Wielocykliczne pochodne amfetaminy, m.in. MDMA, metylon i 6-APB.
Więcej informacji: Empatogeny w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 329 • Strona 1 z 33
  • 3388 / 339 / 0
[ external image ]
5-IT / 5-(2-Aminopropyl)indole is a new chemical structurally related to chemicals like 5-APB and 6-APB.
5-IT offers a very interesting and unique area of laboratory research, filling a gap right in the middle of chemicals like MPA and 6-APB
  • 5804 / 387 / 10
Alexander Shulgin opisał krótko 5-API w TiHKALu , twierdząc: "przy 20mg p.o. jest to długo działający stymulant, powodujący wzmożoną pracę serca, diurezę, niechęć do jedzenia i lekką hipertermię przez około 12 godzin". Nie poświęcił jej jednak własnego rozdziału, jak większości zsyntezowanych przez siebie związków - najprawdopodobniej nie zauważył w niej interesujących go właściwości. Źrodło: artykuł 5-(2-Aminopropyl)indole na en.wikipedia.org
Oryginalny wpis w TiHKALu znajduje się w rozdziale #48 a-MT (czyli 3-API). Shulgin użył jednak dawki 20mg p.o., która w obliczu dawek 5-APB wydaje się być nieco za mała.

Dwa tripraporty - z 80mg p.o. i 65mg ins. można znaleźć na Drugs-Forum. Użytkownik opisuje 5-API jako mocno stymulujące i dość psychodeliczne, z potencjałem do miksowania.

15 kwi 2012, 18:15 / scalono - surveilled

Przyszło mi niedawno przetestować osobiście 5-API, w dawce 100mg. Sort, który otrzymałem do testów miał formę suchego proszku, o bardzo niewielkich, lecz twardych grudkach. Jego kolor określiłbym jako głęboki brąz - ani jasny, ani ciemny. Zawinąłem więc 100mg w kawałek chusteczki i połknąłem, popijając wodą. Moje zapasy serotoniny były niepełne - nieco dłużej, niż tydzień wcześniej testowałem etylon.

Docelowo zmierzałem na spotkanie z większą grupą ludzi, ale zakładając, że będzie wchodzić około godziny, chciałem jeszcze spędzić chwilę sam na sam z substancją przed spotkaniem. Nie pomyliłem się co do czasu ładowania - po godzinie definitywnie odczuwalnymi były już podniesiony nastrój, delikatne zmiany w postrzeganiu (smugi, zniekształcenie perspektywy), "głębsze" poczucie muzyki. Nie odnotowałem natomiast symptomów bodyloadu, dosyć znamiennego dla bliskich kuzynów 5-API, benzofuranów. Pojawiło się mielenie szczęką, ale to nic niespodziewanego. Wciąż znajdując się jednak w samotności, nie byłem pod większym wrażeniem tej substancji. Choć to oczywiste powiem, że interakcje typu zakup papierosów nie stanowiły problemu, choć chciało się przy tym opowiedzieć pani w kiosku historię swojego życia. ;)

Gdy w końcu dotarłem na spotkanie, od przyjęcia 5-API minęła już godzina i 40 minut. Po wejściu do lokalu spotkałem tam jednego z zaproszonych, starego przyjaciela - cała reszta dopiero miała nadejść. Automatycznie wręcz nawiązałem z nim miłą konwersację, choć od dawna się nie widzieliśmy i mało mamy już wspólnych tematów. Równo z tym, jak dochodzili kolejni ludzie rosła odczuwana przeze mnie euforia. Gdy grono było już w komplecie, dość aktywnie wdawałem się w konwersacje z właściwie każdym - zarówno tymi mi dobrze znanymi, jak i nowo poznanymi. Ze starymi automatycznie wręcz, z mnie samym zadziwiającą płynnością władałem "wspólnym językiem", zaś wobec nowych mówiłem bardzo szczerze i interesowałem ich omawianymi zagadnieniami. Streszczając tę myśl - gęba nie zamykała mi się ani na pół minuty, ale nie było osoby z tego niezadowolonej.

Wkrótce trójka moich znajomych postanowiła opuścić lokal i udać się na pociąg powrotny, a ja postanowiłem ich odprowadzić. I w tym o wiele mniejszym gronie nie przestałem dyskutować. Niebawem cała trójka (jeden on, dwie one) znaleźli się koło pociągu. Na pożegnanie dostałem jedną solidną, męską grabę i po jednym pocałunku na każdy z moich policzków. :D Pomachałem im na pożegnanie, obróciłem się na pięcie i obrałem kurs na dom. Gdy znów znalazłem się sam, zaczęło mi brakować tej empatii. Zadzwoniłem więc do dziewczyny, by odbyć z nią miłą rozmowę. W końcu jednak temat naszej dyskusji zrobił się bardzo gorący, a ja nie mogłem przestać go podgrzewać. Skończyło się na dwudziestu przegadanych minutach, z czego piętnaście zajęły erotyczne fantazje. :>

Gdy dotarłem do domu, oczywistym było, że o spaniu nie ma mowy. Położyłem się jednak do łóżka z laptopem, chwilę pomęczyłem ludzi przez Facebooka, potem przyłożyłem głowę do poduszki i odpocząłem nieco. Następnego ranka wstałem tak świeży i radosny, jak po pełnej nocy snu. Nieco zmęczenia dało się odczuć, ale wspaniały humor niwelował to odczucie.

Cieżko mi określić, ile trwało faktyczne oddziaływanie 5-API na mój organizm, ale podejrzewam coś w zakresie 8-12h. Podsumowując, bardzo przypadła mi ta substancja do gustu. Dużo w niej energii (na pewno więcej, niż w 6-APB), a euforia i empatia są w stanie osiągnąć naprawdę wysokie poziomy, choć jest to mocno zależne od S&S (co jest normalne, gdy mówimy o entaktogenach). Najogólniej rzecz ujmując - fantastyczne doświadczenie!
Są rzeczy których nie warto doświadczać na bani.
  • 834 / 8 / 0
Re: 5-API
Nieprzeczytany post autor: Reez »
Nie zauważyłeś po tym wizuali? Na mnie ta substancja działa, jak kwas na wejściu z nutką MDMA. Trochę jednak w stronę MDEA jeśli chodzi właśnie o empatię. Zaskakujące jednak były właśnie wizuale: delikatne falowanie przestrzeni i ciągłe przesunięcia w palecie barw, które widziałem, rozszczepianie się krawędzi przedmiotów w kolorowe kontury i dosyć "logiczne" zmieniające się wzory przy zamkniętych oczach. Momentami efekt przy zamkniętych oczach przypominał mi "slajdy" opiatowe, jednak o silnym zabarwieniu emocjonalnym. Moje 5-API wyglądało identycznie jak Twoje.
  • 414 / 3 / 0
Reez, możesz podać dawkę jaką testowałeś?
  • 834 / 8 / 0
Re: 5-API
Nieprzeczytany post autor: Reez »
Było to ok. 130 mg.
  • 471 / 14 / 0
ktos testował tolerancje (np. dzien po?)? podobna do 5/6-APB (gdzie mozna bez duzego spoadku mocy wpadac w "ciągi" - swoja droga bardzo niebezpieczne)?
i czy ktos trafil na jakies materialy odnosnie skutków ubocznych/toksycznosci?
Król Jest Tylko Jeden
  • 414 / 3 / 0
Dawka: 125 mg (oral)
Czas działania: 8-10h
(po 12h poszedłem spać, choć jest to nieobiektywny wynik)
Ładowało się godzinę, bez wyraźnego bodyloadu.
Euforia na zadowalającym poziomie (niższym niż 125 mg 6-apb)
Ciekawa, nienachalna stymulacja.
Początkowo brak wyraźnych aspektów psychodelicznych.
(po kilku godzinach dorzuciłem aco-dmt i mxe)

Ciekawa substancja, moim zdaniem sprawdzi się w mixie z 6-apb...
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2012 przez Cienista Marchewa, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 278 / 5 / 0
Powiem, ze 5-apb lepiej mi podchodzilo, a najlepiej z takich substancji dziala 5-IT, ktore jest teraz na rynku.
Hmm.. Z tego co mi wiadomo to 5-IT jest analogiem AMT kolego. Z opisów na BL wynika, że 5-IT z APB ma tyle wspólnego co nic.. Jest to mniej halucynogenna wersja amt więc ja nie wiem jak ty możesz to przyrównywać do jakiegokolwiek furanu?
Przecież to są dwie całkiem różne pary kaloszy.
  • 3261 / 154 / 0
@canabisman: To źle ci wiadomo. 5-IT było dla mnie najbardziej podobne do 5-APB właśnie. Co z tego, że jest analogiem AMT, skoro tylko pod względem pozycji pierścieni? Bliżej mu do fenetylaminy niż tryptaminy.
Jeśli chcesz abym zwrócił uwagę na Twój post na forum i przeczytał go, napisz w jego treści " @Limitbreaker "
Jeśli masz pytanie, potrzebujesz pomocy, napisz do mnie na PW.
Jeśli Ci pomogłem, podaruj mi karmę. :)
  • 106 / / 0
Może ktoś powiedzieć jak w wypada w porównaniu z 5APB/6APB?
Podobno stymulacja jest większa, czy wywołuje większe psychozy/stany lękowe? Po 5APB, zwłaszcza na zjeździe często jestem bardzo nerwowy, nie rzadko trzęsą mi się ręce, jak będzie w tym przypadku? Jak wygląda bodyload?
Czy w ogóle da się odczuć jakiejś psychodeliczne efekty?
Uwaga! Użytkownik viewer nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 329 • Strona 1 z 33
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.