Działanie amfetaminy na osoby nadpobudliwe - rozwiązanie kwestii

Dział poświęcony najprostszym pochodnym amfetaminy, oraz niej samej. To grupa stymulantów - oddziałują na układ katecholaminowy.
Więcej informacji: Amfetaminy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 9 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2017
  • 17 / / 0

Przed napisaniem tego tematu zorientowałem się w wątkach, nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi: czy amfetamina działa uspokajająco i nie daje ona stymulacji (u osoby z którą walę włada nie ma praktycznie stymulacji, noradrenalina nie istnieje xd) a ja się porządnie nagrzałem, zły towar można wykluczyć bo marquis pomarańczowo. Przeklei mi ktoś posta albo zaspokoi moją ciekawość odnośnie braku stymulacji u niektórych osób?
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 221 / 20 / 0

reakcja paradoksalna

Nie możemy straszyć dopalaczami. Więzienie nie zastąpi edukacji. Czas zacząć rozmawiać

W Warszawie kupisz większość dopalaczy. Bez problemu, z dostawą pod drzwi. Niestety, większość użytkowników nie wie nawet, co zażywa. Po dekadzie od delegalizacji dopalacze nadal zabijają i będą zabijać, dopóki zupełnie nie zmienimy naszego podejścia do substancji psychoaktywnych. W tym także do "klasycznych" narkotyków.

Narkotyki do więzienia. W dobie epidemii koronawirusa skazani znaleźli nową metodę

Straż Więzienna od początku epidemii koronawirusa zatrzymała już trzy przesyłki adresowane do więźniów w zakładach karnych na Opolszczyźnie. Wszystkie listy były nasączone amfetaminą.
Rejestracja: 2017
  • 17 / / 0

18 lutego 2017wariatka12 pisze:
reakcja paradoksalna
Za każdym razem podczas walenia spida?
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 221 / 20 / 0

18 lutego 2017psyco pisze:
18 lutego 2017wariatka12 pisze:
reakcja paradoksalna
Za każdym razem podczas walenia spida?
tak. podobnie jak leki, nawet zwykly paracetamol u wiekszosci osob likwiduje bol, ale sa osoby, ktore po paracetamolu dostaja jeszcze wiekszego bolu.

mozna dostac pierdolca po trawie, a po speedzie byc oaza spokoju.
Rejestracja: 2015
  • 486 / 20 / 0

marquiz może zabarwić się na pomarańczowo nawet jeżeli jest tam <20% amfetaminy, więc złego (słabego) towaru nie możesz wykluczyć.
Osoby nadpobudliwe (z ADHD) leczy się m.in metylofenidatem, więc twoja reakcja jest jak najbardziej uzasadniona, poczytaj sobie o tym, nietrudno znaleźć informacje.
Tą nadpobudliwość sam sobie stwierdziłeś, czy dostałeś taką diagnozę?
Rejestracja: 2017
  • 17 / / 0

Zdiagnozowane adhd
Rejestracja: 2015
  • 486 / 20 / 0

Prawdopodobnie na co dzień masz niski poziom dopaminy za sprawą ADHD, co skutkuje nadmiernym pobudzeniem, stymulanty zwiększają poziom dopaminy->uspokajasz się, to tak w dużym skrócie. Mechanizmy te nie są do końca zbadane, może ktoś inny zarzuci bardziej wnikliwymi badaniami. W każdym razie twoja reakcja na stymulanty nie jest niczym dziwnym przy ADHD.
Rejestracja: 2017
  • 3 / 1 / 0

witam koleżke z ADHD i wszystkich dobrych zawodników Natrykanych zwolenników , Nic kolego sie nie przejmuj tyle razy sie o to spierałem sztuki w zakładach wygrywqałem .. Tez mam stwierdzone Adhd z Dyslekcja I Dysgrafiąi to prawda ze Ona mnie uspokaja skupienia dodaje .. Tak tu zostalo napisane To najlepswze jest lekarstwo jakie moglo zostac podane...
Rejestracja: 2016
  • 2678 / 685 / 0

Genialne rymy!

Przy czym o ile dysleksja u inteligentnych moli książkowych jest diagnozą na jaką zasłużyli o tyle zwalnianie z obowiązków zwykłych nieuków i głąbów, którzy książki nie trzymali w ręku jest niepoważne. Natomiast osoby z ADHD zwykle książki nie przeczytały ze względu na swoje dolegliwości, może jedną stronę po łebkach "Psa, który jeździł koleją". Przepraszam za generalizacje :-)

whitealex, w sumie wyczerpałeś kwestię. W czasach kiedy możemy zbadać poziomy neuroprzekaźników w mózgu naukowcy nadal snują hipotezy, o jednej wspomniałeś. Cóż.
Posty: 9 Strona 1 z 1
Wróć do „Amfetaminy”
Na czacie siedzi 1110 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość