Dimetyloaminoreks

Heterocykliczne substancje psychoaktywne, m.in. 4-MAR i BZP.

Moderator: Stymulanty

Posty: 215 Strona 1 z 22
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

Przeglądając chińskie fora internetowe Murti-Bing natknął się na kilka obszernych opisów dimetyloaminoreksu. Wyłania się z nich następujący obraz substancji:

Dostępność: 2
NAZEWNICTWO
(4S,5S) -trans-3,4-dimetylo-5-fenylo-1,3-oxazolidyn-2-imina
trans-2-Imino-3,4-dimetylo-5-fenyloxazolidyna
trans-dimethylaminorex
4-DMAR
Direx
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

OGÓLNIE
trans-dimetyloaminoreks jest długo działającym stymulantem centralnego układu nerwowego. Dostępny jest w postaci białych kryształków lub białego proszku. Głównymi drogami administracji jest wciąganie do nosa, palenie i zarzycie doustne. W mniejszych dawkach jest traktowany jako środek motywujący do pracy, zwłaszcza jeśli trzeba sporządzić długi raport lub jest się zaangażowanym w obszerny projekt. Odnotowuje się, że również bardzo mocno podnosi samopoczucie i samoocene, znacznie bardziej niż inne stymulanty takie jak metamfetamina, amfetamina, alfa-PPP czy efedryna. Większe dawki 4-DMAR powodują wystąpienie euforii porównywalnej do tej po MDMA czy kokainie. Direx nigdy nie był rozpowszechniony na ulicach i niezwykle ciężko go zdobyć.
Pewnie sobie myślicie, że skoro jest taka świetna, a w przeszłości jej kuzynka 4-metyloaminorex rządziła w USA, to czemu nikt nie wypuścił DIREX'a? Wiecie czemu? Po kilku tygodniach towar najzwyczajniej w świecie się rozkłada do żółtego syfu o zapachu moczu i ryby. Większe, komercyjne syntezy nie są opłacalne. Na dobrą sprawę substancję trzeba skonsumować w ciągu dwóch tygodni od momentu wyjęcia z kolbki. Po tym czasie wyraźnie traci na jakości.
Substancje można robić tylko na mniejszą skalę kilka gram i od razu badać.
Więc sądzę, że nie zadomowi się na rynku, pomimo świetnych efektów.
DAWKOWANIE I DZIAŁANIE
Standardowa dawka dimetyloaminoreksu mieści się w przedziale 5-15 mg i zależy od drogi administracji. Czas działania substancji również zależy od drogi administracji. Najkrócej, ale i najbardziej intensywnie działa po paleniu; po przyjęciu doustnym działa najdłużej, ale i euforia jest najsłabsza.

Przyjęcie doustne (chlorowodorek)
Słabo: 5-10 mg
Standardowo: 10-17 mg
Bardzo mocno: 16-30 mg

Ładowanie: 1 - 2 godzin
Trwanie: 10-16 godzin
Całkowity zanik efektów: do 36 godzin

Wciągnięcie do nosa (chlorowodorek)
Słabo: 4-10 mg
Standardowo: 8-16 mg
Bardzo mocno: 15-25 mg

Ładowanie: 15-45 minut
Trwanie: 4-10 godzin
Całkowity zanik efektów: do 28 godzin

Palenie (freebase)
Słabo: 3-6 mg
Standardowo: 5-15 mg
Bardzo mocno: 15-25 mg

Ładowanie: 1-5 minut
Trwanie: do 10 godzin (przez pierwszą godzine występuje niesamowicie mocna euforia, coś niesamowitego)
Całkowity zanik efektów: do 28 godzin

LEGALNOŚĆ
W Polsce substancja jest legalna, ale żeby ją otrzymać trzeba dysponować efedryną, która jest prekursorem kategorii pierwszej.

SYNTEZA
http://talk.hyperreal.info/viewtopic.php?t=22412
http://talk.hyperreal.info/viewtopic.php?t=22443
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2010 przez MaciekB, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

A tutaj przeniosłem kilka najistotniejszych postów z działu syntezy, zrobiłem tam porządek i przeniosłem tutaj informacje o działaniu:
murtibing pisze:
W poniższej tabeli jest porównana aktywność kilku aminoreksów z MDMA. 4S,5S-dimetyloaminoreks to inaczej trans-dimetyloaminoreks, a 4R,5S-dimetyloaminoreks to inaczej cis-dimetyloaminoreks.

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Z tabeli wynika, że 4-metyloaminoreksy wykazują znacznie większą aktywność niż MDMA, a najpotężniejszym przedstawicielem tej grupy jest trans-dimetyloaminoreks, który mocno deklasyfikuje swoje rodzeństwo i MDMA. Z inych badań wynika, że trans-dimetyloaminoreks jest ok. 5 razy mocniejszy niż metamfetamina.
-------------------------------
murtibing pisze:
Ja znalazłem bardzo mało informacji na temat działania trans-dimetyloaminoreksu. Na jakimś forum ktoś wspominał, że palił z foli tą substancję ok. 10 mg i kopnęło go tak mocno jak krak. Pełna euforia i pobudzenie. Eeuforia zniknęła po około 4 godzinach, stymulacja utrzymywała się potem jeszcze przez kolejne 4 godziny. Więc przypuszczam, że przy niższych dawkach będzie przypominać meth, a przy wyższych koko/MDMA. Podobnie zresztą jak 4-Mar o którym już można znaleźć dosyć sporo informacji na necie.
-------------------------------
murtibing pisze:
A tutaj możecie sobie ściągnąć kilka artykułów a aminorexach]
--------------------------------
browar pisze:
Z tego co podajesz, najlepsza opcja to cis-direx , bo robiony z KOCN i pseudoefy. Czy duzo jest on slabszy od trans?

Poza tym zdaje sie ze meth dziala duzo mocniej od koko, wiec tu sie chyba pomyliles.
murtibing pisze:
Cis nie jest dobrym rozwiązaniem. Pewna osoba zrobiła to no i efekty nie były jakieś super. Ta odmiana przyspiesza mocno akcję serca, podnosi ciśnienie i temperaturę ciała. Z odmianą trans nie ma takich problemów.

No i liczbowo nie porównywałem koko z meth.......
browar pisze:
A wiesz, moze bo to równiez istotne, jest mechanizm dzialania tych srodkow? Do jakich receptorow maja najwieksze powinowactwo, czy dzialaja bezpośrednio, czy tylko hamują wychwyt albo wnikaja to synapsy i wyciskaja przekźiki na zewnątrz?
murtibing pisze:
W pierwszej kolejności "atakują" receptory dopaminowe dlatego w mniejszych dawkach efekty są zbliżone do amfetaminy, zwiększanie dawki powoduje że direx "siada" na receptory serotoninowe i wywołuje efekty podobne do MDMA. Z tego co pisze w zagranicznej prasie to wnikają do synapsy i wyciskają przekaźniki na zewnątrz. Wszystkie badane szczury miały znacznie podwyższony poziom dopaminy i przeważnie substancję badano pod kątem tego neuroprzekaźnika. Z serotoniną nie wiem jak jest dokładnie.

Co do działania to przyjrzyj się rysunkowi][ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ][/URL]

"Rozpuszczają ego". Coraz więcej badań potwierdza, że narkotyki mogą leczyć [RAPORT]

Być może już wkrótce lekarze dostaną nowe przełomowe leki dla chorych na depresję, zespół stresu pourazowego oraz dla uzależnionych, którzy starają się zerwać z nałogiem. Będą to zakazane dzisiaj na całym świecie psychodeliki.

Handlarze narkotyków przebierają się za dostawców jedzenia

Interpol wydał ostrzeżenie w sprawie dealerów, którzy aby nadal docierać do swoich klientów mimo sytuacji związanej z koronawirusem wprowadzili nowy sposób działania.

 

Rejestracja: 2006
  • 657 / 3 / 0

Brzmi mocarnie, ale jakie są minusy? Wygląda jak ulepszona meta-amfa którą bardzo lubiłem, lecz porzuciłem właśnie ze względu na efekty uboczne. Zjazdy i nieprzyjemnośći z tym związane. Coś tak mocnego musi być neurotoksyczne. Kiedyś kiedy kochałem stymulanty bym sie z chęcią rzucił na to ale teraz bym sie troche bał, chociaż gdy wpadnie w moje łapska pewnie i tak przetestuje ;]
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2009 przez Mayday, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

trans-dimetyloaminoreks ma to do siebie, że zjazd występuje najwcześniej po 3-4 dniach od momentu zażycia i przez wielu ludzi, którzy go zażywali uważany jest za substancje bez efektów ubocznych. Związane jest to z tym, że po skończonej fazie stężenie serotoniny i dopaminy jest nadal duże i opada bardzo powoli. Jest to jedna z przyczyn dużego potencjału uzależniającego direxu ("jak to mi nie szkodzi, to czemu częściej tego nie brać").

 

Rejestracja: 2007
  • 367 / 2 / 0

brzmi zajebiaszczo zachecajaco %-D a mozna to dostac w jakis sklepach z RC? jakies namiary na priv jesli mozna prosic :-)

 

Rejestracja: 2007
  • 1444 / 4 / 0

trans-dimetyloaminoreks ma to do siebie, że zjazd występuje najwcześniej po 3-4 dniach od momentu zażycia i przez wielu ludzi, którzy go zażywali uważany jest za substancje bez efektów ubocznych. Związane jest to z tym, że po skończonej fazie stężenie serotoniny i dopaminy jest nadal duże i opada bardzo powoli. Jest to jedna z przyczyn dużego potencjału uzależniającego direxu ("jak to mi nie szkodzi, to czemu częściej tego nie brać").
To jest ciekawe. To znaczy ze nie ma najmniejszych objawow zjazdu? A co jak ktos wpadnie wciag? W jkoncu jakos musza sie zapasy wyczerpac...

Murtibing, z jakich źródel korzystales robiac ten opis, bo w erowidzie nic o nim nie znalazlem, w duckduckgo tez jest nie wiele...
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2009 przez moloch, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

Zjazd jest olbrzymi, ale najwcześniej po 3-4 dniach. Dlatego ludzie nie kojarzą tego z wzięciem direxu i myślą, że jest nieszkodliwy. Związane jest to z tym, że po skończonej fazie stężenie serotoniny i dopaminy jest nadal duże i opada bardzo powoli.
Efekty uboczne są podobne jak w przypadku innych stymulantów. Różnica jest taka, że nie występuje nerwowość, niepokój.

Dane wziąłem przeglądając chińskie raporty ;-)

 

Rejestracja: 2008
  • 318 / / 0

napisałeś tylko o paleniu freebase a jak z jedzeniem go ?

 

Rejestracja: 2008
  • 588 / 1 / 0

Jak ze zbijaniem zjazdu ? Czy picie alkoholu podczas zjazdu może pomóc ? co w momencie przyjęcia jakiegoś opioidu ? Jak długi jest zjazd ? Czy uniemożliwia on kompletnie funkcjonowanie(lęki, brak sił, ogromne rozdrażnienie ?) i jeszcze jedno, nie można I.V ? Jak z jedzeniem podczas "haju" ? Czy da się spać ?
Edit:
Co w momencie przyjęcia za dużej dawki ? np. 40-50mg ? Wywołać wymioty i szpital (lub śmierć....jaka przyczyna śmierci w momencie przedawkowania ?)? Czy skończy się to poprostu jazdą w której dominować będą efekty uboczne ?
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2009 przez SimonNoK, łącznie zmieniany 2 razy.

 

Rejestracja: 2007
  • 1444 / 4 / 0

Rozumiem ze zjazd wlasciwie towarzyszy tylko direxowi , jesli mowa o 1 dawce tak? Czy HCl nie mozna palic? na zjazd z moich doswiadczen najlepszy jest zolpidem.

Przypuszaczalnie smierc na skutek przedawkowania tego bedzie sposowdowana przez drgawki i uduszenie. ;)

I jeszcze jedno pytanie: %-D Skad genialny pomysl umieszczania tego watku w komnacie psychodeliki?? %-D :nuts:
Posty: 215 Strona 1 z 22
Wróć do „Oksazole, piperazyny”
Na czacie siedzi 1225 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości