W czasie epidemii wzrosła konsumpcja narkotyków w Portugalii i Hiszpanii

W czasie epidemii koronawirusa w Portugalii i Hiszpanii wzrosła konsumpcja narkotyków - wynika z badania wód ściekowych przeprowadzonego przez uniwersytet w Santiago de Compostela. Jego wyniki zaprezentował w czwartek dziennik “El Mundo”.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Forsal.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

68

W czasie epidemii koronawirusa w Portugalii i Hiszpanii wzrosła konsumpcja narkotyków - wynika z badania wód ściekowych przeprowadzonego przez uniwersytet w Santiago de Compostela. Jego wyniki zaprezentował w czwartek dziennik “El Mundo”.

Z dokumentu wynika, że od marca, czyli od rozpoczęcia pandemii Covid-19, na Półwyspie Iberyjskim zaobserwowano “bardzo wysoką” konsumpcję narkotyków, w szczególności ecstasy.

Jak poinformowała Rosario Rodil, koordynatorka studium, od marca w wodach ściekowych największych miast Hiszpanii i Portugalii wzrosło także stężenie kokainy i marihuany.

“Bardzo duże ilości ecstasy w wodach ściekowych na Półwyspie Iberyjskim dowodzą, że wraz z epidemią mogło dojść do zmian w konsumpcji narkotyków” - stwierdziła Rodil, przypominając, że dotychczas w tej części Europy najlepiej sprzedawały się marihuana i kokaina.

Według szacunków “El Mundo” roczny obrót kokainą wynosi na Płw. Iberyjskim 6 mld euro, zaś marihuaną - 3 mld euro.

Madrycki dziennik wskazuje, że drastyczny wzrost spożycia narkotyków w Hiszpanii i Portugalii potwierdziły w ostatnich tygodniach także dwa inne ośrodki badawcze.

We wrześniu Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA), unijna agenda ds. narkotyków z siedzibą w Lizbonie, poinformowało, że zarówno w Portugalii, Hiszpanii, jak i w innych krajach UE nasilił się proceder zamawiania substancji uzależniających przez internet oraz ich wysyłania przez kurierów do domów konsumentów.

Według unijnej agendy zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się handlem narkotykami szybko dostosowują się do warunków pandemii i częściej korzystają z rynków online.

Zgodnie z prognozami władz EMCDDA wraz ze zubożeniem społeczeństw wskutek koronakryzysu część osób stanie się narażonych na problemy związane z uzależnieniem od narkotyków lub handlem tymi substancjami.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Zolpidem

Raczej ponury. W swoim pokoju w nienajlepszym humorze. Chciałem iść spać.

 

Tabletkę Stillnoxu kładę pod językiem. Po chwili zmywa się cukrowa otoczka. Moje usta wypełnia gorzki smak. Czekam parę minut i z minuty na minutę zaczyna mi się robić lżej, jakby moje ciało pływało w cieczy. Kończę pisać jedną ważną wiadomość do przyjaciela i zamykam komunikator. Cały czas ze słuchawkami na uszach wybieram utwór (Archive – Again), by wyciszyć się przed snem.

Po chwili, ledwo powstrzymując odruch wymiotny podchodzę do umywalki. Popijam gorzkie błoto po rozpuszczonej tabletce i wracam do komputera.

  • Benzydamina
  • Pozytywne przeżycie

pozytywne nastawienie, ekscytacja. Niepewność i lekki strach. Bardzo chciałem doświadczyć halucynacji które odbiorą mi mowę, liczyłem na przyjaznego tripa bez szkieletów, zombie i innych straszydeł. Najdłuższą i najistotniejszą część tripa spędziłem w lesie. Wziąłem ze sobą tylko papierosy, wodę, coś do jedzenia i koc. Spotkałem (jak mi się wydawało) parę osób.

Halucynacje są dla mnie czymś naprawdę intrygującym. To z jednej strony duże pole do popisu wspaniałego organu jakim jest mózg, a z drugiej duża zagadka. Pod wątpliwość podchodzi czym jest świat i wszystko wokoło, gdy ich doświadczamy. Możnaby powiedzieć, że dla ludzi świat jest reakcją chemiczną w ich mózgach. Takie rozumowanie towarzyszyło mi przy podejmowaniu decyzji o zakupie opakowania tantum rosa po uprzednim przeszperaniu hypera i neurogroove.

 

  • 25B-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

Substancja przyjęta w pogodny dzień ok. godziny 13. Do doświadczenia psychodelicznego starałem się przygotować jak najlepiej.

WSTĘP: 

Do tego eksperymentu psychodelicznego starałem się solidnie przygotować. Czas gdy moja percepcja będzie zmieniona chciałem wykorzystać jak najlepiej.

Cele, które zamierzałem zrealizować to:

  • 2C-P
  • Marihuana
  • Tripraport

Przyjazna atmosfera, trip spędzony w domu w klimatycznej wsi na odludziu, potem miasto(zakupy), dużo znajomych w tripie, nastawienie standardowe - ciesze się, że to mam.. Ogólnie dobre samopoczucie.

W dzień przyjścia zamówienia powiadomiłem o tym kolegów, z którymi miałem się owym cackiem podzielić jeden z nich postanowił skumać się i stestować w 2-3 osoby specyfik, reszta miała zostać na weekend. Wieści o tym rozeszły się jednak dalej i z 2-3 osób zrobiło się 5-7 (przyszli, poszli..). Opiszę w skrócie pozostałych badaczy którzy zostali do końca byli to: D,P,B,L i Ja.. D i P mieli podobne doświadczenia jak jak. Dla B i L jednak było to coś zupełnie nowego. Wszyscy z wyjąkiem L wypiliśmy po 1ml(10mg) substancji (L wypil 2 godziny pozniej), dopalone kilka rur... Czekamy na wstęp.