Pochodne dwuazepiny, które produkowane są jako preparaty lecznicze.
ODPOWIEDZ
Posty: 11006 • Strona 1 z 1101
  • 38 / 9 / 0
[ external image ]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Alprazolam

mam od niedawna ten lek i nie wiem jakie dawki brać by cokolwiek poczuć. brałem 2 mg (4 tabsy) i właściwie zero, conajwyżej rozluźnienie no i działa antydepresyjnie ale poza tym... zero fazy. Jeżeli trzeba brac z całe pudełko albo połowę to patrze że drogi to sport, lepiej kupić grama panny.
Ostatnio zmieniony 30 września 2013 przez mrstothet, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Dodano wzór strukturalny i odnośnik do wikipedii | Dodano Alpragen w opisie.
  • 1675 / 252 / 0
Alprazolamu nie bierze się więcej.. dawki rekreacyjne to dawki lecznicze.. Mój kumpel zjadł na pierwszy raz 7mg i nie wiedział co się z nim działo przez 3 dni, zrobił wiele głupich rzeczy, których nie pamięta do końca.
Ale ja się nie znam bo nie jadłem tego.
Największy przegryw na forum
  • 10 / / 0
Cierpie na schizofrenie paranoidalna brałam pernazyne od jakiegos czasu choroba ustapila i nagle wczoraj ostry nawrot choroby dostalam recepte na Alprazolam bral to ktos?Jakie są skutki uboczne?Mozna po tym normalnie funkcjonowac chodzic do szkoly itp?no i czy konczy sie uzaleznieniem? z gory dzieki za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2006 przez toksyczna_18, łącznie zmieniany 2 razy.
Uwaga! Użytkownik toksyczna_18 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 185 / 15 / 0
Ja brałem, w leczniczych dawkach normalnie po tym funkcjonowałem.
Z efektów ubocznych najgorsze było to że byłem ospały, ale przeszło po jakimś czasie.
Każda benzodiazepina uzależnia po jakimś czasie, ale po to jest lekarz aby to sprawdzać i ewentualnie zamienić na coś innego.

Wklęję Ci trochę informacji o tym leku:

Alprazolam - lek psychotropowy będący triazolową pochodną benzodiazepiny. Wykazuje przede wszystkim działanie przeciwlękowe, choć w mniejszym stopniu wykazuje także inne działania charakterystyczne dla tej grupy leków: uspokajające, przeciwdrgawkowe i rozluźniające mięśnie szkieletowe.

Alprazolam stosowany jest w leczeniu i zapobieganiu napadom lęku (napady paniki), w lęku przewlekłym także z towarzyszącym zepołem depresyjnym.
Ma krótki okres półtrwania w organizmie (12-15 godzin), co sprawia że ma znaczne właściwości uzależniające. Niektóre z nazw handlowych alprazolamu w Polsce to: Afobam, Neurol, Zomiren i Alprazomerck.

Jest aktywny w niskich dawkach, dostępny w tabletkach po 0,25 mg, 0,5 mg lub 1 mg, rzadziej większych. Zakres najczęściej stosowanych dawek to 0,75-4 mg. Po nagłym zaprzestaniu używania leku po kilku tygodniach leczenia może wystąpić zespół abstynencyjny objawiający się znacznym pogorszeniem samopoczucia, sennością oraz pobudzeniem. Długotrwałe używanie może prowadzić do wystąpienia zjawiska tolerancji fizjologicznej. Odstawianie alprazolamu musi polegać na długotrwałym podawaniu coraz niższych dawek. Nikotyna może spowodować osłabienie działania uspokajającego, a zwiększyć działanie pobudzające leku.

Alprazolam znajduje się w wykazie substancji odurzających w grupie IV-P.
Uwaga! Użytkownik PanMuchomor nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 10 / / 0
najbardziej obawiam sie szkoly bo jestem w klasie maturalnej i mam duzo zakuwania..boje sie wziasc pierwsza tabletke :)
Uwaga! Użytkownik toksyczna_18 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1675 / 252 / 0
Po jednej tabletce świat się nie zawali.. ale tak na 2 tygodnie przed maturą powinnaś odstawić, żeby nie być sennym tylko skoncentrować się na maturze.
Największy przegryw na forum
  • 114 / 4 / 0
Nieprzeczytany post autor: h0b »
[quote="toksyczna_18"]
najbardziej obawiam sie szkoly bo jestem w klasie maturalnej i mam duzo zakuwania..boje sie wziasc pierwsza tabletke ]

Jeśli boisz się to nie bierz. Przyjdzie taki czas, że nie będziesz się bała :) Przynajmniej ja tak mam :)
  • 91 / 9 / 0
Nieprzeczytany post autor: Anatol »
Jedna tabletka <chociaż nie namawiam, najlepiej się uczyć z trzeżwym stanem umysłu> nie robi szkody. Powoduje bardzo lekkie rozluźnienie, jest się "wyluzowanym", niekiedy ma się ochotę na rozmowę. Człowiek staje się wyluzowany i "lekki".

Ja brałem afobam, chyba w zbyt dużych dawkach <był okres, że byłem harkorowcem :P>, było to kilkanaście sztuków tabletek ;), i ... cały czas byłem nazbyt senny. A jak zasnąłem, spałem 16 godzin. Po tym doświadczeniu przerwałem fazę eksperymentów nad Afobamem, ale być może kiedyś do tego wrócę.
"Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji"
Jestem wytworem swojej wyobraźni, moje posty też.
  • 8 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: kalin »
To moze zapytam od razu.Neurol mozna mieszac z alkoholem? Piwo albo dwa.
Uwaga! Użytkownik kalin nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 11006 • Strona 1 z 1101
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.