Sałata jadowita

Klasyfikacja podstawowa

Metka substancji

Wygląd

Sałata jadowita

Inne nazwy substancji

Lettucene

Odmiany nazwy substancji

sałaty jadowitej, sałacie jadowitej, salatą jadowitą, sałatę jadowitą

Informacje ogólne

Opracowania naukowe

Autorskie zdjęcia i filmy związane z substancją

Otrzymywanie / pozyskiwanie

Zastosowanie

Zastosowanie medyczne

Zastosowanie rekreacyjne

Inne zastosowania

Sposoby przyjmowania, dawkowanie i zagrożenia

Funkcjonowanie na rynku lub w podziemiu

Chemia i farmakologia substancji

Uzależnienie i sposoby jego leczenia

Pamiętaj! Hyperreal posiada spis placówek pomocy uzależnionym: https://hyperreal.info/help

Status prawny w poszczególnych krajach

Polska

Pamiętaj! Na forum hyperreala mamy dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków: https://hyperreal.info/talk/prawo.html

Obecność substancji / rośliny w dziełach kultury i dyskursie społecznym

Sałata jadowita / sałata kompasowa

Dział dotyczący roślin zawierających alkaloidy oddziałujące in vivo na receptory opioidowe, m.in. kratom i sałata jadowita.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

• 171 / 1 / 0

siemka chcialbym sie dowiedziec cos o salacie jadowitej wogole co to jest, jaka faza jest po tym i gdzie to mozna spotkac i czy szkodzi wszystko bo przydalo by sie zarzucic cos nowego :)

• 1624 / 189 / 0

https://forum.smartshop.pl/viewtopic.php?t=169

Ogólnie to prawie w ogóle nie działa, a jeśli nawet to słabo.

Posiadanie w czynie ciągłym

...czyli pół kilograma marihuany na raty okiem prawnika.

USA: Kupił od skautek ciastka za 540 dolarów. Aresztowany za handel narkotykami

Mieszkaniec Południowej Karoliny, który wsławił się kupnem ponad 120 pudełek ciasteczek od skautek, by nie musiały one marznąć, został aresztowany w związku z przestępstwami narkotykowymi - informuje Associated Press.

Użytkownik nieaktywny
  • 7 / / 0

Ja spaliłem sporego lola z liści sałaty i nic nie poczułem. Może dlatego że liście zebrałem na jesieni z takich mizernych roślin trochę. W to lato poeksperymentuje z silnymi roślinami i z ich mleczkiem a nie całymi liśćmi. Zobaczymy co z tego wyjdzie. A co do miejsca gdzie tego szukać to naprawdę nie powinieneś mieć problemów. Zobacz w jakimś atlasie roślin, aż się zdziwisz jak blisko ciebie rosną ;-)

Użytkownik nieaktywny
  • 313 / 1 / 0

To na was nie działa bo niewłąściwie się za to zabieracie :nuts:
W taki sposób to sobie równie dobrze możecie palić papier toaletowy :nuts:
A sałata jadowita działa i to bardzo przyjemnie.
Napisze jak nalezy zrobic aby to się nadawało.
Po pierwsze potrzeba minimum 4-5 roślin (sporych z dużymi liśćmi, roślina największa jest w sierpniu) żeby otrzymać w miare porządaną dawkę.
Umyć roślinę (z korzeniami - umyć żeby piachu później nie wpieprzać). Ważne jest żeby jej nie skaleczyć bo zacznie uciekać mleczko (a to właśnie o to mleczko nam chodzi). Bierzemy jakis pojemnik (np nakrętke od słoika) i przecinamy roślinie łodygę pod kątem. Wtedy zacznie spływać mleczko. Rośline trzeba równomiernie kaleczyć aby jak najwięcej tego wypłynęło(kaleczymy również podstawy listków). Z 4 sporych roślinek powinno wyjść ze 4 stołowe łyżki mleczka max. Mleczko można zasuszyc i spalić w fajce lub nasączyć nim coś. Np konopie (nie wiem jak z tytoniem bo nie palę). Można też zrobić ekstrakt ale nie próbowałem jeszcze.Można też wysuszone mleczko pod język(ale jest kiepskie w smaku - gorzkie i dziwnie wykręca ryjacha).
Efekt podobno taki jak po słabszym opium. Co do tego "jak opium" nie jestem pewny bo opium nie próbowałem. Sałata natomiast działa wybitnie uspokajająco i daje leciutkie uczucie "uniesienia".

Użytkownik nieaktywny
  • 19 / / 0

no aj chce napewno sprobowac tej salty tym LEPZY sposobem jak bedzie fajnei to bede chodował a rosnie juz? bo mam duuuuuze pole koło sibie i nieznalazłem

• 108 / 2 / 0

Teraz to chyba będzie tylko rozetka liści przy ziemi. W lecie wyrasta łodyga.

• 43 / / 0

mozecie mi powiedziec w jakich miejsach najczesciej rosnie salata i czy w ogole mozna ja spotkac na podkarpaciu ?

• 108 / 2 / 0

Użytkownik nieaktywny
  • 19 / / 0

no WRESZCIE znalalzem u sibie....wg mnei jest dośc duzo podbnych roslin i ciezko ja znalesc. no jest juz nawet wysoka...i ma pytanei czy jest sens z taka cos robic? zwykle palenie to chyba odpada jak czytalem pozatym te wsyztki rosliny i tak mnei eni klepia ale znalazlem takei sposobyw tym poradniku

EXTRAKCJA
Jest kilka metod zbierania latexu :
1 . nacinać łodygę kwiatową i zbierać mleczko - trochę pracochłonne
2 . zebrać sałatę umyć i do sokowirówki sok wysuszyć i można do niego dodać jakiegoś innego materiału zeby się dobrze palił
3 . extrakcja wodna - wysuszona sałatę gotować na wolnym ogniu w wodzie , po czym wodę odparować - to co zostanie można palić lub lub jeść

Użytkownik nieaktywny
  • 5 / / 0

tez ostatnio zainteresowalem sie ta roslina...mam pytanie. w jakim stopniu jest szkodliwa? moze cos "zostac" na stale po niej? latwo jest sie uzaleznic?
Ostatnio zmieniony 06 czerwca 2006 przez Bernard, łącznie zmieniany 1 raz.
Wróć do „Opioidy naturalne”
Na czacie siedzi 71 uczestników Wejdź na czata