Buspiron (Spamilan) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Użytkownik nieaktywny
  • 69 / / 0

Ja nie mialem akatyzji ani po aripiprazolu ani po buspironie. Ale nigy nie bralem dwoch jednoczesnie.
Gorsza akatyzje wywolywala klomipramina
  • 509 / / 0

No i ja też już uniewinniłem buspiron - na zrzucie po Alprze się nie dyskutuje, a aripiprazol jebłem już po dwóch dniach.

Przyciąłem cytat. mrstothet.

W Warszawie wszyscy biorą dopalacze. Ale często myślą, że to koks

Tu był. Tu ćpał. Tu pił. Jaś Kapela o tym, jak się bawił (i jak zgonował) po dopalaczach.

Polak z Bradford doglądał uprawy konopi na przemysłową skalę

Jak sam zeznał policji nie miał wyjścia - z pistoletem przystawionym do skroni miał obiecać się, że zajmie się pilnowanie plantacji konopi indyjskich wartej 150 tysięcy funtów.
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 329 / / 0

Czytam, że spamilan działa przeciwlękowo, ale ponoć inaczej niż benzo. Na czym miałaby polegać ta różnica. Czy powoduje jednocześnie senność- coś jak hydroksyzyna lub atypowe neuro? Czy działa on na fobie społeczną? A raczej chodzi mi o to, czy zwiększa pewność siebie i usuwa stres oraz niepokój przy bezpośrednim kontakcie z ludźmi (wiem, że pomaga na lęk wolno-stojący, to co innego). Będę wdzięczny za rychłą odpowiedź
  • 693 / / 0

Green Hulk pisze:
pomaga na lęk wolno-stojący
chyba wolno płynący :P
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 329 / / 0

No tak, ale chodziło mi raczej o konstruktywną, wyjaśniającą odpowiedź... ;p
  • 509 / / 0

Z moich doświadczeń wynika że na dzieci powyżej 12 roku życia Buspiron nie działa w ogóle, w żaden sposób, nie powoduje niczego.
Benzo rządzi miastem, prawdziwe hura-bura król podwóra; cała reszta "anksjolityków" jest tak samo anksjolityczna, jak moja babcia ateistyczna.
Ale może to skutek wpierdalania Alpry na wiadra/doba ;] Mogę nie mieć racji.

Re:

• 205 / 3 / 0

SuicideCommando pisze:
Ja po raz drugi zacząłem kurację tym lekiem. Tym razem jako dodatek do wenlafaksyny. Biorę od kilku dni 3x10mg i na razie jest tylko gorzej. Mocne zmulenie i bardzo twardy sen. Mam nadzieję, że warto się przemęczyć. Od poniedziałku dołączę jeszcze 5-HTP
Jak tam kuracja? Mam wlasnie spamilan i chloprotixen, wczesniej wenlafaksyne i zastanawiam sie czy wrocic do niej + spamilan, bo po chloprotixen czuje sie zamulony.
  • 454 / 9 / 0

Buspiron działa agonistycznie na receptory serotoninowe 5HT1a oraz antagonistycznie na receptor dopaminowy D2 stąd działanie przeciwlękowe i antydepresyjne... z benzodiazepinami nie ma nic wspólnego,najblizej mu do atypowych antydepresantów,mam chec dodania go sobie do paroksetyny
Użytkownik nieaktywny
  • 977 / 5 / 0

podzielę się swoim doświadczeniem z ośrodka, z którego ostatnio wróciłem. Schodziłem tam z benzo i opio/alko na sucho i dostałem citalopram chlorprothixen i było mi ciężko. Pierwszy tydzień tragedia. Pani dr dodała mi spamilan najpierw 3 x 5 mg potem 2 x 10 mg rano i po obiedzie. Powoli lęki zaczęy ustępować i przestawałem bać się ludzi i życia w ogóle. Bardzo pomógł mi ten lek zanim ssri się rozkręciło. Brałem jakieś 2.5 miecha. Działa subtelnie w porównaniu do benzo, ale działa i nie uzależnia. Imo tak z innej beczki to antydepresanty i inne leki psychotropowe prócz benzo warto brać tylko, gdy jest się czystym. Przed ośrodkiem próbowałem różnych specyfików jednocześnie zażywając i gówno z tego było. W zasadzie, każdy rozsądny pacjent zapewne o tym wie, ale przypominam. Dlatego, że ja miałem takie pomysły by leczyć zajechaną głowę jednocześnie biorąc a to nie ma racji bytu.
reasumując spamilan w moim przypadku ok w połączeniu z 40 mg citalopramu (bdb wg mnie)
pozdrawiam
Użytkownik nieaktywny
  • 69 / / 0

Można dorzucac buspiron do klomipraminy(lub innych tlpd)? Jaka jest max skuteczna dawka (pomijajac kwestie indywidualnych reakcji na lek).? Wedlug polskich kryterji max to 45mg. Co by sie nadawalo do zniesienia (co prawda lekkiego) dzialania neuroleptycznego klomipraminy?
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 75 uczestników Wejdź na czata