Zaskakujący wpływ legalizacji marihuany: Niższy wskaźnik uzależnienia od konopi

Badania naukowe wskazują, że pacjenci odwiedzający oddziały ratunkowe w stanach, gdzie marihuana jest legalna, mają o 50% mniejsze szanse na diagnozę zaburzeń związanych z użyciem konopi indyjskich (CUD) w porównaniu ze stanami, gdzie substancja ta jest nadal nielegalna. Wyniki te, opublikowane w czasopiśmie “Preventative Medicine Reports“, mogą być związane ze spadkiem stygmatyzacji konsumpcji konopi w środowisku medycznym po zakończeniu prohibicji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

13

Badania naukowe wskazują, że pacjenci odwiedzający oddziały ratunkowe w stanach, gdzie marihuana jest legalna, mają o 50% mniejsze szanse na diagnozę zaburzeń związanych z użyciem konopi indyjskich (CUD) w porównaniu ze stanami, gdzie substancja ta jest nadal nielegalna. Wyniki te, opublikowane w czasopiśmie “Preventative Medicine Reports“, mogą być związane ze spadkiem stygmatyzacji konsumpcji konopi w środowisku medycznym po zakończeniu prohibicji.

Badania w stanach legalizujących i zakazujących używania marihuany

Naukowcy przeanalizowali dane z oddziałów ratunkowych z lat 2017-2020, pochodzące zarówno ze stanów legalizujących marihuanę (Kolorado i Oregon), jak i zakazujących (Maryland i Rhode Island). Skupili się na wizytach na oddziałach ratunkowych, gdzie diagnozowano CUD, wskazując na problematyczne użycie marihuany.

Autorzy badania spodziewali się wyższego wskaźnika CUD w stanach, gdzie konsumpcja marihuany jest dozwolona, jednak dane wykazały coś przeciwnego. Legalizacja marihuany do użytku rekreacyjnego była związana z niemal 50-procentowym spadkiem dostosowanych szans na wystąpienie CUD.

Wpływ na Politykę Zdrowotną i Bezpieczeństwo Publiczne

Wyniki te mogą mieć znaczenie dla polityków, sugerując, że prawa dotyczące konsumpcji marihuany do celów rekreacyjnych nie muszą stanowić zagrożenia dla zdrowia publicznego i bezpieczeństwa. Badacze zalecają jednak dalsze badania na ten temat, ze względu na nietypową naturę uzyskanych wyników.

Dotychczasowe badania skupiały się głównie na hospitalizacjach i wizytach w oddziałach ratunkowych wśród młodzieży po legalizacji marihuany. Niektóre z nich wskazują na wzrost diagnoz CUD w placówkach leczących uzależnienia finansowanych publicznie, choć inne badania wykazały spadek przymusowych skierowań na leczenie po wprowadzeniu reform.

Zmiana Postrzegania Konopi i Diagnozowanie CUD

Badacze sugerują, że spadek stygmatyzacji i wzrost społecznej akceptacji konsumpcji marihuany mogą tłumaczyć uzyskane wyniki. Jeśli w stanach zalegalizowanych lekarze są bardziej tolerancyjni wobec używania konopi i mniej skłonni do rozpoznawania problematycznych zachowań związanych z CUD, może to tłumaczyć niższą częstość występowania CUD w oddziałach ratunkowych.

Niniejsze badanie rzuca nowe światło na dyskusję dotyczącą legalizacji marihuany i jej wpływu na zdrowie publiczne. Wskazuje na konieczność dalszych badań w tym obszarze, zwłaszcza w kontekście polityki zdrowotnej i prawnej dotyczącej marihuany.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • LSD-25
 • Przeżycie mistyczne

Mieszkanie, pokój, noc. Cel - doświadczenie szamańskie. Nastawienie - konkretne poszukiwanie Zrozumienia.

Dobra, na początek kilka słów wstępu. Kontekst ma znaczenie, więc postaram się krótko i treściwie opowiedzieć o tym co najważniejsze. Od jakiegoś czasu docierają do mnie sygnały, że jestem kimś, kto w plemiennej tradycji byłby szamanem, lub w przypadku naszych Przodków - Wołchwem. Długo by opowiadać o tym jak to wszystko wyglądało i jakie doświadczenia się z tym wiążą i wiązały, ale generalnie nadal mam jeszcze jakieś opory w zaakceptowaniu tego faktu. Zawsze byłem "inny", dziwny. Ludzie zawsze przychodzili do mnie po porady, od wczesnych lat życia. Zawsze widziałem i czułem więcej.

 • Benzydamina

Set & Setting : deszczowy smętny dzień, jakoś pierwsza niedziela Maja, zapowiadało się całkiem nudnie. Impreza rodzinna - tzw. komunia. Spontaniczne opuszczanie imprezy i powrót do nadciągającej, wiszącej w powietrzu benzy. Jako iż spacerowaliśmy podczas tripa i jeździliśmy autem miejscówek było sporo czyt. niżej

 • Amfetamina
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Inne
 • Tripraport

Najpierw działka koleżanki, później różne miejsca począwszy od jakiejś melińskiej nory skończywszy na opuszczonym bunkrze.

Wszystko zaczęło się od tego, że w nocy z 12 na 13 sierpnia miał być najbardziej widoczny na terenie kraju deszcz meteorytów. Jako, że mieszkam w dużym, oświetlonym mieście, postanowiłam na jedną noc przenieść się do pewnego miasteczka, w którym mam wielu znajomych oraz chłopaka i wraz z nimi podziwiać te piękne widoki.

 • Marihuana
 • Marihuana
 • Odrzucone TR
 • Pozytywne przeżycie
 • Tytoń

S&S: Szczegółowo - > Dzisiaj niedziela. W środę brałem dxm, w czwartek efedrynę, w piątek zrobiłem sobie przerwę, dzisiaj zapaliłem zioło. Wcześniej miałem jeszcze kilka dni przerwy od brania czegokolwiek (alkoholu nie piję teraz wcale). Dzisiejszy dzień spędziłem na chilloucie niedzielnym w domu przy kompie. O 19. poszedłem bez spiny po zioło (przez kilka godzin wydzwaniałem do gościa, a on ma taki zwyczaj, że zwykle odbiera telefon najwcześniej o 15. O 4 dogadałem się, że po 19. się u niego pojawię. Pojechałem, wróciłem tramwajem, w okolicę swą, wszedłem w bramę i skręciłem bata w tutce papierosowej, wymieniłem tylko filtr.

[ poprawiono literówki ]

To jest chyba to, co nazywają Sativą. Raz w życiu paliłem takie coś, choć dotychczas przepaliłem pewnie z pół kilo zioła w życiu (kiedyś przez 3 lata paliłem codziennie). Delikatny lecz wyrazisty, w 100 % naturalny haj. Zmysły wyostrzone, lecz w 100 % trzeźwe, widzące wszystko jak na dłoni. Wyrażanie zdania - bez problemu. Doskonała harmonia z ludźmi w sklepie, w domu i na ulicy. Doskonałość wszelkich okoliczności i czynności. Wyborne, "trzeźwe" rozkminy, prowadzone z niesamowitą fantazją. Gadatliwość i umiejętność słuchania.

 

randomness