W rytmie hip-hop

Spektakl teatralny dla dzieci i młodzieży zorganizował Kościański Ośrodek Kultury. Na deskach zaprezentowali się artyści z teatru ,,Kurtyna" z Krakowa. Aktorzy przedstawili spektakl pt. ,,Ulotne chwile".

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Poznańska

Odsłony

2055

Tematyka widowiska skupiła się wokół problemów społecznych, jakimi są: narkotyki, papierosy i alkohol. Spektakl przedstawiał losy młodych ludzi, którzy chcąc zaistnieć w środowisku, zaczynają żyć w iluzji i sięgać po używki. Przedstawienie zdominowało słownictwo i muzyka z kręgu kultury hip-hop.

- Nie chciałbyś jeździć lepszą bryką? Od razu miałbyś powodzenie wśród lasek. Podstawa to również kapucha i problem, jak ją zdobyć - recytowali artyści.

Największą atrakcją występu okazały się liczne piosenki z gatunku hip-hop, które spotkały się z żywą reakcją młodej publiczności. Teksty muzycznych utworów poruszały problemy młodych ludzi, tj. brak tolerancji i zrozumienia ze strony dorosłych. Pozytywną stroną spektaklu okazało się nawiązanie kontaktu z najmłodszą publicznością, która została zaproszona na scenę. - Długo myślałabym co odpowiedzieć, kiedy ktoś zapytałby mnie o szkody, jakie wyrządzają narkotyki. To najtrudniejsze pytanie jakie zadali nam artyści. świetnie, że w przedstawieniu było tyle muzyki hip-hop - ocenia dziesięcioletnia Martyna. Jak zapewniają młodzi ludzie spektakl pomógł uzyskać odpowiedź na wiele ważnych pytań.

JPK

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

stary rezerwat dębowy

A więc zaczęło się, piękna kwietniowa pogoda, wypożyczony pokój w akademiku służącym do kwaterunku studentów odbywających zajęcia terenowe. Nas kilku, zebranych by móc celebrować przejście przeze mnie 23 roku życia. Od dawna marzyłem o kwasie. Był on dla mnie mistyczną niewiadomą, substancją, która jako jedyna ciągnęła mnie do Siebie z mocą tysiąca uzależnień, niczym zakazany owoc Ewę. Jednakże nie chciałem przechodzić przez to sam. Zaprosiłem przyjaciół, trójka z nas zamierzała się oddać tej przyjemności.

  • Bromo-DragonFLY
  • Marihuana

Wrocławskie osiedla i okolice Odry + perspektywa poznania nowej ciekawej substancji.

30.12.2007

Długo oczekiwana paczka od pana S. w końcu przyszła, w środku poza kartonami ukazał się miły gratis ~1,5g palenia, ktore pomaga mi teraz, na zjeździe sklecić tego TR. Szybki telefon do W. i już wiadomo, że dzisiaj zarzucamy.

21:00

Połykamy po jednym kartonie zapijając wodą. Ciągle trzymają się mnie obawy, że jeden karton to będzie za słabo. No bo ch. wie ile substancji jest na tym kartonie?

21:40

  • Gałka muszkatołowa

  • Inne

Bezgraniczna ciemnosc, cisza wkolo

Nic, tylko czern! Beznadziejna
sytuacja, strach, lek. Wokol czuc
zapach bezsilnosci, smak katastrofy.
Nicosc!
Ciemnosci otaczaja moje cialo. Widze
jedynie czern. Sam nie wiem czy mam
jekies cialo poniewaz nie czuje go, nie
widze go.
Slysze wiatr w oddali, lecz nie czuje go.
Jedynym moim pragnieniem jest czuc.
Gdzie jestem? Czyzbym umarl?
Czyzby ta bezsilnosc
mialaby towarzyszyc mi do konca? Do
konca czego? Mnie? Swiata? A moze
swiat juz sie skonczyl?