Gazeta.pl: LPR ws. narkotyków: Karać producentów koszulek i właścicieli lokali

slu

Kategorie

Odsłony

622

(UPDATE) Zakaz promocji wizerunku i dystrybucji nasion mariuhuany, restrykcje wobec właścicieli lokal, w których sprzedaje się narkotyki, możliwość kontroli przez pracodawców pracowników, którzy biorą narkotyki - na tych czterech priorytetach opiera się przygotowany przez posłów LPR projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz Kodeksu Pracy, których pierwsze czytanie odbędzie się o 15.00 w Sejmie [G2:921 class=left]

Jednym z głównych zapisów projektu LPR jest zakaz promowania wizerunku listka marihuany na koszulkach. - Przewidujemy karę do roku więzienia dla producentów, którzy wykorzystują i rozpowszechniają w ten sposób logo marihuany - mówi poseł LPR Przemysław Andrejuk. - Oprócz osób zainteresowanych narkotykami wiele osób wie, że proces spożywania narkotyków zaczyna się od narkotyków miękkich. Zaczyna się od narkotyków miękkich - powiedział Andrejuk, powołując się na Marka Kotańskiego. Inny nowy zapis dotyczy nasion marihuany i zakazu ich dystrybucji. Jak podkreśla LPR, obrót nasionami jest w Polsce ciągle legalny, choć nielegalna jest ich produkcja i sprzedaż samego narkotyku. - Nasz projekt zasypuje tę dziurę prawną, dając oręż służbom śledczym - wyjaśnił Andrejuk. Restrykcje wobec właścicieli lokali Trzeci zapis dotyczy rozprowadzania narkotyków w lokalach, m.in. na dyskotekach. - Zgodnie z projektem, właściciel świadomy, że w jego dyskotece rozpowszechnia się narkotyki, będzie mógł być pozbawiony prawa prowadzenia lokalu. W skrajnym przypadku - jeśli sam uczestniczy w ich rozprowadzaniu - będzie miał zakaz działalności gospodarczej - powiedział Andrejuk. "Oręż" dla pracodawców - Dajemy oręż pracodawcom, by - jak w przypadku alkoholu - mogli odsuwać takie osoby od pracy - dodał poseł, mówiąc o zmianach w Kodeksie Pracy, jakie LPR chce również wprowadzić. - Dajemy oręż pracodawcom, by - jak w przypadku alkoholu - mogli odsuwać takie osoby od pracy - dodał poseł, mówiąc o zmianach w Kodeksie Pracy, jakie LPR chce również wprowadzić. Pracodawcy, dzięki ustawie, mogliby kierować pracowników na tzw. narkotesty, które wykrywają 5 grup narkotyków. - Chodzi tu nie tylko o narkotyki, ale również o silne środki psychotropowe, dysfunkcjonujące pracownika - dodał Andrejuk. LPR chciałaby też, by zmiany w Polsce wpłynęły na Europę. - Mamy nadzieję, że ta debata przeniesie się też na Parlament Europejski. Myślę, że UE będzie na te zmiany jak najbardziej otwarta - dodał poseł. Premier: Należy przeciwstawiać się narkomanii - Należy przeciwstawiać się narkomanii, choć w Polsce problem ten nie jest jeszcze tak duży jak w Europie Zachodniej. Mamy relatywnie dobrą sytuację jak na Europę - powiedział premier Kaczyński, oceniając inicjatywę LPR. - Takie inicjatywy są dobre - podkreślił. Jak jednak dodał, w jego opinii, kary za posiadanie narkotyków są u nas i tak małe: W Stanach Zjednoczonych tysiące osób siedzą za to w więzieniach - powiedział szef rządu. Źródło: Gazeta.pl Zobacz także List otwarty Fundacji Transformacja do posłów

Komentarze

slu
Jak zwykle ;wolne polskie media; dają jednostronny przekaz, wolnosc i demokracja w tym kraju to jakies odlegle marzenie, yhym - DEBATA - szkoda ze tak jednostronna!
Tow.X (niezweryfikowany)
"LPR chciałaby też, by zmiany w Polsce wpłynęły na Europę. - Mamy nadzieję, że ta debata przeniesie się też na Parlament Europejski. Myślę, że UE będzie na te zmiany jak najbardziej otwarta - dodał poseł" Marzysz chyba Andrejuk pierdolony idioto
Anonim (niezweryfikowany)
"Jak jednak dodał, w jego opinii, kary za posiadanie narkotyków są u nas i tak małe: W Stanach Zjednoczonych tysiące osób siedzą za to w więzieniach - powiedział szef rządu." Ale pomysł;( Przecież już teraz więzienia są przepełnione. Ale co tam dobuduje się nowe i powsadza się tam 16-17 latków, którzy ośmielili się zapalić zielone. A może premierze pójdźmy na całość i weźmy przykład z krajów muzułmańskich.
Anonim (niezweryfikowany)
Politycy, może weźcie się wreszcie za budowę stadionów i tej całej infrastruktury i nie zajmujcie się pierdołami Euro 2012 coraz bliżej.
Anonim (niezweryfikowany)
Święta prawda. Beton zajebany!
Zajawki z NeuroGroove
  • Lactuca virosa

Rodzina Compositae - złożone



Rodzaj Lactuca L.- Sałata






Rodzaj Lactuca L. - Sałata


1 Liście poziomo odstające, kolczasto ząbkowane. Owoc szeroko obrzeżony.

1059. L. virosa - S. jadowita



1* Liście pionowo ustawione, z ząbkowanymi odcinkami. Owoc wąsko obrzeżony.

1060. L. serriola - S. kompasowa

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

własny dom, po kilku wartościowych lekturach, chęć poznania siebie, bez przypałów, 1 piwko, neutralne nastawienie jakby przytłumione

Spokojne popołudnie, zarezerwowane na mój "mały" seans ze znaczkiem pod językiem.. 

Zaznaczam, że LSD zawsze traktowałam zawsze z szacunkiem i niezmiernie cieszyłam się, że tym razem sama go wypróbuję i dziękuję mojemu dostawcy. Do tego ciągle poszukiwałam swojej drogi, byłam pełna rozsterek, niepogodzona z wewnętrznym JA, otoczeniem i tęskniąca za prawdą, ważne pytania wręczm mnie przygniatały. Nastawiłam się twórczo.

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Nie idealne, ale tak czy siak sprzyjające.

Jestem myślą. Piękną myślą. Kieruję się do apteki. Nudno. Wychodzę ze szkoły, świat jest ciepły i wietrzny. Otwieram pierwsze drzwi:

-Dzień dobry. Poproszę Tussidex- mówię, uśmiechając się niewinnie i myśląc, że na sto procent widać w moich szarych, głębokich oczach powód, dla którego tu jestem.

-Tussidex... nie mamy, ale Acodin jest...

-W porządku, dziękuję, do widzenia!

Heh, myślę, że zna mój zamiar. Ako to przeżytek, kieruję się dalej.

 

Drugie drzwi:

  • Atropa belladonna (pokrzyk wilcza jagoda)
  • Pozytywne przeżycie

Nie dotyczy

Trip raport z 17 jagód wilczej jagody który napisałem tydzień temu to tylko tłumaczenie z erowida, więc ten nie ma z tamtym nic wspólnego. 

Zafascynowany naszymi rodzimymi roślinami psychoaktywnymi postanowiłem zakupić nasiona wilczej jagody oraz bielunia w celu uprawy ich. Roślinki już są spore, więc pokusiłem się o przetestowanie "mikro-dozowania" liści wilczej jagody, bo spotkałem sie z (jeszcze) niepotwierdzonymi informacjami jakoby małe dawki alkaloidow tropanowych powodowały realistyczne i wyraźne marzenia senne. 

randomness