Według badań niebieskoocy są bardziej skłonni do uzależnień

Genetycy z Uniwersytetu w Vermont przebadali ponad 1 200 osób - alkoholików, lub narkomanów. Okazało się, że w grupie zdecydowanie przeważali posiadacze jasnych kolorów tęczówek: niebieskich, szarych, lub zielonych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

ofeminin.pl

Odsłony

222

Pokaż kolor swoich oczu, a powiem Ci, czy masz tendencję do zbyt częstego zaglądania do kieliszka - brzmi niedorzecznie? A jednak to prawda.

Czy kolor Twoich tęczówek jest w stanie określić, czy drzemie w Tobie alkoholik? Na to wygląda. Sedno tkwi w genach, które określają kolor oczu. Osoby o niebieskich oczach mają większą skłonność do choroby alkoholowej. Ale od początku.

Genetycy z Uniwersytetu w Vermont przebadali ponad 1 200 osób - alkoholików, lub narkomanów. Okazało się, że w grupie zdecydowanie przeważali posiadacze jasnych kolorów tęczówek: niebieskich, szarych, lub zielonych. Te osoby, bardziej niż te o ciemnych tęczówkach, są skłonne do popadnięcia w uzależnienie od alkoholu lub narkotyków. Dotyczy to szczególnie niebieskookich. Wygląda na to, że istnieje "statystycznie istotna" interakcja między genami odpowiadającymi za koloru oczu i tymi, które wcześniej powiązane zostały z alkoholizmem. Autor badań Arivis Sulovari twierdzi, że "kolor oczu może być przydatny w diagnozowaniu uzależnienia od alkoholu". Ale to bardzo odważna teoria, bo jak podkreślają specjaliści ds. uzależnień i alkoholizmu, predyspozycje do uzależnień mają swój początek raczej w nierównościach społecznych i czynnikach psychologicznych, które zmuszają niektórych ludzi do szukania schronienia w alkoholu i tytoniu. Niemniej, jest to jakiś trop. Niebieskoocy, miejcie się na baczności!

Oceń treść:

Average: 4.3 (3 votes)

Komentarze

Endo (niezweryfikowany)
Jeszcze te niebieskie oczy od przyprawy. Super!
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

duzo czytalem o tej substancji i wkoncu postanowilem sproobowac,

zjadlem [wypilem :P] jedna saszetke Tantum Rosa [2,6 zl] czyli 0,5

benzydaminy/65kg
, smak okropny.. [jak woda z sola] ale jakos przeszlo,

ponad godzine czekalem na wejscie [bylem po sniadaniu, kumpel bral na

pusty sholadek, weszlo mu znacznie wczesniej bez shadnych niemilych

efektow :]

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

w raporcie

"Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść, Ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz." I Moj. 2: 16-17

Z perspektywy lat widzę jasno: decyzja o spożyciu wynikła ze znudzenia i próżności. Dzień czy dwa wcześniej uraczyłem się srogo gałką muszkatołową, zejście było niemiłosierne. Przy końcu wzraz ze Współtowarzyszem wypiliśmy po piwie, może dwóch. W końcu wpadłem na pomysł wspólnego tripu. Sięgnęłem po zapas suszonych grzybów zbieranych w ubiegłym sezonie 2008 roku.

  • Kodeina

Wyluzowany, dobry humor, ciekawy zażytej substancji. Sam w swoim mieszkaniu, ciepłym i przytulnym.

Mój pierwszy „trip raport” i pierwszy raz z kodeina.

Dotyczy moich przeżyć po zażyciu 300mg kodeiny w formie 20 tabletek Thiocodinu. Jest to mój pierwszy tego rodzaju opis wiec potraktujcie go w miarę luźno. No i oczywiście pierwszy raz z koda.

  • Oksykodon
  • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie z nutką ciekawości i niepewności. Trip spędzony we własnym pokoju, przy dobrym jedzeniu, piwku i muzyce.

Moje doświadczenie z opiatami i opioidami do tej pory kończyło się na kodeinie i tramalu. Wielkie ucieszenie pojawiło się u mnie gdy znajomy zadzwonił z informacją, że ma dojście do leku OxyContin. Po krótkim zastanowieniu się zdecydowałem, że kupię jedną tabletkę i wypróbuję ten lek. Po zajęciach na uczelni pojechałem do tego znajomego w celu nabycia OxyContinu. Zapłaciłem 40 zł za 1 tabletkę, zawierającą 80mg substancji. Zamówiłem sobie pizzę oraz w drodze do domu zahaczyłem o sklep spożywczy żeby kupić piwo.