Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 143 / 3 / 0
Hej.

Odstawilam wszystkie leki i czuje się dobrze. Już cztery miesiące i dopiero wraca mi mniej wiecej kojarzenie.

Jednak dostałam dyskinez. Czy ktoś z forum doświadczył kiedykolwiek czegoś takiego? Czy to ma szanse minąć? Pojawilo się po abilify. Potem dostałam akineton i minęło. Teraz w końcu czuje się zdrowa psychicznie, ale mam zaburzenia ruchowe. Pojawiły się dwa miesiące temu. Nigdy takich przedtem nie miałam. Tzn.mialam akatyzje po arypiprazolu, ale nie dyskinezy.

Nie są jakieś ogromne, ale są. Widać je i nie mogę nic z tym zrobić. Znam osoby, którym minęło po jakimś czasie od przerwania kuracji. Ale to bardzo męczy. Chciałabym normalnie czuć ciało, mówić i się poruszać, a często mną rzuca, mam mioklonie, albo się zatrzymuje i nie mogę się ruszyć ani nic powiedzieć. Do tego wyginam palce i szczeka mi się sama rusza. Czasami tez mam coś jakby dystansie i nie mogę prosto chodzić.

Gdybym miała wybór to bym nie brała leków. Ale nie miałam wyboru, bo by mi dali zastrzyki.

Proszę o jakiekolwiek posty i informacje o tym. Jest mi smutno. Ale to dobrze. Nie byłam smutna długo.

Nienawidzę tego, ze brałam leki. Ale jak już dostałam neuro działkę to miałam wszystko gdzieś. Tylko lezalam i miałam natretne myśli.

W ogóle to myśle, ze choroba po lekach mi się rozwinęła i po szoku doznanego w szpitalach.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

http://blackoleander.blogspot.com/
  • 448 / 14 / 0
Tutaj niestety jest ten problem, że antypsychotyki dają takie uboki, zwlaszvza gdy są nie doraźne a w stałym leczeniu. Osobiście z akinetonu muszę mocniej korzystać, choć zdaniem mojego neurologa 2x2mg dziennie to mała dawka ;)
  • 143 / 3 / 0
Fajnie :)

Chciałabym zaznaczyć, ze akineton to lek na Dyskinezy wczesne i akatyzja, dłuższe jego stosowanie może prowadzić do zwiększonego ryzyka powstania późnych dyskinez.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

http://blackoleander.blogspot.com/
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
36 kg marihuany ukryte w szpuli z kablem. CBŚP i KAS przechwyciły transport na A4

Ponad 36 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości przekraczającej 1,7 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze CBŚP oraz Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli ciężarówki na autostradzie A4. Narkotyki były ukryte w specjalnie przygotowanej skrytce wewnątrz przemysłowej szpuli z kablem. Kierowca został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

[img]
Produkowali tyle amfetaminy, że narkotyki musieli wozić taczką

Ponad 64 kilogramy amfetaminy, nielegalna linia produkcyjna i dwie osoby zatrzymane – to efekt działań specjalnego wydziału antynarkotykowego łódzkiej policji. Ilości narkotyków były tak duże, że do ich transportu sprawcy wykorzystywali… taczkę.

[img]
Larwy ostryg bardziej "zestresowane". Wszystko przez narkotyki

Pod wpływem pochodzących ze ścieków narkotyków larwy ostryg poruszają się powoli i są zestresowane — wskazują najnowsze badania naukowe, na które powołuje się Polska Agencja Prasowa.