REKLAMA
Władze USA publikują adresy BTC przestępców

Grupa jest oskarżana dokładnie o „produkuje i sprzedaż śmiertelnie groźnych narkotyków”.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bitcoin.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

417

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC) zajęło się sprawą trzech chińskich obywateli, twierdząc, że naruszyli oni przepisy dotyczące prania pieniędzy i przemytu narkotyków. Chińczycy używali w swoim procederze kryptowalut. Teraz władze publikują adresy BTC przestępców.

OFAC podało nazwiska oskarżonych. Są nimi: Xiaobing Yan, Fujing Zheng i Guanghua Zheng. Trio działało jako handlarze narkotyków. Teraz władze USA zamroziły posiadające do nich wszelkie nieruchomości, które znajdują się na terenie Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, agencja wymieniła w oświadczeniu również adresy BTC przestępców i jeden w blockchainie Litecoina, który ponoć także należał do handlarzy z Chin (znajdziecie je wszystkie tutaj).

Według komunikatu prasowego, Fujing Zheng jest „zagranicznym handlarzem narkotyków”, który współpracował z Guanghua Zhengiem. Yan także został określony jako „znaczący handlarz narkotykami”.

Oprócz podania imion i nazwisk trzech osób, OFAC umieściło w komunikacie ostrzeżenie przed firmami Qinsheng Pharmaceutical Technology Co. Ltd. i Zheng Drug Trafficking Organisation.

OFAC działało w tej sprawie z Zespołem ds. egzekwowania przestępstw finansowych (FinCEN) i lokalnymi organami ścigania. Grupa jest oskarżana dokładnie o „produkuje i sprzedaż śmiertelnie groźnych narkotyków”.

„[Fujing] Zheng i Yan wysłali setki paczek syntetycznych opioidów do USA, kierując reklamy do klientów poprzez reklamę online (…), używając [w handlu] komercyjnych przewoźników pocztowych.”

– dodają urzędnicy.

​​OFAC już po raz drugi publikuje adresy walut cyfrowych przestępców. Po raz pierwszy miało to miejsce w listopadzie 2018 r. i dot. paru obywateli Iranu.

Urzędnicy dodają, że agencja „publikuje adresy walut cyfrowych w celu identyfikacji nielegalnych podmiotów działających w przestrzeni cyfrowej waluty”.

Co grozi grupie Chińczyków? Zgodnie z prawem może być mowa o karze finansowej w wysokości 1,1 miliona dolarów. W grę wchodzą jednak też sankcje w wysokości 5 milionów dolarów i kara 30 lat więzienia.

Drew Hinkes, główny radca prawny w Athena Blockchain, powiedział CoinDesk, że wszelkie nieruchomości lub udziały w nieruchomościach, które ta trójka posiada w USA, muszą zostać teraz zablokowane i zgłoszone OFAC.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

|Nazwa substancji|- Benzydamina
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana

Wiek: Ja(Michał) 18lat, kolega(Jurek) 18 lat.

Doświadczenie: MJ, Alkohol, DXM, Feta, Masa dopalaczy (mieszanki, piguły) Kleje i rozpuszczalniki(Ultramyt, Nitro Butapren), Gaz do zapalniczek, Kodeina.

Kiedy: Piątek, Sobota i Niedziela. (5 listopad, 2010 - 7 listopad, 2010)

  • Mefedron

Wiek: 20lat

Dawka: bliżej nieokreślona. ;p

Doświadczenie: alkohol, tytoń, konopie, DXM, kofeina, LSD, XTC, 2C-E

S&S: Pierwszy raz z mefedronem. Nieco mieszane uczucia. Z jednej strony byłem zmęczony i było sporo (jak na mnie) jarania w tamtym czasie, z drugiej strony nowa substancja, empatogen, szansa na pozytywne doświadczenie. Ostatecznie nakręciłem się na to drugie.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Nigdy nie przywiązywałem dużej wagi do przygotowania psychicznego przed podróżą. Zadbałem tylko jak zwykle - o dobre nastawienie, bo kwas i tak pokaże mi to co on chce, nie co ja chcę. Ostatnio układało mi się w życiu, także tzw. set miałem zapewniony. Natomiast setting przygotowałem z jak największą dokładnością i dbałością o szczegóły. Wybrałem swoje mieszkanie, gdzie miałem spędzić samotnie peak, a potem wyjść na miasto i spotkać się z kumplami.

Witam wszystkich serdecznie!

Chciałbym podzielić się z wami moim ostatnim doświadczeniem wywołanym przez magiczną molekułę zwaną dietyloamidem kwasu D-lizergowego lub jak kto woli LSD. 

Pragnę zaznaczyć, że jest to mój pierwszy tripraport, a ja jestem osobnikiem nieposiadającym nadzwyczajnych zdolności pisarskich ani rozbudowanego słownictwa, jednak postanowiłem że spróbuję swoich sił. W końcu musi być ten pierwszy raz. Tyle ze słów wstępu, teraz lecimy z właściwą częścią opowiastki :).

 

Przygotowanie do tripa: