Zamieszanie wokół Amphetamine. Apple twierdził, że aplikacja popularyzuje narkotyki

Apple zagroził twórcy aplikacji Amphetamine dostępnej w Mac AppStore, że zablokuje dostęp do tego narzędzia. Według koncernu nazwa Amphetamine popularyzuje znaną nielegalną substancję odurzającą, co jest niezgodne z regulaminem sklepu. Ostatecznie po negocjacjach Apple wycofał się ze swojej kontrowersyjnej decyzji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wirtualnemedia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

155

Apple zagroził twórcy aplikacji Amphetamine dostępnej w Mac AppStore, że zablokuje dostęp do tego narzędzia. Według koncernu nazwa Amphetamine popularyzuje znaną nielegalną substancję odurzającą, co jest niezgodne z regulaminem sklepu. Ostatecznie po negocjacjach Apple wycofał się ze swojej kontrowersyjnej decyzji.

Amphetamine jest dostępny w Mac AppStore od 2014 r. Aplikacja przeznaczona do komputerów z MacOS uzupełnia poważny brak w możliwościach tego systemu. Amphetamine pozwala użytkownikowi na wydłużenie czasu w jakim komputer przechodzi w stan uśpienia lub całkowite zablokowanie tego procesu w razie nieużywania komputera przez dłuższy czas. Do tej pory Apple nie zadbał o wprowadzenie takiej funkcji w MacOS, choć od dawna taka opcja jest dostępna np. w systemie Windows.

Od 2014 r. Amphetamine bez przeszkód funkcjonowała w Mac AppStore i cieszy się zainteresowaniem użytkowników – aplikację pobrano ponad 432 tys. razy. Jednak pod koniec 2020 r. Apple nagle zagroził, że usunie Amphetamine ze sklepu, jeśli nie zostanie zmieniona nazwa programu oraz jego ikona na pulpicie w postaci niewielkiej pigułki. Apple argumentował, że nazwa Amphetamine narusza regulamin Mac AppStore, bowiem może promować zabronione substancje (amfetaminę). William Gustafson, autor aplikacji odwołał się od decyzji Apple wyjaśniając, że program w żaden sposób nie odnosi się do kwestii związanych z narkotykami, zaś sama amfetamina w wypadku określonych schorzeń jest dostępna legalnie na receptę. Ostatecznie Apple zdecydował się na cofnięcie swojej decyzji i pozostawienie Aphetamine w niezmienionej formie, o czym Gustafson poinformował z satysfakcją na Twitterze.

Apple nie wyjaśnił w żaden sposób skąd wziął się plan usunięcia Amphetamine z Mac AppStore. Według spekulacji mogła za nim stać nadgorliwość jednego z pracowników koncernu lub zamiar wprowadzenia przez Apple do systemu MacOS identycznej funkcji jak ta, którą oferuje Amphetamine.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Poziom doświadczenia: marihuana (oj dużo;)), haszysz (kilkanaście razy), gałka (x2), relanium (x2)

Nazwa substancji: benzydamina

Dawka: jedna saszetka Tantum Rosa czyli 0,5g benzydaminy

Metoda zażycia: proszek Tantum Rosa + soczek pomarańczowy
  • Dimenhydrynat

Nazwa substancji: Aviomarin

Poziom doświadczenia użytkownika: %, MJ, #, xanax,

Dawka, metoda zażycia: 3 opakowania doustnie

Set & setting: samopoczucie jak najbardziej ok., chęć przeżycia czegoś nowego, poznanie samego siebie itp.

  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie

ładna pogoda, lekki zjazd emocjonalny, oczekiwanie rozluźnienia

Doświadczenie mam spore, próbowałam większości substancji psychoaktywnych, ale przez ostatni miesiąc nie brałam prawie nic. Złapał mnie dołek, a pocieszanie się różnego typu substancjami to chyba już standard. Chęć na lekkie rozluźnienie - padło na kodeinę, z powodu łatwego dostępu. Zaliczyłam wycieczkę po aptekach w celu kupienia kilku opakowań thiocodinu. 

 

Godzina 8:00

Biorę 10 tabletek thiocodinu (15 mg kodeiny w tabletce), przegryzam je, żeby było mi łatwiej je połknąć. 

 

9:00 

  • Marihuana
  • Muchomor czerwony
  • Przeżycie mistyczne

ciekawość eksperymentu, piątkowy wieczór, mój dom, łóżeczko, kołderka, medytacja

Wszystko to wydarzyło się około 4 i pół roku temu. Zafascynowany historią rytualnego używania na Syberii, dobrze mi znanego (chociaż od innej strony) grzyba, opisami przeżyć i danymi, z których wynika, że nie jest on, aż tak, śmiertelnie trujący, jak mi się zawsze wydawało, postanowiłem, że koniecznie muszę go spróbować. Był to wszystkim dobrze znany muchomor czerwony. Pewnego wrześniowego dnia zebrałem 7 czerwonych kapeluszy, zdekarboksylowałem je w piekarniku i schowałem na później.

randomness