Dopamina - wątek ogólny

Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.

Moderator: Zdrowie

• 407 / 1 / 0

oodamooo pisze:
Tak ku przestrodze, radzę uważać z tym podnoszeniem sobie dopaminy. Warto pamiętać, że to jej wysoki poziom powoduje psychozy. Pozdrawiam.
Nie mam pojęcia ile l-tyrozyny trzeba zjeść aby wywołać psychozę :-)

Za mało dopaminy = depresja, za dużo = psychozy.
  • 128 / / 0

Można zwiększyć delikatnie Sulpirydem, lub troche mocniej Wellbutrinem - lek na deprechę. Oraz oczywiście amfą i koxem, ale to chwilowo oczywiście:D

Australia: Pytamy dilerów, jak wpłynęły na nich związane z narkotykami zgony na festiwalach

"Zdecydowanie widzę większą ostrożność i słyszę więcej pytań. Kupujący chcą teraz zobaczyć produkt przed jego zakupem i wiedzieć, jak zareagowali inni."

20 gramów niepewności. Od czego zależy wysokość kary za posiadanie narkotyków?

Kary za posiadanie znacznej ilości narkotyków zależą od tego, w którym miejscu Polski rozstrzygana jest sprawa. TSUE zbada, czy takie rozbieżności nie naruszają unijnego prawa.
  • 60 / / 0

Myślicie ,że 3 miesiące suplementacji tyrozyny maturą to dobry pomysł ? tzn pomaga w skupieniu się itp ?
  • 750 / 32 / 0

Na pewno nie zaszkodzi, a czy pomoże to coś tam z pewnością ci poprawi koncentrację.
  • 260 / 1 / 0

bralem, nic nie dawala
  • 454 / 8 / 0

Brałem swego czasu piribedil ,ropinirole i metylofenidat-jesli ktos by mnie spytał który z tych leków dawał mi największego dopaminowego kopa odrzekł bym bez chwili zastanowienia-ropinirol-to jest poprostu bomba dopaminowa.
  • 407 / 1 / 0

tomix pisze:
bralem, nic nie dawala
Zależy od oczekiwań. To nie jest narkotyk ani lek. Uzupełnia braki w diecie. Aminokwas do syntezy dopaminy i noradrenaliny.

Ja zdecydowanie polecam. Zmniejsza odczuwanie zmęczenia, poprawia koncentrację i samopoczucie, usprawnia komunikację układu nerwowego i mięśni. W moim przypadku daje coś co określiłbym jako "stabilność" emocji. Sądzę, że lepiej najpierw spróbować tego suplementu niż od razu ładować się w leki czy dragi.

Dobry mix to l-tyrozyna i guarana. Prekursor + uwalniacz dopaminy.
  • 657 / 3 / 0

l-dopa jest troche lepsza od tyrozyny, gdyz hydroksylacja tyrozyny jest krokiem ograniczajacym szybkosc calej biosyntezy dopaminy
Do tego moznaby dorzucic inhibitor MAO-A i DBH, np. Nepicastat, z tym ze on i inne inhibtory DBH powoduja wzrost dopaminy kosztem spadku noradrenaliny i adrenaliny i nalezaloby byc z nim uwaznym. Moznaby tez dorzucic do l-dopy czy tyrozyny dzialajacy obwodowo(nie trafiajacy do mozgu) inhibitor dekarboksylazy, tak by wiecej amonikwasu trafilo do mozgu i nie uleglo rozkladowi po drodze.
  • 106 / 2 / 0

czyli mowicie ze dawka 1g juz cos działa,to w polaczeniu kofą (tabsy, nie kawa) powinienem cos poczuc?
chodzi mi o przytomnosc i jasnosc mysli,koncentracja,zniesienie znużenia i zmeczenia
Użytkownik nieaktywny
  • 1 / / 0

Hehe, widzę że kolega ma ten sam problem co Ja. Również takie coś by Mi się przydało mniej szkodliwego jednak działającego jak stara dobra polszczyzna.
Wróć do „Substancje psychoaktywne a choroby”
Na czacie siedzi 51 uczestników Wejdź na czata