdę zatruty za pomocą EDTA, DMPS:
http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 9702005478
http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 9700008068
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1038198/
Rejestracja: 2017
  • 5342 / 746 / 0


29 listopada 2017blackgoku pisze:
Zdecydowanie się nie zgodzę. Gówno da dieta jak nie usunie się z organizmu fluoru, aluminium, kadmu, rtęci i innych pierwiastków toksycznych, które nie mają znaczenia dla organizmu.

Rozumiem, że to przypadek, że mam świadome i rzeczywiste sny i czuję się o wiele lepiej od kiedy odstawiłem pasty fluorowe, antyperspiranty z aluminium, szampony z ropopochodnymi, oczyszczam się chlorellą, borem, kombuchą. :) A diety ani sposobu życia nie zmieniłem. Zawsze dieta, ruch i inne puste frazesy. To wszystko jest bardziej skomplikowane niż podanie po prostu paru ogólnych słów.
Bor oczyszcza na krotka mete.
Tez zacznie negatywnie wplywac na organizm.

Zacznijcie dbac o tarczyce, popijac wode jodowana (nie plyn lugola z magicznych grup iodine bo grozi to rakiem) a z reszta organizm sobie poradzi.

Ps duze ilosci wapnia moga prowadzic do m.in odwapnien czy miazdzycy.
O rozwaleniu hormonow nie wspomne.
Nie leczcie sie pierwiastkami bo wyladujecie z deszczu pod rynne.
Posty: 53 Strona 3 z 6
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości