Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 716 / 75 / 22
Aralia mandżurska pochodzi z Północnych Chin, Korei i Japonii. Surowcem aktywnym jest korzeń z którego przygotowuje się nalewkę: 40 g surowca należy zalać 200 ml alkoholu i pozostawić w ciemnym miejscu na 3 tygodnie. Następnie odcisnąć korzenie i przefiltrować otrzymany napój. Dawkowanie: 30-40 kropli 2 razy dziennie.
Wskazania: wyczerpanie nerwowe, depresja, spadek odporności immunologicznej i obniżenie aktywności życiowej, niskie ciśnienie krwi, spadek libido, zaburzenia pamięci i uczenia się, zespół metaboliczny, otyłość, stany stresowe. SILNY ADAPTOGEN.
Przeciwwskazania: wysokie ciśnienie krwi.
Działania uboczne: przy przedawkowaniu nadmierne pobudzenie psychoruchowe, gonitwa myśli, drżenie rąk.
Interakcje: wzmaga działanie kofeiny i ziół bogatych w kofeinę. POTĘGUJE działanie amfetaminy i jej pochodnych, grzybów psylocybinowych i muszkatołowca.
Czy ktoś stosuje preparaty z aralii?
  • 294 / 52 / 3
Czy to prawda że Aralia zmniejsza wydzielanie kwasu solnego czym pomaga w leczeniu wrzodów żołądka oraz refluksu? Znalazłem jedną stronę w internecie, która o tym napisała, a reszta stron milczy
  • 17 / / 0
Stosuje ktos? Na mnie żadne zenszenie nie dzialaja. Moze to zadziala,
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.

[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.