Deliriant. Nazwy generyczne: Tantum Rosa, Tantum Verde, Difflam
Więcej informacji: Benzydamina w Narkopedii [H]yperreala
Zablokowany
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 616 / 4 / 0
1. Czym jest benzydamina?
benzydamina, stosowana głównie w postaci chlorowodorku benzydaminy [Benzydamini hydrochloridum] [chlorowodorek 1-benzylo-3-[3-(dimetylo-amino)-propoksy]-1H-indazolu], jest substancją o działaniu przeciwzapalnym, którą można stosować zarówno miejscowo jak i ogólnie. benzydamina zastosowana w odpowiednim podłożu na skórę lub śluzówki, wchłania się bardzo dobrze i osiąga w zmienionych chorobowo tkankach stężenie wyższe niż po podaniu doustnym . Poprzez wybiórcze hamowanie procesów biochemicznych związanych ze stanem zapalnym, wywiera działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe na poziomie ogniska chorobowego, zapobiegając - między innymi - zmianom naczyniowym w pierwszej fazie zapalenia.
benzydamina, w stężeniach jakie stosuje się w preparatach działających miejscowo, ma również miejscowe działanie znieczulające i odkażające.

2. Środki zawierające benzydaminę:
- Tantum Rosa – proszek do irygacji miejsc intymnych; 1 saszetka (9,4g) zawiera 500 mg chlorowodorku benzydaminy oraz: chlorek sodu, powidion, p-tolusenosulfonian, trójmetyloamoniowy
- Septolux – aerozol; 1ml roztworu zawiera 1,5mg chlorowodorku benzydaminy oraz: parahydroksybenzoesan metylu, Cyklaminian sodu, polisorbat 80, etanol 96%aromat mięty pieprzowej, kwas fosforowy stężony, wodę oczyszczoną.
- Tantum lemon – 1 pastylka zawiera 3mg chlorowodorku benzydaminy oraz: izomalt, kwas cytrynowy jednowodny, kompozycja smakowo-zapachowa, cytrynowa (butylohydroksyanizol, citral, olejek cytrynowy), kompozycja smakowo-zapachowa miętowa (mentol, octan mentylu, olejek mięty zielonej, olejek mięty pieprzowej), aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E104), indygotyna (E132).
- Tantum Verde – aerozol; 100ml zawiera 0,15 chlorowodorku benzydaminy oraz: glicerol, etanol 96°, metylu parahydroksybenzoesan, kompozycja smakowo-zapachowa miętowa, sacharyna, sodu wodorowęglan, polisorbat 20, woda oczyszczona.
- Hascosept – płyn; 100g zawiera 0,15g chlorowodorku benzydaminy, oraz: błękit patentowy, żółcień chinolinowa, aromat miętowy, glicerol, etanol 96%, sacharyna, sodu wodorowęglan, metylu parahydroksybenzoesan, polisorbat 20, woda oczyszczona
- Septolux – tabletki do ssania; 1 tabletka zawiera 3 mg chlorowodorku benzydaminy oraz: kwas cytrynowy bezwodny, mannitol, hypromeloza, aromat mięty pieprzowej, aspartam, błętkit pantotenowy, żółcień chinolinowa, magnezu stearynian.

3. Dawkowanie:
0,5g – 1g - lekkie przewidzenia na bazie ledwo widocznych cieni, „smugi” - rozciąganie się światła i jasnych punktów, lekkie przesłyszenia. Mogą wystąpić również lekkie zaburzenia ruchu i mowy.
1g- 1,5g - jw. z mocniejszymi przewidzeniami, będącymi już w zasadzie halucnacjami [wzrokowymi i słuchowymi], wcześniej wymienione doznania mogą być intensywniejsze. Trochę trudniej ocenić niektóre z halucynacji, łatwo się czegoś wystraszyć przy nieodpowiednim nastawieniu. Średnio upośledzone funkcje motoryczne i umysłowe. Samemu łatwo stracić trzeźwą ocenę sytuacji. Częste problemy z pamięcią krótkotrwałą, urywanie wątków rozmowy.
1,5g< - halucynacje wzrokowe i słuchowe mogące być łatwo pomylone z rzeczywistością, mocno upośledzone funkcje motoryczne i umysłowe. U wrażliwszych osób duże prawdopodobieństwo zatracenia trzeźwej oceny sytuacji i wiara w halucynacje. Im większa dawka tym bardziej skrajne są wymienione efekty.

4. Przeciwwskazania, bezpieczeństwo:
Do działań niepożądanych w przypadku leczenia jamy ustnej i gardła zalicza się odrętwienia w miejscu podania. Długotrwałe stosowanie może wywoływać uczulenie.
W przypadku zażywania benzydaminy halucynogennie musimy liczyć się z niebezpieczeństwem zdradzenia swojego stanu w momencie nadmiernego strachu, zaburzeń na tle psychologicznym (znam przypadki manii prześladowczej o dość wysokim zaawansowaniu), podwyższonego ciśnienia i tętna, odwodnienia organizmu (o tym za chwilę).

5. Halucynacje:
benzydamina jest środkiem dla osób bądź co bądź twardych. Przy dawkach oscylujących od 1,5g wyżej przewidzenia mogą być nad wyraz realne i najczęściej straszne. To co zobaczymy zależy głównie od nas. Gro ludzi widzi to czego głównie się boi, kolejne gro widzi to, co ich brzydzi a jeszcze inni mają wizje przyjemne. Jednak najczęściej występują koszmary z zakamarków naszych głów. Lęki z dzieciństwa, fobie, horrory, przesądy. Niezwykle łatwo w tym momencie złapać „bad tripa”, co w dalszym efekcie może doprowadzić do poważnych paranoi na czas działania zażytej substancji, a kto wie, może i długo po nich.
Jednym z motywów przewodnich są widziadła pająków, robaków, małych stworzeń (np. myszy) czy małych dziewczynek z opadającymi na twarz włosami.
Jednakże równie częste są powidoki – czy smugi – rodzaj klatkowania obrazu w czasie poruszania się, czy kiwania sama głową. Efekt ten najlepiej widoczny jest na jasnych punktach, czy źródłach światła. Może to utrudniać proces poruszania się, zwany potocznie chodzeniem.

6. Czas działania; Dzień po:
Efekty mogą być odczuwalne nawet i do 24 godzin po zażyciu. Same halucynacje po około 8 do 12 godzin powinny się zakończyć. Przez cały czas trwania tripu wręcz niemożliwe jest zaśnięcie. Poza działaniami halucynogennymi benzydamina ma działanie stymulujące. Silnie stymulujące. Są osoby, które po aplikacji takowego środka ponad 48 obywały się bez snu, jednakże środek ten strasznie wycieńcza organizm, toteż ciało mimo ze nie może zasnąć, bardzo usilnie domaga się snu. Jednak nie ma się co martwić: istnieją również osobnicy co zasypiali już po 10 godzinach od zaaplikowania.
benzydamina zaburza również łaknienie – chce się nam o wiele mniej jeść, lub wcale.
Musimy liczyć się również z tym, że sól zawarta w proszku, nie zostanie całkowicie odfiltrowana w trakcie ekstrakcji (o tym za chwilę). Może to spowodować odwodnienie organizmu – płyny które wydalimy (a nerki będą działały z wzmożoną aktywnością) musimy ciągle uzupełniać.
Po regeneracyjnym śnie i porządnym obiadku organizm powinien wrócić do normy.
Uwaga jeszcze jedna – omawiane już powidoki mogą utrzymywać się do wielu dni, a nawet miesięcy po przyjęciu benzydaminy. Efekt ten jest powszechny i prawdopodobnie wiąże się z uszkodzeniem w czasie tripu gałek ocznych.

7. Mixy benzydaminowe:
Takowych mogą być dziesiątki, jednak chciałbym przybliżyc wam dwa:
- benzydamina + DXM = BXM – stosunek najlepiej trzy saszetki do jednego opakowania tabletek. Trip zmienia się całkowicie – nie polecane przeze mnie na pierwszy raz z benzydaminą.
- benzydamina + trawa – uspokojenie fazy. Mniej lęków, delikatniejsze halucynacje, większy spokój.

8. Sposoby przyjmowania:
Najskuteczniejszym i najczęściej stosowanym sposobem aplikacji benzydaminy jest drogą doustną. Zjedzenie wyekstraktowanej, lub nie, benzydaminy przynosi najlepsze skutki. O ekstrakcji benzydaminy dowiecie się w drugim poście.
Inną metodą, o której nawet nie będę pisał, gdyż jest głupia i o wiele bardziej szkodliwa i niebezpieczna dla zdrowia jest palenie benzydaminy. Stanowczo odradzam wszystkim tej metody, a wręcz surowo zakazuje!

CDN, w drugim poście.
Wszelkie wnioski, skargi, zażalenia proszę słać na maila.
FAQ posilało się wcześniejszymi tworami AleX'a i Syna Bożego.

poprawiono mały błąd mr_b
Korekta nazwy tematu. | STR88
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2012 przez mr_b, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik wendrowycz nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 616 / 4 / 0
9. Ekstrakcja:
Ekstrakcja benzydaminy polega na pozbyciu się nadmiaru soli z materiału który zamierzamy spożyć w celach rekreacyjnych. Jeżeli chociaż odrobinę szanujemy nasze ciało jest to koniecznie, ponieważ tak duża ilość soli jaka zostałaby spożyta bez ekstrakcji działa bardzo toksycznie na organizm w tym przede wszystkim nerki i żołądek, ponadto mogłaby zaowocować wymiotami, a w najlepszym wypadku złym samopoczuciem przez wiele godzin.

- Ekstrakcja wodą:
1. Proszek zalewamy chłodną wodą [25 mililitrów na 1 saszetkę tantum rosa]. ZALEWAMY PROSZEK WODĄ! BROŃ CIĘ PANIE BOŻE WSYPAĆ PROSZEK DO WODY!
2. Wszystko dokładnie mieszamy, nie za energicznie, a jednocześnie nie anemiczanie, aż do rozpuszczenia soli. W wodzie powinny pojawić się lekkie smugi, jakby glutki w formie ledwo widocznej najlepiej.
3. Przesączamy to przez odpowiedni filtr - w wodzie jest sól, a na filtrze benzydamina. Filtrem może być chysteczka higeniczna, papier toaletowy, ręcznik papierowy, filtr do kawy, itd.

- Ekstrakcja alkoholowa:
1. Proszek zalewamy alkoholem [spirytus, wódka - niżej nie schodzimy]. 
2. Dokładnie wszystko mieszamy, alkohol powinien zmętnieć.
3. Przesączamy wszystko przez odpowiedni filtr, dobrze nadają się do tego filtry do kawy - wkładamy do szklanki o odpowiedniej średnicy, wlewamy roztwór i czekamy aż się przesączy - w alkoholu mamy benzydamine a na filtrze została sól. 
4. Czynność powtarzamy dopóki alkohol którym zalaliśmy proszek [tutaj sól z resztkami benzydaminy] będzie się robił mętny.
Następnie możemy odparować [również częściowo] alkohol w celu zmniejszenia efektów które będą miały miejsce w wyniku jego spożycia .
Roztwór wypijamy odpowiednio popijając, ostrzegam - smak wyjątkowo paskudny, dobrze mieć pod ręką coś o intensywnym smaku do popicia.

Poniżej prezentujemy film instruktażowy o ekstrakcji wodą nagrany przez użytkownika sigzour. (imię i nazwisko w filmiku zostały zmyślone).

http://vimeo.com/23702477
Uwaga! Użytkownik wendrowycz nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
Zablokowany
Posty: 2 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.