mam dość nietypowy problem. Od jakiegoś czasu widze świat podwójnie. Problem znika gdy patrze tylko jednym okiem. Byłem w kilku szpitalach i lekarze nie moga postawić diagnozy. Podejrzewam u siebie nużliwośc mięśni(szczególnie tych ocznych),mam niby wykryte zaburzenia przewodnictwa nerwowego(całkiem spore). Mocne papierosy bądź cygaro poprawiają obraz ale nie całkowicie,z tego powody myśle że inhibitory acetylocholinoesterazy powinny pomóc.
Jak trudno dostać recepte na np. neostygmine. Czy leki tej grupy powodują sporo skutków ubocznych? Może wy potraficie mi coś doradzić?
PS. co ja robie na forum o narkotykach :huh: nie biore żadnych takich substancjii(pale rzadko a kawa sie nie liczy
Przeniesiono do działu Zdrowie
Edytowano nazwę tematu.
| 13 |
Jeśli chodzi o leczenie to nie radziłabym się od razu pchać tutaj w farmakologię, gdyż są inne metody, a każda z nich dopasowana jest do przyczyny występowania diplopii. Często w leczeniu stosuję się tzw. okulary pryzmatyczne, które odpowiednio nakierowują widziany obraz nie zmieniając przy tym ruchliwości rogówki. Wspomniałeś o neostygminie - ciężko będzie Ci ją dostać jeśli nie masz zdiagnozowanej diplopii i nie jesteś na stałe leczony u neurologa, który ten lek może przepisać. Jeśli się leczysz to możesz porozmawiać z lekarzem i zasugerować ten lek, jednak tutaj radzę pójść do okulisty i przede wszystkim sprawdzić podstawową przyczynę występowania zaburzenia widzenia. Działanie niepożądane w przypadku neostygminy obejmują układ pokarmowy (biegunka, mdłości, zmniejszony apetyt).
Zaczynam leczenie SSRI razem z SDRI, ten wzrok powoduje u mnie swego rodzaju aspołeczność i nie jestem w stanie normalnie funkcjonować...dosyć spora depresja i objawy narkolepsjii, może leki coś na to pomogą.
WIELKIE dzięki za odpowieź, mimo że podałeś znane mi już informacje to doceniam zaangażowanie.
Jeżeli problemem jest nieprawidłowa synchronizacja gałek ocznych to wtedy należy zastosować substancje poprawiające równowagę. Najlepsze substancje tego typu to antagoniści receptora histaminowego H3(np. betahistyna) lub antagoniści receptora alfa-adrenergicznego 2(np. yohimbina lub mirtazapina). Można również zastosować glutaminergiki(np. piracetam lub sunifiram). Glutaminergiki mają mniejszą skuteczność ale jeśli diplopia jest połączona z zaburzeniami typu dysocjacyjnego(derealizacja, dysocjacja, depresonalizacja) to są najlepszą opcją.
Diagnoza on-line - to nie diagnoza .
Imbir przez internet - nie zastąpi wywiadu .
on the junk-yard
now we are stunned minds
full of junk-goods
. Primum non nocere
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannaheart.jpg)
Marihuana zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/3-446297.jpg)
1,3 tony kokainy przejęte dzięki współpracy służb z Polski, Hiszpanii i Francji
Efektem działań CBŚP, francuskiej Służby Celnej i hiszpańskiej Policji Narodowej, we współpracy z Europolem, było przejęcie ogromnej ilości kokainy na terenie Francji i Hiszpanii, która docelowo miała trafić na czarny rynek Niemiec, Polski, Niderlandów i Wielkiej Brytanii. W ramach działań skontrolowano dwie ciężarówki z Polski i zatrzymano polskiego obywatela.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.