Więcej informacji: Inhalanty w Narkopedii [H]yperreala
Czy butan jakoś niszczy szare komórki tak jak inne inhalanty? Wydaje się to dość prostym, mało toksycznym związkiem.
Co do tego czym spowodowana jest faza – jest to oddziaływanie na NMDA oraz przenikanie błon lipidowych. Gdyby byłoby to spowodowane niedotlenieniem, to po długim wtrzymaniu oddechu pojawiłyby się te efekty.
Jeśli jesteście ciekawi, do czego prowadzi długotrwałe zażywanie inhalantów, jest taki gość na yt jak Major Suchodolski. Ten to nawet zdania nie umie złożyć poprawnie, ma upośledzony chód i funkcje motoryczne.
Jeśli miałbym sklasyfikować szkodliwość inhalantów to butan byłby w czołówce (gdzieś po chloroformie i klejach. A to dlatego, że istnieje dodatkowo prawdopodobieństwo nagłego zatrzymania akcji serca w trakcie inhalacji. W ogóle wszystkie inhalanty są szkodliwe, dlatego z umiarem. I ludzie – wywalcie te puchy z Ronsonem! Mimo tego, że jest u mnie w chałupie, dałem sobie słowo, że po kilku próbach nie powtórzę tego nigdy w życiu i słowa tego dotrzymałem, a było to dawno.
Myśle, że tak. Sporo ludzi miewało urwane filmy i pobudkę z urazami lub bawet zatrzymania akcji serca. Zawsze biorę najpierw troche powietrza przed i do 3 góra buchów. Czasem są pojebane halucynacje jak wdychanie pyłu czy cały pokój zapylony.. . śniegiem. Totalna odklejka. Radze unikać bo się nie ogarnia. Za młodu też miewałem naprawde straszne badtripy, teraz działanie bardziej stonowane, może mam już uszkodzenie mózgu po latach nawalania różnych "halucynogenów" często w ciągu (DXM, gała, mieszanki "ziołowe", butan)
@Zgienty
fajnie się komponuje z alko i eurodance
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/3/34e69db8-1f6c-4d8e-afdc-75d8a809ad64/goosebumps.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250426%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250426T090102Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=a2033efa1b9456032eacb8e224b84c577f6ac99bec34125dabbdd8268724f7b7)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jrt-treated-cortical-neuron.jpg)
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut_ekranu_z_2025-04-14_20-26-59.png)
TVN24: „Tak wpadł szaman-informatyk"
UWAGA: Uwaga artykuł z TVN24, który poniżej przedrukowujemy, jest raczej kiepskiej jakości, jednak publikujemy go z uwagi na fakt, że jako jeden z niewielu opisuje przypadek zatrzymania i represjonowania osoby najprawdopodobniej prowadzącej ceremonie z ayahuascą.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.