Oliwa. Nie testowałem na sobie ale wypicie oliwy przed spożyciem alkoholu powoduje jego opóźnione wejście. Czyli najprawdopodobniej pijesz pijesz i nic nie czujesz ale jak pierdolnie to ciężko wstać... więc lepiej wyczaić moment w którym trzeba się zmyć z imprezy... :-p
Osobiście sądze, ze zamiast szukać substancji blokujących działanie alkoholu łatwiej byłoby znaleźć coś co wypite/zjedzone razem z alkoholem powodowałoby jego szybki rozkład do co2 wody i jakiś prostych cukrów, tak jak to robi min. 2KC tylko z jednym z produktów przemiany alkoholu w organiźmie który jest przyczyną kaca: Aldehyd octowy.
2KC (z tego co czytałem na ulotce) powoduje to, iż alkohol nie jest zmieniany wyżej wymieniony związek tylko rozbija go na inne.
Aldehyd octowy jest bardziej toksyczny zarówno od etanolu, jak i od kwasu octowego, i to on jest główną przyczyną objawów przedawkowania alkoholu etylowego, popularnie zwanych kacem.
uhh ale się rozpisałem... nawet nie poczułem jak koda weszła
Jak chcesz szybko wytrzeźwieć to: glukoza, wiadro kawy i zimny prysznic dadzą radę.
Podobnie mówiło kilku moich znajomych - alkohol + stymulant sprawia, że chodzisz i mówisz jeszcze długo po tym, jak powinieneś już leżeć pokonany przez alkohol, a do głowy przychodzą najgłupsze pomysły.
W przypadku oliwy może to być podobnie jak z każdym innym tłuszczem.
A sposobem na nieupicie się lub wytrzeźwienie rzeczywiście może być podanie 2KC (chociaż wydaje mi się, że większej dawki niż normalnie).
wiadro kawy
Jak dla mnie jedna z najgorszych opcji na kaca.
...wydaje mi się że puder + znaczne ilości alkoholu to "zabójstwo"
W ogóle mnie się wydaje, że stymulanty i walenie do tego wódki to samobójstwo.
Pompę to trza mieć jak dzwon!
Słyszałem też, o rozrabianiu spirytusu kawą.
Nie ruszyłbym tego, ale kto odważny i zdrowy to może próbować.
mietaur pisze: Agenci KGB mają dojebany sposób na nieupijanie się - wypluwają wódkę do zapojki.
Dobrą opcją jest szok termiczny. Wejść/wsadzić kogoś pod prysznic i puszczać na przemian gorącą i lodowatą wode. Potem podać kawke - pół szklanki kawy, drugie pół wody jak wypije pare plaskaczy i typ jest rzeźki.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/221176_r2_940.jpg)
Alkohol zabija 82 osoby dziennie. "W Radomiu jest więcej monopolowych niż w całej Szwecji"
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/cognitivemarijuana.jpg)
Długotrwałe używanie marihuany może mieć wpływ na zdolności poznawcze
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/image-1-1038x692.png)
Największa w historii analiza potwierdza: marihuana skuteczna w leczeniu objawów nowotworowych
W ciągu ostatnich miesięcy świat nauki zyskał dostęp do największej metaanalizy dotyczącej zastosowania marihuany w terapii nowotworów, przeprowadzonej przez Whole Health Oncology Institute we współpracy z The Chopra Foundation i opublikowanej w prestiżowym czasopiśmie Frontiers in Oncology. Wyniki są jednoznaczne – istnieje przytłaczający konsensus naukowy, że medyczna marihuana skutecznie łagodzi objawy choroby nowotworowej i poprawia jakość życia pacjentów.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jrt-treated-cortical-neuron.jpg)
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.