Włochy zalegalizują marihuanę? 57 proc. społeczeństwa jest za

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Bussiness Insider
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

93

Ogólnokrajowe referendum w sprawie legalizacji konopi indyjskich we Włoszech odbędzie się prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Jeśli włoscy wyborcy zagłosują za, może to wywołać efekt domina w całej Europie.

Zwolennicy referendum zebrali już ponad 500 tys. podpisów, minimum wymagane do przeprowadzenia ogólnokrajowego plebiscytu. Otwiera to drogę do głosowania nad dekryminalizacją marihuany - informuje Reuters. Jeśli referendum dojdzie do skutku, będzie miało na celu zalegalizowanie uprawy konopi na własny użytek i złagodzenie sankcji za inne przestępstwa związane z konopiami indyjskimi.

Z sondaży wynika, że 57 proc. uprawnionych do głosowania poprze tę propozycję. Włochy mają więc szansę, by zmienić swój obecny, restrykcyjny system w najbardziej liberalny w Europie.

Nowe podejście do marihuany przyniosłoby wiele korzyści finansowych i ekonomicznych, co pokazują doświadczenia USA i Kanady. Włoski rynek rekreacyjnej konsumpcji jest prawdopodobnie wart około 8 mld euro - wynika z szacunków Piero Davida, badacza z National Research Council. Po zalegalizowaniu i opodatkowaniu na poziomie 75 proc., czyli mniej więcej na równi z papierosami, do kasy państwa wpłynęłoby 6 mld euro rocznie - pisze Agencja Reutera. Oszczędności przyniosłaby też mniejsza liczba procesów sądowych i aresztów.

Są też inne korzyści. Według włoskiego prawa, dozwolone są rekreacyjna konsumpcja w małych ilościach oraz wykorzystanie marihuany do celów medycznych. Sprzedaż i produkcja marihuany są przestępstwem. Państwo posiada de facto monopol na produkcję do legalnego użytku, ale nie jest w stanie zaspokoić rosnącego popytu. Sama konsumpcja medyczna skoczyła rok do roku o 30 proc., do 1,1 tony w 2020 r., pokazują oficjalne dane. Zwolennicy legalizacji twierdzą, że dopuszczenie nowych graczy do produkcji marihuany do różnych zastosowań przyniosłoby 35 tys. nowych miejsc pracy.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Mefedron
  • Pozytywne przeżycie

Podniecenie, mega pozytywny humor po egzaminie dypomowym. Chęc zaszalenia z kumplami.

 

  • 3-MMC
  • Estazolam
  • Pozytywne przeżycie

Set raczej pozytywny, jak zwykle, oczekiwania małe. Ta substancja po prostu nie wypierdala z butów, jest po prostu milutko. Setting mógł wydawać się do bani; Zarwana nocka, rano do pracy, wystawienie się na widok publiczny i możliwe krzywe akcje, ale ja człowiek o pozytywnym nastawieniu wiedziałem, że tego dnia sprostam wszystkiemu. :)

Wakacje, wakacje, przydałoby się gdzieś wyjechać, poobijać i zabawić w głównej mierze.

  • Narkoza

Hej!

Przeczytałem właśnie trip-report pt. Szpitalna anestezja. Ja też kilka razy byłem usypiany i faktycznie miałem niezłe banie.... tylko nigdy nie myślałem o tym jako o przeżyciach

dragowych... może dlatego, że było to narzucone z góry a nie zaplanowane przeze mnie... nie pamiętam jakie środki dostawałem, nie zwracałem na to uwagi, ale to mógł być fentanyl.

  • Inne


goniły mnie dziś gliny


chociaż jestem uczciwa


nikogo nie okradam


i nikogo nie zabijam


dogonili mnie w koncu


choć tak dobrze mi już szło


zabrali mi gandzie


i stłukli mi szkło

panie moj panie


spójrz na masę smutnych


ludzi daj im trochę gandzi


pozwól im się łudzić
czy nie widzisz mój panie


że zamykasz nas w klatce

randomness