Wysłali do Szwecji lodówki pełne narkotyków

Co najmniej 406 kg marihuany i haszyszu przemycił z Hiszpanii przez Polskę do Szwecji gang działający na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Narkotyki przewożono m.in. w lodówkach lub przesyłkach kurierskich. O tym, jak bardzo był to dochodowy biznes, świadczy fakt, że po zatrzymaniu członków grupy przez policjantów CBŚP zabezpieczono mienie przestępców o wartości prawie 4 mln zł.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO / Rafał Pasztelański
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

41

Co najmniej 406 kg marihuany i haszyszu przemycił z Hiszpanii przez Polskę do Szwecji gang działający na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Narkotyki przewożono m.in. w lodówkach lub przesyłkach kurierskich. O tym, jak bardzo był to dochodowy biznes, świadczy fakt, że po zatrzymaniu członków grupy przez policjantów CBŚP zabezpieczono mienie przestępców o wartości prawie 4 mln zł.

Szlak przerzutowy odkryli w lipcu 2020 r. funkcjonariusze CBŚP po tym, jak odkryli paczki z 32 kg marihuany wysłanymi z Hiszpanii. Policjanci wkroczyli do akcji dopiero kiedy po przesyłki zgłosili się dwaj mężczyźni. Od tego momentu zaczęło się rozpracowywanie całej grupy.

Już w styczniu 2021 r. funkcjonariusze CBŚP przekazali kolegom ze Szwecji informację, że duża partia narkotyków pływanie do nich na promie z Gdyni. Okazało się, że w sześciu lodówkach znajdujących się w jednej z naczep ukryto ponad 82 kg marihuany i prawie 31 kg haszyszu.

Miesiąc później w ręce śledczych wpadły kolejne lodówki z wkładką. Tym razem w dwóch urządzeniach znajdowało się ponad 30 kg „trawki”.

Kiedy śledczy przeszukali posesję, z której wyjechała ciężarówka z kontrabandą, w garażu znaleźli 44 kg marihuany. Wówczas zatrzymano dwie osoby.

„Dar” od przemytników

W lutym śledczy mieli już namierzonych dostawców narkotyków. Funkcjonariusze CBŚP pojechali do hiszpańskiej Malagi, gdzie asystowali Gwardii Cywilnej (Guardia Civil) w akcji przeciwko lokalnym przemytnikom.

Hiszpańskie służby uznały gang polskich przemytników za bardzo niebezpieczną grupę. Gangsterzy mogli kraść towar lokalnym handlarzom narkotyków.

– Funkcjonariusze Guardia Civil przy udziale policjantów CBŚP przeszukali dwie posesje i zatrzymali dwóch obywateli Hiszpanii. Wtedy to przejęto gotowe narkotyki, sprzęt służący do ich produkcji, pieniądze i dokumentację związaną z transportem sprzętu AGD do Polski – poinformowała podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Ostatnim rozdziałem akcji przeciwko przemytnikom było zatrzymanie w kwietniu 2022 r. dwóch osób na terenie Warmii i Mazur. W tej akcji udział wzięli kontrterroryści, a także policyjny śmigłowiec Black Hawk z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP.

W ramach kilkunastu realizacji śledczy przejęli łącznie 187 kg narkotyków o wartości ok. 3 mln zł. Prokuratura Okręgowa w Suwałkach oskarżyła łącznie 12 osób w wieku od 23 do 47 lat.

Odpowiedzą one m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej (w tym dwie osoby za kierowanie tą grupą) oraz przemyt znacznych ilości narkotyków. Za te przestępstwa grozi do 15 lat więzienia.

Śledczy zabezpieczyli także mienie podejrzanych w postaci nieruchomości, samochodów, gotówki i biżuterii o szacunkowej, łącznej wartości prawie 4 mln zł. Wykorzystane do przemytu chłodziarko-zamrażarki zostały przekazane Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Sejnach.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

Substancja: Szałwia Wróżbitów


Doswiadczenie: SD 1 raz, grzyby, snif-snif (juz rok dtx!), merry...

  • Bieluń dziędzierzawa

czy mogłabyś opisać warunki w jakich zażyłaś herbatkę bieluniową? mam na myśli dawkę, sposób jej przygotowania, skąd udało Ci się to wytrzasnąć, czy poczyniłaś jakieś specjalne przygotowania przed wycieczką, w sensie diety itp.


A więc niech będzie... choć muszę przyznać, że tym razem czeka mnie ciężkie zadanie. Dlaczego? Bo pamiętam z tego przeżycia góra 1/3 a i tak nie jestem pewna co z tego jest przeżyciem realnym, a co wytworem mego umysłu. Wyjaśnienia i relacja moich przyjaciół wcale nie rozjaśniają sprawy.


  • LSD
  • N2O
  • Pierwszy raz

Miejsce: Dom rodzinny na wsi otoczonej polami, lasami i łąkami, Czas: Równonoc wiosenna, Nastawienie: ciekawskie :)

Podczas jednego z festiwali trafił w moje ręce malutki kartonik, podobno 140µg LSD... słyszałem, że psylocybina i lsd mają tolerancję krzyżową więc postanowiłem zachować tą drugą na inną okazję... coś mi podpowiedziało, że Kwas będzie idealną substancją na powitanie wiosny i okazało się, że przywitaliśmy się w sposób tak interesujący, że musiałem to opisać... no to lecimy:

  • 25C-NBOMe
  • 6-APB
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

 

Trip raport zawiera dwa kontrastowe tripy, doświadczone jeden po drugim, kiedy to wyruszyłam w podróż po namiotowe ćpanie.

 

Marihuana, 6-apb

 

   Początkowo nie miałam brać 6-apb ze względu na koszmarne wspomnienia związane z tą substancją, ale koniec końców dałam jej szansę.  Doszłam do wniosku, że mój nastrój oraz pozytywny odbiór otoczenia, w którym się znajduję mogą dać w połączeniu z tą substancją dobre efekty.