REKLAMA
W rytmie hip-hop

Spektakl teatralny dla dzieci i młodzieży zorganizował Kościański Ośrodek Kultury. Na deskach zaprezentowali się artyści z teatru ,,Kurtyna" z Krakowa. Aktorzy przedstawili spektakl pt. ,,Ulotne chwile".

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Poznańska

Odsłony

2055

Tematyka widowiska skupiła się wokół problemów społecznych, jakimi są: narkotyki, papierosy i alkohol. Spektakl przedstawiał losy młodych ludzi, którzy chcąc zaistnieć w środowisku, zaczynają żyć w iluzji i sięgać po używki. Przedstawienie zdominowało słownictwo i muzyka z kręgu kultury hip-hop.

- Nie chciałbyś jeździć lepszą bryką? Od razu miałbyś powodzenie wśród lasek. Podstawa to również kapucha i problem, jak ją zdobyć - recytowali artyści.

Największą atrakcją występu okazały się liczne piosenki z gatunku hip-hop, które spotkały się z żywą reakcją młodej publiczności. Teksty muzycznych utworów poruszały problemy młodych ludzi, tj. brak tolerancji i zrozumienia ze strony dorosłych. Pozytywną stroną spektaklu okazało się nawiązanie kontaktu z najmłodszą publicznością, która została zaproszona na scenę. - Długo myślałabym co odpowiedzieć, kiedy ktoś zapytałby mnie o szkody, jakie wyrządzają narkotyki. To najtrudniejsze pytanie jakie zadali nam artyści. świetnie, że w przedstawieniu było tyle muzyki hip-hop - ocenia dziesięcioletnia Martyna. Jak zapewniają młodzi ludzie spektakl pomógł uzyskać odpowiedź na wiele ważnych pytań.

JPK

Oceń treść:

0
Brak głosów