[TUTORIAL] Ekstrakcje konopi

Metodyka, przygotowanie, oraz logistyka gotowania, palenia, lub waporyzacji.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

Posty: 102 Strona 6 z 11

Jaka jest Twoja ulubiona forma konopi?

76%
Susz
100
11%
Hasz tradycyjny
14
2%
Bubble hash
2
4%
Nalewka
5
3%
Tłuszcze
4
1%
Gliceryna
1
5%
Olejki
6

Liczba głosów: 132

Rejestracja: 2012
  • 119 / / 0


Czy mógłbyś podesłać mi na pw ten przepis na piwo z THC? Sznurek przenosi mnie do obrazka i na tym moje pogłębianie wiedzy się kończy. Jak podrzucisz plik graficzny np. jpg, też sobie z nim poradzę, przepuszczę go przez program typu ocr, powinien mi grzecznie zrzut ekranu w tekst przerobić.
Rejestracja: 2011
  • 801 / 3 / 0


Sam Ci machnąłem OCR. Przepis w każdym razie tak jak pisałem wcześniej to po prostu dekarboksylacja THC w piwie i na koniec dodanie troche zielska dla aromatu.
Spoiler:

Posiadanie w czynie ciągłym

...czyli pół kilograma marihuany na raty okiem prawnika.

Marihuana, kwas i… drobiazgowa księgowość. Skrupulatni handlarze w rękach policji

W trakcie rozpracowywania siatki osób handlujących narkotykami na terenie centrum Krakowa, mundurowi z Komendy Miejskiej Policji wpadli na trop dilerów rozprowadzającego narkotyki wśród studentów.
Rejestracja: 2012
  • 119 / / 0


Wybacz, Panie Bracie, lecz łepetynę ci jeszcze zawrócę odnośnie tego przepisu, bo nie wszystko jest dla mnie jasne. M.in takie zdanie:
" Remove the pot from heat source, then add 8.5Ibs of your favorite light malt extract syrup, " Czy nie powinno to przypadkiem brzmieć:
" Remove the pot from heat source, then add 8.5 Lbs of your favorite light malt extract syrup, "
Pytanie nr. II, którą uncję autorzy mają na myśli? Nie jest to bowiem oczywiste, ta jednostka ma różną wielkość, chociaż nazwa pozostaje bez zmian. Pomysł ciekawy i wart zgłębienia.
Rejestracja: 2011
  • 801 / 3 / 0


Tak, są tam małe błędy tego OCR. Nie o uncji tu mowa a o funcie. 8.5 funta to 3.85kg.
Rejestracja: 2012
  • 119 / / 0


Zdaje się, że zbyt skrótowo się wypowiedziałem, skutkiem czego totalnie się nie zrozumieliśmy. Powyżej przytoczony cytat tyczył rzecz jasna małych potknięć ocra, natomiast pytanie o wielkość tych uncji jest jak najbardziej zasadne. Przykładowo:
" • 1oz leaf hops to complement the flavor of your marijuana (Simcoe for piney, earthy types, Amarillo for citrus or fruity varieties, or Belma for woody, grassy flavored marijuana) "
Zarówno chmiele jak i zielsko, są ważone uncjami, stąd moja dociekliwość. Poza tym jeszcze nie pojmuję, jakim cudem kannabinoidy rozpuszczą się w piwie. Upraszam zatem abyś na fachowym forum o te kwestie zapytał. Jeżeli faktycznie ten magiczny przepis zadziałałby w rzeczywistości, to mielibyśmy do czynienia z autentycznym przełomem. Wielu ludzi bawi się w Polsce w domowe piwowarstwo. To zaś otwiera szerokie perspektywy dla tego niezwykłego napoju.
Rejestracja: 2011
  • 801 / 3 / 0


Uncja to uncja, 28.3 grama bodajże.

Moim zdaniem kannabinoidy łączą się z alkoholem podczas podgrzewania/fermentacji. Przepis jest na tyle szczegółowy (ma wyjść 50mg kannabinoidów na 350ml piwa) że proporcje muszą się zgadzać i tyle.

Piwowarstwo to dla mnie abstrakcja dla tego niestety nie pomogę Ci wiele w tej kwestii.
Rejestracja: 2012
  • 119 / / 0


O alkoholach wszelakich sporo wiem, lecz ten przepis zupełnie mnie zaskoczył. Wyjaśniam przez wzgląd na formalność i to, że nie każdy produkcją piwa się interesuje. Chmiel, spokrewniony genetycznie z konopiami, ma pewną ciekawą cechę. Jego żywice izomeryzują w gorącej wodzie. Nie chcę wchodzić w szczegóły, więc użyję wulgarnego skrótu. Dzięki gotowaniu żywica staje się rozpuszczalna w wodzie, dzięki tej właściwości możemy się delektować cudowną goryczką i to w wielu rodzajach. Kannabinoidy we wrzątku się nie rozpuszczą, niezależnie od tego, ile by w nim zielsko przebywało. A co, jeśli wywar sporządzamy używając jednocześnie dwóch roślin? Czy chmiel jakoś nie wpływa na właściwości kannabinoidów? Postaram się znaleźć w sieci coś na ten temat, bo wygląda on niezwykle obiecująco. Autorzy prognozują 50mg na 350ml piwa. Ile by trzeba tego wypić, aby osiągnąć efekt psychoaktywny?
Rejestracja: 2011
  • 801 / 3 / 0


Czuje że powinien się wypowiedzieć ktoś kompetentny, może zaprosimy kogoś z działu syntez?

Co do dawki. Porządne zielsko ma 20% THC. Wyliczyłem że ja upalam się średnio waporyzując 0.1g, czyli około 20mg THC. Jedno takie piwko powinno zadowalająco porobić każdego ;-)
Rejestracja: 2011
  • 801 / 3 / 0


Czuje że powinien się wypowiedzieć ktoś kompetentny, może zaprosimy kogoś z działu syntez?
Poczytałem jeszcze komentarze tutaj, i wydaje mi się że thc się łączy z alkoholem podczas fermentacji. Kluczowe są proporcje. W sumie jak o tym pomyśleć to i proces trwa długo, i jest ciepło (drożdże), i alkohol. Co by tu miało nie zadziałać ;-)?

Co do dawki. Porządne zielsko ma do 20% thc. Wyliczyłem że ja mocno się upalam waporyzując 0.1g, czyli góra 20mg thc. Jedno takie piwko powinno zadowalająco porobić każdego ;-) Efekty wg autorów przepisu są podobne do ciacha i trwają do 12 godzin.
Rejestracja: 2012
  • 119 / / 0


Czy mamy na pokładzie kogoś posiadającego fachową wiedzę chemiczną? Tzn. potrafiącego wyjaśnić proces powstawania takiego odlotowego piwa. A może ktoś ma dostęp do laboratorium? Bardzo mógłby pomóc w dopracowaniu zagadnienia ekstrakcji, który, co wielce mnie cieszy, powoli nabiera cech autentycznego opracowania problemu uzyskiwania kannabinoidów z materiału roślinnego. Przy użyciu możliwie prostych metod.
Posty: 102 Strona 6 z 11
Wróć do „Sposoby konsumpcji”
Na czacie siedzi 83 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość