REKLAMA
Zastępca mera Paryża proponuje autobus dla osób palących crack

Zastępca mera Paryża ds. zdrowia zaproponowała stworzenie czterech nowych bezpiecznych pomieszczeń do konsumpcji narkotyków w mieście oraz autobusu, w którym można będzie palić crack.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TalkingDrugs
Avinash Tharoor, tłum. Kasia Chamberlain
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pojazd ze zdjęcia prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z tematem ;)

Odsłony

312

Zastępca mera Paryża ds. zdrowia zaproponowała stworzenie czterech nowych bezpiecznych pomieszczeń do konsumpcji narkotyków w mieście oraz autobusu, w którym można będzie palić crack.

Pomieszczenia do konsumpcji narkotyków (Drug Consumption Room, DCR) zapewniają bezpieczne i aseptyczne otoczenie, w którym przyjmowanie narkotyków odbywa się pod nadzorem personelu medycznego. Umożliwiają one również dostęp do opieki zdrowotnej i informacji na temat możliwości leczenia zmarginalizowanym grupom społecznym (szczególnie bezdomnym), które w przeciwnym razie mogłyby o tym nie wiedzieć. We Francji istnieją już dwa takie pomieszczenia; jedno w szpitalu Lariboisiere w Paryżu, które dziennie wykorzystuje około 165 osób oraz drugie w mieście Strasburg.

Zastępca mera Anne Souyris proponuje stworzyć kolejne cztery placówki w Paryżu oraz połączenie autobusowe, które służyłoby jako mobilna placówka. We Francji obecne placówki przeznaczone są dla osób, które przyjmują narkotyki, takie jak heroina, metodą wstrzyknięcia. Proponowany autobus ma być przeznaczony głównie dla tych, którzy palą crack. "The Connexion" podaje, że oficjalna szacowana liczba ludzi palących crack w miejscach publicznych w Paryżu to nawet do 500 osób.

Souyris powiedziała, że crack staje się coraz bardziej rozpowszechniony w Paryżu i że, zażywający powinni mieć prawo do korzystania zarówno z istniejących już placówek, jak i z tych nowo planowanych. Z jakiegoś powodu, korzystającym nie pozwala się na palenie cracku-kokainy w istniejących pomieszczeniach z wyjątkiem tych, którzy w nich wcześniej wstrzykiwali sobie narkotyki. Oznacza to, że ludzie, którzy palą crack, ale nie wstrzykują innych narkotyków, nie mogą korzystać z tych pomieszczeń.

Souyris nalega, że „musimy zmienić prawo”, ponieważ „konsumpcja cracku w północno-wschodnim Paryżu jest alarmująca”.

Souyris mówi, że proponowany autobus ma być placówką łatwo dostępną dla ludzi z różnych obszarów, którzy nie mają możliwości dojazdu. Ona twierdzi, że „zażywający crack są tak chorzy, że nie są w stanie sami szukać pomocy, więc należy ją im zapewnić – stąd pomysł na autobus”.

Benjamin Jeanroy – współtwórca i kierownik polityki antynarkotykowej we francuskiej organizacji ECHO – powiedział TalkingDrugs, że obecna polityka nie rozwiązuje skutecznie problemu publicznego palenia cracku w Paryżu:

„Wiele osób pali crack na niektórych stacjach metra w mieście. Nie jest to dla nich bezpieczne i może zakłócać spokój. Musimy tych ludzi przemieścić, ale to samo w sobie nie rozwiąże problemu. Jedyne rozwiązanie to więcej bezpiecznych miejsc dla ludzi palących crack. Autobus to genialny pomysł, jeśli jest poprawnie zrealizowany”.

Jeanroy ostrzega jednak, że „bieżąca i przyszła atmosfera polityczna nie wróży dobrze tym nowym propozycjom”.

Zanim cztery placówki i autobus, proponowane przez Souyris, zostaną otwarte, wymagana jest zgoda krajowego ministerstwa zdrowia i rady miasta. Ponieważ wniosek pochodzi od wysokiej rangi urzędnika miasta, uzyskanie zatwierdzenia na szczeblu miasta wydaje się możliwe, jednak uzyskanie krajowej aprobaty może być bardziej skomplikowane. Zezwolenie na pierwsze w Paryżu pomieszczenie do konsumpcji narkotyków zostało udzielone przez administrację byłego prezydenta Francois Hollande’a, który pochodził z tej samej partii co mer Paryża Anne Hidalgo. Obecny prezydent Emmanuel Macron ma jednak niezwykle napięte stosunki z merem Hidalgo, które mogą ulec dalszemu pogorszeniu w związku ze zbliżającymi się wyborami na mera w 2020.

Pomieszczenia do konsumpcji narkotyków działają obecnie w siedmiu innych krajach europejskich, Kanadzie i Australii; w żadnym z nich nie zmarła ani jedna osoba w wyniku przedawkowania narkotyków. Oprócz pomagania ludziom używającym narkotyków placówki te służą również dobru całego społeczeństwa na wiele innych sposobów, takich jak np. poprawa bezpieczeństwa na ulicach, ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób oraz lepszy dostęp do służb ratunkowych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Pierwszy raz

Późny marcowy wieczór, mieszkanie, towarzystwo dwóch zaufanych ludzi. Ciekawość, chęć wyrwania się poza codzienność.

Prolog

Opisywane dalej doświadczenie miało miejsce w 2009 roku kiedy roślina ta była legalna. Ja rocznikowo miałem 24 lata i był to czas kiedy reprezentowałem stricte konsumpcyjne podejście do używek, ot, mam dostęp do czegoś nowego to przyjmę (podkreślam: konsumpcyjne, nie lekkomyślne). Do dziś wiele się zmieniło, bogatsze doświadczenie i podejście przede wszystkim, wspominam o tym i jako pierwszą raportuję tutaj szałwię bo chyba od tej rośliny, od tego właśnie doświadczenia zacząłem inaczej myśleć o substancjach.

Set&Setting:

  • Mieszanki "ziołowe"

Podróżnik: 30 lat, 186 cm wzrostu, 80 kg wagi

Doświadczenie: mj, haszysz, boska szałwia, kratom, LSA, Lagochilus inebrians, Kava kava, Lactuca virosa, kanna, palma arekowa, wild dagga, Ilex guayusa, damiana, Indian warrior, męczennica, Escholtzia californica, mieszanki „ziołowe”, Calea, afrykański korzeń snów i inne ubulawu, Nymphaea caerulea, amfetamina, khat, ketony, efedryna, benzylopiperazyna, prozac, alprazolam, bellergot, klorazepan, alkohol, tytoń,

  • 4-ACO-DMT
  • AMT

Set % setting:

1. Pokój kolegi w akademiku

2. Warszawskie śródmieście

3. U drugiego kolegi w domu

Dawka:

1. Około 35mg (do 45mg max) AMT

2. Ciągle dorzucane, łącznie około 50mg (do 70mg max) 4-AcO-DMT

O mnie:

1. 21 lat

2. 85kg

Doświadczenie:

1. Dream root, Gałka, Alkohol, Mj, Benzydamina, DXM, "BXM", 2C-E, AMT, DPT, 4-AcO-DMT, 4-HO-MET (plus od chuja stymulantów ale to tutaj nie ważne).

  • Pozytywne przeżycie
  • Pridinol
  • Zolpidem

Chęć przeżycia czegoś przyjemnego, spokój w domu, pozytywne nastawienie po przyjemnym dniu, kolega jako towarzysz przez część tripu, w głowie lekki burdel i niepokój spowodowany przez ogólną sytuację życiową.

Dzień mijał miło. Było bardzo słonecznie i przyjemnie, z nieba lało się ciepło. Z przyjemnością odbyłem dłuższą przejażdżkę rowerową z moim przyjacielem, nazwijmy go Hank. Po drodze zajechaliśmy na stary wiadukt kolejowy i ogarnęliśmy okolicę wzrokiem. Na zachodzie widać było chylące się ku dołu słońce, na wschodzie tymczasem pojawił się księżyc tuż po pierwszej kwadrze. Tory kolejowe jak zwykle wprowadzały mnie w stan melancholii i uspokojenia toteż przysiedliśmy sobie z Hankiem na chwilę by podsumować ten dzień. Było przyjemnie wypić jeszcze po dwa piwa by się dodatkowo zrelaksować.

randomness