Adwokat

Dział służący dyskusji ws. postępowań o ubezwłasnowolnienie (art. 16 Kodeksu cywilnego).

Moderator: Prawo

Posty: 3 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2016
  • 156 / 2 / 0

Jest na forum jakiś prawnik/adwokat znający się na ubezwlasnowolnieniu i mogl by mi pomoc za darmo. Mam zero kasy, szukam dobrego samatytanina :)
Proszę o kontakt priv
Rejestracja: 2006
  • 163 / 5 / 0

ubezwłasnowolnienie to nie jest takiche chop siup. musisz byc na prawde widocznie uposledzona itp. jesli jestes w miare ogarnieta i potrafisz prowadzic logiczna i rzeczową rozmowe i ogolnie nie wyglądasz na pierdolnięta to sąd to widzi i nie ubezwłasnowolni cie.

Adam Nyk: polskie dzieciaki cierpią głównie na to, że nikt nie ma ochoty ich słuchać

– Przychodzą z uzależnieniem, po próbach samobójczych. Rodzice chcą, żeby od razu zająć się problemem. Są zdziwieni, gdy terapeuta najpierw próbuje się dowiedzieć, co w ogóle dzieje się z ich dzieckiem, oprócz tego, że ich dziecko sięga po dragi – mówi Adam Nyk, specjalista terapii uzależnień.

Dron zrzucił w centrum miasta kilogram marihuany. "Będziemy powtarzać tę akcję co tydzień"

Sytuacja, w której niezidentyfikowany dron zrzuca torebki z marihuaną w centrum dużego miasta, brzmi jak scenariusz komedii, a jednak taka sytuacja wydarzyła się naprawdę. Mieszkańcy Tel Awiwu mieli powody do radości.
Rejestracja: 2018
  • 139 / 25 / 0

@mochi7, niestety nie mam takich znajomości wśród adwokatów by pomóc. Ale moge Ci pomóc radą.

W takiej sytuacji musisz przemóc samą siebie i pokazać wszystkim ze każde pytanie jest dla Ciebie całkowicie zrozumiałe a Ty potrafisz w sposób zupełnie kreatywny na nie odpowiedzieć. Słuchaj z spokojem co do Ciebie się mówi i odpowiadaj pełnymi zdaniami, z spokojem a nawet uśmiechem. Pokaż ze:

-Jesteś świadoma siebie
-wiesz kim jesteś - imię i nazwisko, wiek, moze byc pytanie o szkołę
-w jakim czasie żyjesz - będzie pytanie jaki dziś jest dzień, miesiąc i rok a nawet jaki kraj.
-będzie pytanie czy wiesz dla czego jesteś w sądzie? To podchwytliwe pytanie i tu odpowiedz najpierw krótkim zdaniem np. Tak wiem, wysoki sąd ma orzec czy jestem świadoma i mogę żyć samodzielnie. Następnie odpowiedz dla czego Ciebie tu skierowano, dodając kontra argument i obalając oskarżenie. To musi być przemyślane i nie agresywne. Musi być konstruktywne i nie atakować oskarżenie ripostą, lecz argumentem który wiesz ze w razie dalszej rozmowy bez trudu rozwiniesz i uzasadnisz.

W dalszej części rozmowy, wystarczy sensownie odpowiadać na pytania, nie za wiele by nie gubić wątku pytania, lecz tez nie ograniczaj się do prostego TAK/ NIE, bo sąd będzie chciał Ciebie troszeczkę poznać, pozwól na to swoją otwartością, lecz kolejny raz napiszę - nie przesadź do zbyt wielu zdań, dwa do trzech to ideał.

Osoba świadoma musi przejść przez ten test bez większego trudu jak pokona stres. Z jakiegoś powodu zostałaś skierowana do sądu, takie argumenty pojawią się na pewno i Ty musisz przemyśleć je juz teraz, by w pozytywny sposób na nie odpowiedzieć.

Jeśli powodem są dragi, złe zachowanie, stwarzanie problemów wychowawczych czy nawet łamanie prawa, to nie jest to podstawą do ubezwłasnowolnienia. Możesz odpowiedzieć w takim przypadku: Tak wiem ze sprawiałam problemy, zdaje sobie z tego sprawę ze wpadłam w złe towarzystwo, ale jestem całkowicie tego świadoma i nie zgadzam się z ubezwłasnowolnieniem.

Tego typu odpowiedz, potwierdza świadomość, bo jeśli sa problemy to o nich wiesz a tylko nieświadoma osoba z tego nie zdaje sobie sprawę.

Nie znam powodu i sprawy, napisałem ogólnie przebieg takiej rozprawy i jak należy odpowiadać. Nie bój się, sądy nie chętnie takie wyroki nakładają, musi byc mocna podstawa nie tylko oskarżenia ale tez psycholodzy i psychiatrzy muszą tu przedstawić swoją opinie, która musiała by Ciebie mocno obciążyć.

Dopiszę jeszcze coś bardzo ważnego = pamiętaj, ze nie musisz deklarować poprawy życia a już na pewno nie rób tego w zbyt słodkich słowach, bo nie jesteś oskarżona o przestępstwa a sąd ma orzec Twoja świadomość i jeśli będziesz zbyt lukrowane słowa deklarować, sąd i psycholodzy mogą stwierdzić ze jesteś nie szczera. Ideałem tu jest zasada złotego środka - nie bądź za zimna ani za gorąca, staraj się być szczera lecz i tu sprawdza się zasada pół na pół i coś tam zawsze warto przemilczeć :diabolic: tylko wiec jedno, będą czasem te same pytania postawione w innych słowach :old: jak je rozpoznasz i odpowiesz na nie podobnie jak wcześniej, zdasz test na szczerość i z cała pewnością wygrasz.
Posty: 3 Strona 1 z 1
Wróć do „Postępowanie o ubezwłasnowolnienie”
Na czacie siedzi 1474 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości