Adwokat

Dział służący dyskusji ws. postępowań o ubezwłasnowolnienie (art. 16 Kodeksu cywilnego).

Moderator: Prawo

• 156 / 2 / 0

Jest na forum jakiś prawnik/adwokat znający się na ubezwlasnowolnieniu i mogl by mi pomoc za darmo. Mam zero kasy, szukam dobrego samatytanina :)
Proszę o kontakt priv
  • 163 / 5 / 0

ubezwłasnowolnienie to nie jest takiche chop siup. musisz byc na prawde widocznie uposledzona itp. jesli jestes w miare ogarnieta i potrafisz prowadzic logiczna i rzeczową rozmowe i ogolnie nie wyglądasz na pierdolnięta to sąd to widzi i nie ubezwłasnowolni cie.

W niektórych stanach wojna z konopiami faktycznie dobiega końca

Dwa stany na zachodzie USA, Kolorado i Waszyngton, były pierwszymi, które na jesieni 2012 zalegalizowały rekreacyjną marihuanę dla dorosłych po 21. roku życia. Z czasem dołączyły do nich: Kalifornia, Oregon, Nevada, Maine, Alaska, Michigan, Vermont, Massachusetts, Illinois oraz stołeczny Dystrykt Kolumbii.

Odcisk palca powie, czy ktoś tylko dotykał kokainy, czy też ją zażywał

Pojedynczy odcisk palca pozwoli ustalić, czy ktoś ostatnio tylko dotykał kokainy, czy też faktycznie ją zażył. Test można przeprowadzić w czasie krótszym niż 2 minuty, czyli szybciej niż w wypadku badania krwi i można go wykorzystać do badań kryminalistycznych lub testów narkotykowych.
  • 139 / 25 / 0

@mochi7, niestety nie mam takich znajomości wśród adwokatów by pomóc. Ale moge Ci pomóc radą.

W takiej sytuacji musisz przemóc samą siebie i pokazać wszystkim ze każde pytanie jest dla Ciebie całkowicie zrozumiałe a Ty potrafisz w sposób zupełnie kreatywny na nie odpowiedzieć. Słuchaj z spokojem co do Ciebie się mówi i odpowiadaj pełnymi zdaniami, z spokojem a nawet uśmiechem. Pokaż ze:

-Jesteś świadoma siebie
-wiesz kim jesteś - imię i nazwisko, wiek, moze byc pytanie o szkołę
-w jakim czasie żyjesz - będzie pytanie jaki dziś jest dzień, miesiąc i rok a nawet jaki kraj.
-będzie pytanie czy wiesz dla czego jesteś w sądzie? To podchwytliwe pytanie i tu odpowiedz najpierw krótkim zdaniem np. Tak wiem, wysoki sąd ma orzec czy jestem świadoma i mogę żyć samodzielnie. Następnie odpowiedz dla czego Ciebie tu skierowano, dodając kontra argument i obalając oskarżenie. To musi być przemyślane i nie agresywne. Musi być konstruktywne i nie atakować oskarżenie ripostą, lecz argumentem który wiesz ze w razie dalszej rozmowy bez trudu rozwiniesz i uzasadnisz.

W dalszej części rozmowy, wystarczy sensownie odpowiadać na pytania, nie za wiele by nie gubić wątku pytania, lecz tez nie ograniczaj się do prostego TAK/ NIE, bo sąd będzie chciał Ciebie troszeczkę poznać, pozwól na to swoją otwartością, lecz kolejny raz napiszę - nie przesadź do zbyt wielu zdań, dwa do trzech to ideał.

Osoba świadoma musi przejść przez ten test bez większego trudu jak pokona stres. Z jakiegoś powodu zostałaś skierowana do sądu, takie argumenty pojawią się na pewno i Ty musisz przemyśleć je juz teraz, by w pozytywny sposób na nie odpowiedzieć.

Jeśli powodem są dragi, złe zachowanie, stwarzanie problemów wychowawczych czy nawet łamanie prawa, to nie jest to podstawą do ubezwłasnowolnienia. Możesz odpowiedzieć w takim przypadku: Tak wiem ze sprawiałam problemy, zdaje sobie z tego sprawę ze wpadłam w złe towarzystwo, ale jestem całkowicie tego świadoma i nie zgadzam się z ubezwłasnowolnieniem.

Tego typu odpowiedz, potwierdza świadomość, bo jeśli sa problemy to o nich wiesz a tylko nieświadoma osoba z tego nie zdaje sobie sprawę.

Nie znam powodu i sprawy, napisałem ogólnie przebieg takiej rozprawy i jak należy odpowiadać. Nie bój się, sądy nie chętnie takie wyroki nakładają, musi byc mocna podstawa nie tylko oskarżenia ale tez psycholodzy i psychiatrzy muszą tu przedstawić swoją opinie, która musiała by Ciebie mocno obciążyć.

Dopiszę jeszcze coś bardzo ważnego = pamiętaj, ze nie musisz deklarować poprawy życia a już na pewno nie rób tego w zbyt słodkich słowach, bo nie jesteś oskarżona o przestępstwa a sąd ma orzec Twoja świadomość i jeśli będziesz zbyt lukrowane słowa deklarować, sąd i psycholodzy mogą stwierdzić ze jesteś nie szczera. Ideałem tu jest zasada złotego środka - nie bądź za zimna ani za gorąca, staraj się być szczera lecz i tu sprawdza się zasada pół na pół i coś tam zawsze warto przemilczeć :diabolic: tylko wiec jedno, będą czasem te same pytania postawione w innych słowach :old: jak je rozpoznasz i odpowiesz na nie podobnie jak wcześniej, zdasz test na szczerość i z cała pewnością wygrasz.
Wróć do „Postępowanie o ubezwłasnowolnienie”
Na czacie siedzi 603 uczestników Wejdź na czata