Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.
ODPOWIEDZ
Posty: 226 • Strona 23 z 23
  • 1869 / 433 / 0
Jak to działa że wstrzykujesz sobie do żyły kwas siarkowy a on nie przeżera się przez żyłem tylko z czasem dopiero powoduje co powoduje. Ktos jest wstanie wytłumaczyć dlaczego na przemianę w korkodyla potrzeba czasu ??
  • 2388 / 279 / 0
@Mordarg kiedyś oglądałem materiał o krokodylu i powoduje on co powoduje bo jest pełno syfu mimo że odrazu nie powoduje on tego co robi później z ciałem myślę że to kwestia " czasu " zanim nastąpią reakcje w organizmie .. podobno w wawie kilka osób padło po krokodylu
  • 43 / 2 / 0
22 września 2018janix_baz pisze:
Synteza:


Potrzebne:
Kwas siarkowy
Nadmanganian potasu
Kodeina
Pył miedzi[\b]

Jak:
Przelawymy kwas siarkowy do kwasoodpornego naczynia. W drugim naczyniu mieszamy kodeine, pył miedzi i nadmanganian potasu, mieszankę przesypujemy do kwasu. Gotujemy. Już :-)

----------------------------------------------------------

Zrób taka syntezę:
Przelej kwas siarkowy do naczynia kwasoodpornego. W drugim naczyniu wymieszaj kodeine, pył miedzi, nadmanganian potasu.
Gotuj kwas siarkowy, po piętnastu minutach gotowania dosyp mieszaniny. Wyłącz gotowanie. Dodaj sody oczyszczonej w celu zneutralizowania kwasu, gotowe :-)

Scalono. taurinnn


Jakieś źródła na tą syntezę? Pomijając brak danych o ilościach reagentów, temperaturze reakcji, czasie trwania, to wydaję się być to mało możliwe. W oryginalnym przepisie zachodzi specyficzny rodzaj redukcji - zamiana grupy hydroksylowej na atom jodu, eliminacja tegoż, o-demetylacja. Ma prawo działać. Tutaj mamy silny utleniacz z silnym kwasem, prawdopodobnie zniszczy to kodeinę. Podczas reakcji powstanie siarczan miedzi, który doda swoje do utleniania (katalizator, umożliwia łagodniejsze utlenianie w tych warunkach nie kończące się kwasem karboksylowymi). Co najwyżej wyjdzie z tego kodeinon jeśli pilnować temperatury i innych czynników. I jeszcze te zanieczyszczenia w produkcie końcowym. Jony miedzi, manganu same pyszności %-D
Tak że nie próbujcie tego "przepisu", chyba że chcecie manganizm i zatrucie miedzią.
Skoro tak niewiele już pozostało
Wyruszmy ścieżką zatracenia
Wejdźmy głębiej i głębiej
A gdy ciemność zamknie się nad nad naszymi głowami
Zdamy sobie sprawe że nie ma już nas
Zostało tylko zatracenie...
  • 2522 / 331 / 0
29 września 2020sclero2014 pisze:
@Mordarg kiedyś oglądałem materiał o krokodylu i powoduje on co powoduje bo jest pełno syfu mimo że odrazu nie powoduje on tego co robi później z ciałem myślę że to kwestia " czasu " zanim nastąpią reakcje w organizmie .. podobno w wawie kilka osób padło po krokodylu
Też oglądałem ten materiał masakra jakaś nogi odcinali.
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
  • 2388 / 279 / 0
@Mefistofeles1945 dla mnie to jest totalna głupota tymbardziej że ktoś kto się zabiera za krokodyla wie z czym wiąże się jego " używanie " .. jak nogi odcinali ? Tam czasami same kończyny opadały..
  • 2522 / 331 / 0
Niezabardzo pamietam ten filmik myslalem ze odcinali ano odpadaly..
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
ODPOWIEDZ
Posty: 226 • Strona 23 z 23
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.