Zamieszanie wokół Amphetamine. Apple twierdził, że aplikacja popularyzuje narkotyki

Apple zagroził twórcy aplikacji Amphetamine dostępnej w Mac AppStore, że zablokuje dostęp do tego narzędzia. Według koncernu nazwa Amphetamine popularyzuje znaną nielegalną substancję odurzającą, co jest niezgodne z regulaminem sklepu. Ostatecznie po negocjacjach Apple wycofał się ze swojej kontrowersyjnej decyzji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wirtualnemedia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

155

Apple zagroził twórcy aplikacji Amphetamine dostępnej w Mac AppStore, że zablokuje dostęp do tego narzędzia. Według koncernu nazwa Amphetamine popularyzuje znaną nielegalną substancję odurzającą, co jest niezgodne z regulaminem sklepu. Ostatecznie po negocjacjach Apple wycofał się ze swojej kontrowersyjnej decyzji.

Amphetamine jest dostępny w Mac AppStore od 2014 r. Aplikacja przeznaczona do komputerów z MacOS uzupełnia poważny brak w możliwościach tego systemu. Amphetamine pozwala użytkownikowi na wydłużenie czasu w jakim komputer przechodzi w stan uśpienia lub całkowite zablokowanie tego procesu w razie nieużywania komputera przez dłuższy czas. Do tej pory Apple nie zadbał o wprowadzenie takiej funkcji w MacOS, choć od dawna taka opcja jest dostępna np. w systemie Windows.

Od 2014 r. Amphetamine bez przeszkód funkcjonowała w Mac AppStore i cieszy się zainteresowaniem użytkowników – aplikację pobrano ponad 432 tys. razy. Jednak pod koniec 2020 r. Apple nagle zagroził, że usunie Amphetamine ze sklepu, jeśli nie zostanie zmieniona nazwa programu oraz jego ikona na pulpicie w postaci niewielkiej pigułki. Apple argumentował, że nazwa Amphetamine narusza regulamin Mac AppStore, bowiem może promować zabronione substancje (amfetaminę). William Gustafson, autor aplikacji odwołał się od decyzji Apple wyjaśniając, że program w żaden sposób nie odnosi się do kwestii związanych z narkotykami, zaś sama amfetamina w wypadku określonych schorzeń jest dostępna legalnie na receptę. Ostatecznie Apple zdecydował się na cofnięcie swojej decyzji i pozostawienie Aphetamine w niezmienionej formie, o czym Gustafson poinformował z satysfakcją na Twitterze.

Apple nie wyjaśnił w żaden sposób skąd wziął się plan usunięcia Amphetamine z Mac AppStore. Według spekulacji mogła za nim stać nadgorliwość jednego z pracowników koncernu lub zamiar wprowadzenia przez Apple do systemu MacOS identycznej funkcji jak ta, którą oferuje Amphetamine.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Miks
  • Szałwia Wieszcza

Wieczór w mieszkaniu znajomego, względna cisza, komfortowe odizolowanie od świata zewnętrznego. Nastawienie pozytywne, jak prawie zawsze w życiu, z nutą ekscytacji związanej z eksploracją nowych potencjałów, którą uspokoiłem wyciszając się przed rozpoczęciem doświadczenia.

Tripowa przedmowa:

  • LSD-25
  • Użycie medyczne

Spożycie podczas śniadania

 

Kontynuacja spowiedzi z mojej terapii LSD. Po szerszy kontekst zapraszam do części pierwszej :)

Biorę głęboki oddech i czuję, jak mroźne powietrze zamraża mi smarki. Siedzę na zimnym moście i oglądam, jak tory wiją się w stronę horyzontu, migoczący szron zwraca na siebie uwagę i nawet czasem jakiś brudny pociąg leniwie śmignie mi pod butami. Żegnam słońce, które znika mi z oczu, obserwuję ostatnie rysy pomarańczowego błysku by w końcu ostatni raz olśniło złote wstęgi torów.

  • Marihuana
  • Tripraport

Już od dłuższego czasu się zastanawiałam czy mam to napisać a jeśli tak to jak ująć to w słowa aby dało się to jako tako zrozumieć. Zamknęłam się w sypialni ze słuchawkami na uszach. I zaczęłam pisać....

  W sylwestra się wszystko zaczęło.

 Wiem że czasem jestem roztrzepana, taka z nie ograniętymi myślami, które biegają po przedpokoju mojej głowy, zaglądając do napotkanych pokoi z pytaniem czy tu pasują w danym momencie ( bądź na stałe ) czy też nie i biegną dalej. Trudno to wyjaśnić, jestem jaka jestem, jeśli mnie taką akceptujesz to cieszę się bardzo, jeśli nie to tam są drzwi, jest wiele ludzi do spotkania na życiowym parkingu.

   Nie zawsze tak było, dostałam porządną lekcję aby się tego "nauczyć". Ale mniejsza o to, zbyt osobiste.

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Dom i własny pokój na piętrze. Na parterze rodzice, którzy spali i nie wiedzieli co będę robił. Nastawienie pozytywne. Ciekawość co się wydarzy. Chęć odpowiedzi na pytania i poznania prawdy.

 Jak opisać coś, czego opisać się nie da?