Z Egiptu przez Polskę na Ukrainę. Służby zlikwidowały narkotykowy szlak

Międzynarodowe śledztwo Centralnego Biura Śledczego Policji i ukraińskiej Policji pozwoliło na rozbicie gangu zajmującego się przemytem substancji psychotropowych z Egiptu do Ukrainy. W ramach akcji na warszawskim lotnisku Chopina zatrzymano trzy kurierki, które przewoziły ponad 70 kilogramów pseudoefedryny, wykorzystywanej do produkcji metamfetaminy. Wobec nich prokuratura skierowała już akt oskarżenia do sądu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infosecurity24.pl | BARTŁOMIEJ FIGAJ
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

49

Międzynarodowe śledztwo Centralnego Biura Śledczego Policji i ukraińskiej Policji pozwoliło na rozbicie gangu zajmującego się przemytem substancji psychotropowych z Egiptu do Ukrainy. W ramach akcji na warszawskim lotnisku Chopina zatrzymano trzy kurierki, które przewoziły ponad 70 kilogramów pseudoefedryny, wykorzystywanej do produkcji metamfetaminy. Wobec nich prokuratura skierowała już akt oskarżenia do sądu.

Śledztwo w sprawie grupy przestępczej znanej jako „Dwudziestki” prowadziło Centralne Biuro Śledcze Policji wspólnie z ukraińskim Departamentem do walki z Przestępczością Narkotykową. „Według śledczych substancje psychotropowe były produkowane w Ukrainie lub przemycane z Egiptu do Ukrainy” – wyjaśniła rzeczniczka komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Jeszcze w minionym roku do policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji dotarła informacja, że planowany jest przemyt narkotyków do Ukrainy przez Polskę. Akcję przeprowadzili policjanci CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie.

W ramach akcji funkcjonariusze zatrzymali na warszawskim lotnisku Chopina trzy obywatelki Ukrainy, które przemycały 77 kg pseudoefedryny z Egiptu przez Polskę do Ukrainy. Pseudoefedryna była ukryta w bagażu rejestrowanym w pojemnikach chemii gospodarczej. Po zatrzymaniu kurierki zostały doprowadzone do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Ochota, gdzie usłyszały zarzuty udziału w przemycie znacznej ilości prekursorów narkotykowych. „Zatrzymane były w wieku od 29 do 31 lat. Pseudoefedryna miała zostać następnie wykorzystana do produkcji metamfetaminy” – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

„W toku postępowania z uwagi na konieczność zabezpieczenia jego prawidłowego toku wobec podejrzanych stosowano tymczasowe aresztowanie” – zaznaczył prokurator. Dodał przy tym, że Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie skierowała przeciwko trzem kurierkom akt oskarżenia do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie. „Kobietom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności” – podkreślił Szymon Banna.

Nie były to jednak jedyne działania w tej sprawie. W ramach operacji zatrzymano na Ukrainie 12 osób, w tym – jak podaje ukraińska Policja – 30-letniego szefa gangu. Według śledczych, lider grupy na nielegalnym biznesie zarobił prawie milion dolarów, które zainwestował m.in. w zakup 44 samochodów, które później zostały wykorzystane jako flota taksówek.

W akcji na Ukrainie zaangażowanych było 700 policjantów. Podczas operacji w Krzywym Rogu zlikwidowano m.in. 3 laboratoria narkotyków syntetycznych. Zabezpieczono też m.in. 230 kg marihuany, 6 kg metamfetaminy oraz 83 kg pseudoefedryny. Ponadto śledczy zabezpieczyli kompletne linie produkcyjne narkotyków syntetycznych, koparki do kryptowalut, broń, amunicję, granaty oraz 65 samochodów, o łącznej wartości przekraczającej 4 milionów złotych.

Zatrzymanym na Ukrainie przedstawiono m.in. zarzuty nielegalnej produkcji, wytwarzania, przechowywania narkotyków i prekursorów, udziału w organizacji przestępczej oraz legalizację mienia uzyskanego z przestępstwa. Za zarzucane czyny – według ukraińskiego prawa - grozi im do 12 lat więzienia wraz z konfiskatą mienia.

Międzynarodowa operacja objęta była wsparciem europejskiej platformy EMPACT NPS/Narkotyki Syntetyczne, której przewodniczy Centralne Biuro Śledcze Policji.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 25C-NBOMe

pusty dom, dużo wolnego czasu, pozytywne jak zawsze nastawienie do tripa i te same oczekiwania

Moja przygoda z fenkami po starcie szybko nabrała tępa, bardzo mi się spodobały a na początku było tylko 25i-nbome, później postanowiłem próbowac reszty a narazie zatrzymałem się właśniena 25c-nbome i dziś będzie trip raport oraz kilka uwag co do 25i-nbome i 25c

09:50, sobota, rodzice wyjeżdżają do znajomych na prawie cały dzień więc cały dom jest tylko dla mnie, od razu wiem co robić przy takiej okazji i wyjmuję ostatni już blotter 1mg 25c-nbome schowany między pudełkami gier komputerowych na półce

  • MDMA (Ecstasy)

nazwa substancji: bialy krazek (chinski znaczek)

poziom doswiadczenia: zaawansowany :)

metoda zazycia: doustnie

set & setting: sylwester, wiadomo :)
Byl sylwester 03/04.Jestem juz doswiadczonym hokeista (uzytkownikiem krazka). Dzien przed sylwestrem nie moglem sie zdecydowac gdzie isc, jednak w samego sylwestra okazalo sie ze nie mam gdzie isc. Idac ulica spotkalismy chlopaka z krazkami. I mial takie, ktorych jeszcze nie jadlem. Po zainstalowaniu krazka wsiedlismy do taxowki i sie zaczelo... :)

  • Grzyby halucynogenne

info:


autor: molasar [ja :)] [mam 21 lat]


doświadczenie z dragami: tylko psychodeliki, 4 lub 5 podróży w przeciagu 3

lat


rodzaj i ilość substancji: [informacja zawarta w tekscie właściwym]

witam wszystkich amatorów psychodelicznych podróży!

  • Kodeina
  • Metkatynon
  • Miks

Dobry humor, podekscytowanie nowym miksem, bardzo ładny wieczór, chociaż zimny.

0:20 Leki kupione wczoraj, zabieram się do połknięcia tabletek z thiocodinu, popijam syropem. Gdy kodeina się ładowała, zrobiłam szybką synteze na metkata w 15min.

 0:50 Wszystko ladnie przefiltrowane, pije miksturę o cierpkim, gorzkim smaku, zapijam wodą. Trochę zbiera mnie na wymioty, ale wytrzymuję. 5 min od wypicia koda zaczyna działać, lekkie swedzenie na głowie. Przeglądam hyperreala czekając na lepsze działanie. Po 15min czuć już lekką euforię.